Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Na Vltavě v Českém Krumlově trvá stále 3. povodňový stupeň

12.06.2013
Na Vltavě v Českém Krumlově trvá stále 3. povodňový stupeň

Autor: Profimedia.cz

Popisek: povodně, ilustrační foto

Hydrometeorologická situace je pro příští dny příznivá, a tak výrazné změny k horšímu, co se odtoku z vodní nádrže Lipno týče, a tedy i stavu hladiny Vltavy v Českém Krumlově neočekáváme.

Řeka je vylita z břehů pouze na několika místech a běžný, jak občanský, tak turistický život ve městě výrazně nenarušuje.

Povodňové konto města Český Krumlov se vyřizuje

Říčka Polečnice, jež během povodní napáchala větší škody, je v současné době bez povodňového stupně a v případě dobrých hydrometeorologických podmínek zůstane její stav nezměněn.

Během úterního dopoledne proběhlo setkání povodňové komise se starosty obcí ORP postižených povodněmi. Zástupci jednotlivých obcí diskutovali své dotazy, problémy a požadavky se zástupci povodňové komise a byli informováni o způsobu financování odstraňování povodňových škod, dle dostupných informací z Krajského úřadu. Ten také informoval, že finanční prostředky z povodňové sbírky budou rozděleny mezi obce a budou použity na obnovu obecního majetku, stejně jako fin. prostředky, o které Krajský úřad žádá Ministerstvo financí. Povodňové konto města Český Krumlov se v současné době vyřizuje a bude plně funkční od pátku 14. května 2013.

Největší škody jsou na mostních konstrukcích

Jednotlivé obce stále sčítají škody na majetku. Celkové vyčíslení škod za ORP Český Krumlov není tedy prozatím známo. K dnešnímu dni jsou na majetku města Český Krumlov zjištěny škody v celkové výši 13,5 mil Kč. Z toho nejvýraznější, jsou škody na mostních konstrukcích, a to v prozatímní výši 6,8 mil Kč. Na vodovodech a kanalizacích byly zjištěny škody ve výši 3,5 mil. Kč, na komunikacích a propustcích 2 mil Kč, na plaveckém bazénu 500 tis Kč a na kolektoru 250 tis. Kč.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace