Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Byla to dechberoucí podívaná a vznikly nádherné fotky, koukněte se... Na Lipensku se na oslavu konce sezóny létalo v balónech

19.09.2017
Byla to dechberoucí podívaná a vznikly nádherné fotky, koukněte se... Na Lipensku se na oslavu konce sezóny létalo v balónech

Autor: Balónové létání nad Lipenskem

Popisek: Let balónem nad Černou v Pošumaví

Na Lipensku si konec letní sezóny představují jinak, než v okolních krajích. Konec letní sezóny oslavují dobrou zábavou a zážitky. Tento víkend proběhlo první Balónové létání nad Lipenskem. Nad Lipenskem o víkendu létalo stovka vzduchoplavc a kochali se nádhernou přírodou, která se jim rozkládala před očima. Vidět svět z ptačí perspektivy je vždycky nevšední zážitek. Pořadatelé doufají, že se Balónové létání nad Lipenskem stane na konci letní sezóny novou tradicí.

„Přijeli jsme na Lipno létat až z Brna. Lipensko má obrovský turistický potenciál a pro nás balonáře je to region se zajímavou výzvou. Určitě jsme si to tady užili nejenom ve vzduchu, ale i na turistických atrakcích,“ řekl Libor Staňa, který provozuje lety horkovzdušnými balóny. V pátek bylo nad Lipnem nádherné počasí. Podařilo se tedy vystartovat dvaceti balónům současně. Sobotní a nedělní počasí pak udělalo pořadatelům trochu čáru přes rozpočet. Vál silný vítr, pršelo, proto byl další program zrušen. 

Počítali jsme s tím

Se špatným počasím organizátoři počítali, proto připravili na sobotu i neděli náhradní program. Volné hodiny strávili balonáři na Stezce v korunách stromů a plavbou parníkem s Lipno-line, jejichž provozovatelé jsou partneři akce a své atrakce pro balonáře nachystali zdarma. Je škoda, že do programu zasáhlo počasí. Přesto organizátoři i mnozí účastníci již nyní plánují příští ročník.

Všechno nevyšlo úplně na 100%, ale o to je to větší vzrůšo. Je to jako si namlouvat holku. U Lipenska taky nikdy nevíte, jestli vám zrovna dneska dá zalítat. Nám se to v pátek hromadně povedlo a byl to neuvěřitelně silný zážitek, proto příští rok přijedeme zase“ řekl nadšeně David Syrový z Jindřichova Hradce.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo byli jste při něčem, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .  

 

Vložil: Štěpán Cháb

Galerie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace