Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Svůj facebookový profil pojmenovala Miroslava Rebélie Langerová. A nastoupila cenzura… Píše nám paní ze Šumavy

12.01.2017
Svůj facebookový profil pojmenovala Miroslava Rebélie Langerová. A nastoupila cenzura… Píše nám paní ze Šumavy

Foto: Facebook

Popisek: Miroslava Langerová. K této fotce poznamenla: Pozdravy všem mafiánům!

„Dobrý den do Krajských listů ze Šumavy. Jmenuji se Miroslava Langerová (Facebook: Miroslava Rebélie Langerová) a tady je kámen úrazu. Nejenže v loni se začala objevovat cenzura našich profilových stránek, ale letos od 1.1. 2017 ještě posílila a má tu drzost nás blokovat, i když jsme přihlášení, jako se to stalo mně,“ stojí v emailu, který dorazil do redakce.

Prohlédli jsme si profil paní Langerové a celkem chápeme, proč si přidala přídomek ´Rebélie´: Jako povolání paní Miroslava uvádí „manažer ve společnosti sám sobě pán“; studovala obor Top management na škole v Rusku, předtím střední odborné učiliště a Miami Beach High School. Na Šumavu se odstěhovala za svým přítelem…

Moje jméno prý není moje jméno

„Včera v podvečer jsem byla přihlášená na sociální síti Facebook, když v tom přiletěla cenzura a zablokovali mě a jako důvod udali, že moje jméno není moje jméno, i když to moje jméno je a požadovala po mě ofocený doklad OP, jinak mě prý neodblokují,“ píše paní Miroslava.

A pokračuje: „Nezbylo mi nic jiného než OP ofotit a poslat a světe div se, během půl hodiny jsem byla odblokovaná. Cenzura FB mi napsala, že mi dají vědět, že jim vše došlo, ale nikdo se neozval. A jelikož jsem tento příspěvek dala na zeď, tak k tomu začaly přibývat komentáře s tím, že nemají právo na tyto doklady, tudíž jsem zvedla telefon a volala PČR, kde mi toto potvrdili a musím se dostavit na služebnu a podepsat protokol a odeslání mých údajů v OP a tím podat trestní oznámení na Facebook, čili cenzuru, která toto po lidech vyžaduje aniž si zřejmě uvědomuje, že může dojít ke zneužití tohoto dokladu. Zřejmě zaplatím i pokutu a budu si muset opatřit nový OP, ale dostanu i domluvu o tom, jak zacházet s doklady.“

Napíšu i panu prezidentovi

„Chci upozornit na to, že cenzuru požehnal ministr ČSSD Milan Chovanec, kterému jsem též psala a nedostalo se mi odpovědi a vysvětlení. Také jsem psala i Jiřímu Ovčáčkovi a budu pokračovat i psaním přímo na Hrad panu prezidentovi, který cenzuru neschvaluje,“ tvrdí paní Langerová.

A ptá se: „Jak dlouho nás tato totalita chce potírat za pravdu, která leckoho bolí a pálí? Je to ještě horší než před rokem 1989 a jak je vidět v této tzv. demokracii, tak ještě posílí, když mezi nás lidi vecpali udavače, kteří mají na profilu vedle jména „Facebook security" a tím je jasné, kdo jsou. Proč mezi lidi vtloukají klíny? Chtějí, aby se Národ roztříštil na drobné úlomky, kdy jeden bude udávat druhého? Kdy jim bude dělat dobře, že nás mohou blokovat a srážet na kolena? Ono nestačí, že už se potápíme v bahně, kdy si sem vláda vpustila migranty, kteří dostanou 21000 Kč dávky, na které normální člověk nedosáhne, dostanou byty, nemusí pracovat, a co bude dál?“

Kde to sakra žijeme?

„Podpora na Úřadu práce je nouze a bída, za marodné si člověk nezaplatí ani prášky v lékárně, Lidl se svými letáky, kde manekýn je černoch z Německa, který si dovolí napsat, že nemá cenu dávat v České republice na letáky manekýna bílého; tak kde to sakra žijeme? Jídlo, které se zde prodává za hříšné prachy, je plné chemikálií, které by v zahraničí neprodávali... a ti, kteří na tom nesou vinu, na nás budou posílat cenzuru? My jsme tady doma, v Čechách, a ať si laskavě vláda i cenzura uvědomí, že až se zvedne řev Českého lva, tak oni se k volbám ani nedostanou!“ končí paní Miroslava Langerová.

Má Facebook nějaké oficiální české zastoupení? Lampárnu na Hlaváku

„Nějakou pobočku s lidma, které bych mohl kontaktovat? Jde o to, že kamarádce blokli účet, neudali důvod a už půl hodiny se snažím proklikat k nějakému kontaktu nebo českému zastoupení nebo fóru. Nebo nemáte někdo nějaký přímý kontakt na někoho, s kým bych tu blokaci mohl řešit?“ Toto je jeden z tisíce příspěvků, na který jsme narazili, když jsme si položili stejnou otázku. Chtěli jsme se oficiálně zeptat, proč by nemohla mít paní Anna Vocásková profil se jménem třeba Anna Revoluce Trocká? Nebo Adam Kapitalista Smith? Kdy přistoupí k blokaci účtu a jaké důvody je k tomu vedou? Ukázalo se, že tyto otázky můžeme položit jednak v lampárně na Hlavním nádraží a pak jedině na formuláři ZDE. Tak jsme tam umístili odkaz na tento článek a netrpělivě, spolu s paní Miroslavou Rebélií Langerovou, čekáme na odpověď.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

 

Vložil: Anička Vančová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace