Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Byla to dechberoucí podívaná a vznikly nádherné fotky, koukněte se... Na Lipensku se na oslavu konce sezóny létalo v balónech

19.09.2017
Byla to dechberoucí podívaná a vznikly nádherné fotky, koukněte se... Na Lipensku se na oslavu konce sezóny létalo v balónech

Autor: Balónové létání nad Lipenskem

Popisek: Let balónem nad Černou v Pošumaví

Na Lipensku si konec letní sezóny představují jinak, než v okolních krajích. Konec letní sezóny oslavují dobrou zábavou a zážitky. Tento víkend proběhlo první Balónové létání nad Lipenskem. Nad Lipenskem o víkendu létalo stovka vzduchoplavc a kochali se nádhernou přírodou, která se jim rozkládala před očima. Vidět svět z ptačí perspektivy je vždycky nevšední zážitek. Pořadatelé doufají, že se Balónové létání nad Lipenskem stane na konci letní sezóny novou tradicí.

„Přijeli jsme na Lipno létat až z Brna. Lipensko má obrovský turistický potenciál a pro nás balonáře je to region se zajímavou výzvou. Určitě jsme si to tady užili nejenom ve vzduchu, ale i na turistických atrakcích,“ řekl Libor Staňa, který provozuje lety horkovzdušnými balóny. V pátek bylo nad Lipnem nádherné počasí. Podařilo se tedy vystartovat dvaceti balónům současně. Sobotní a nedělní počasí pak udělalo pořadatelům trochu čáru přes rozpočet. Vál silný vítr, pršelo, proto byl další program zrušen. 

Počítali jsme s tím

Se špatným počasím organizátoři počítali, proto připravili na sobotu i neděli náhradní program. Volné hodiny strávili balonáři na Stezce v korunách stromů a plavbou parníkem s Lipno-line, jejichž provozovatelé jsou partneři akce a své atrakce pro balonáře nachystali zdarma. Je škoda, že do programu zasáhlo počasí. Přesto organizátoři i mnozí účastníci již nyní plánují příští ročník.

Všechno nevyšlo úplně na 100%, ale o to je to větší vzrůšo. Je to jako si namlouvat holku. U Lipenska taky nikdy nevíte, jestli vám zrovna dneska dá zalítat. Nám se to v pátek hromadně povedlo a byl to neuvěřitelně silný zážitek, proto příští rok přijedeme zase“ řekl nadšeně David Syrový z Jindřichova Hradce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo byli jste při něčem, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .  

 

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace