Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Volary.eu: Železniční koridor kolem Lipna zůstává v územním plánu

06.03.2013
Volary.eu: Železniční koridor kolem Lipna zůstává v územním plánu

Autor: wikipedia.org

Popisek: Lipenská přehrada

Jedna z prvních železničních tratí 21. století by měla propojit dvě stávající dráhy, historickou elektrickou trať Rybník – Lipno nad Vltavou a trať z Českých Budějovic přes Český Krumlov a Horní Planou do Černého Kříže. Projekt v Černé v Pošumaví narazil na velký odpor, nikoli však kvůli samotné myšlence nové trati, ale kvůli jejímu trasování.

Lidé by podle původního návrhu přišli o pozemky a budovy na nich. Obec spolu se skupinou dalších lidí a firem loni navrhla zrušení části Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje.

Krajský soud v Českých Budějovicích však v minulý týden návrh zamítl. Důvod k zásahu nyní nenašel ani Nejvyšší správní soud, který svým rozhodnutím potvrdil, že Zásady územního rozvoje (ZÚR) Jihočeského kraje, které krajští zastupitelé schválili v roce 2011, jsou v souladu s platnou legislativou. Součástí ZÚR je vymezený koridor mezi Lipnem nad Vltavou a Černou v Pošumaví pro projekt Šumavské elektrické dráhy. Právě proti tomuto koridoru obec protestovala.

Rozhodnutí Nejvyššího správního soudu Jihočeský kraj uvítal. „Od samého začátku jsme se snažili protestujícím obcím vysvětlit, že koridor o šířce 200 metrů, vymezený v Zásadách územního rozvoje, lze v územním plánu obce zpřesnit až na šíři několika metrů. Po zpřesnění koridoru v územním plánu obce bude možno zbytek území využít k účelu, který si obec určí,” vysvětluje hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. Obec Černá v Pošumaví a některé firmy ale toto legitimní řešení odmítly a obrátily se na soudy ve snaze zrušit část Zásad územního rozvoje Jihočeského kraje.

„Věřím, že Černá v Pošumaví nyní přestane plýtvat penězi i úsilím na soudy a začne pracovat na svém územním plánu. Pro kraj se nic nemění a ve vztahu k obci stále platí nabídka pomoci při přípravě plánů,” uzavřel komentář k rozhodnutí soudu hejtman Zimola s tím, že se snad s vedením obce budou nyní zástupci kraje setkávat u konstruktivních debat u jednacího stolu, a ne prostřednictvím advokátů u soudů.

(Zdroj: volary.eu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace