Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Olympijský projekt stále zve k výstupu na vrcholy Novohradských hor. Díky němu spatřila světlo světa akce, která návštěvníky motivuje k výšlapům či turistickým výletům na Kraví, Kuní a Vysokou horu

28.09.2016
Olympijský projekt stále zve k výstupu na vrcholy Novohradských hor. Díky němu spatřila světlo světa akce, která návštěvníky motivuje k výšlapům či turistickým výletům na Kraví, Kuní a Vysokou horu

Autor: novohradky.info

Popisek: Výlety po Novohradských horách nabízejí řadu fanstických vyhlídek do okolí

Olympijské hry v brazilském Riu jsou sice již minulostí, s jejich dozvuky se však stále ještě mohou setkat turisté, kteří navštíví Novohradsko. Díky podpoře z projektu Jižní Čechy olympijské zde totiž spatřila světlo světa akce, která návštěvníky motivuje k výšlapům či turistickým výletům na tři vrcholy Novohradských hor – Kraví, Kuní a Vysokou horu. Poslední komentovaná pěší i cyklistická výprava se odehrála o uplynulém víkendu.

Novinka letošní sezóny, kterou doplňuje speciální návštěvnický pas, se podle předběžného hodnocení osvědčila a uvažuje se o jejím pokračování i v příštím roce. Cílové mety projektu aktivní dovolené na Novohradsku v „před i po olympijském čase“ lze totiž dobývat celoročně a za každého počasí. Po většině návštěvnických pasů se také rychle doslova zaprášilo.„Olympijské hry jsou vždy určitým vrcholem pro každého sportovce. To nás inspirovalo k myšlence umožnit a nabídnout dosažení vlastních vrcholů i běžným turistům a rekreačním sportovcům,“ popsal vznik projektu starosta Nových Hradů a člen rady mikroregionu Sdružení Růže Vladimír Hokr.

Návštěvníci Novohradska hojně využívají možností organizovaných výšlapů s průvodci

Návštěvníci Novohradska hojně využívají možností organizovaných výšlapů s průvodci

„Nový pas v podstatě navazuje na takzvanou Novohradskou kartu, která umožnila turistům využití různých výhod a slev. Na konci nového projektu ovšem čeká účastníky jako odměna pamětní mince, vyrobená ručně přímo v naší historické kovárně, mimochodem také jedním z atraktivních a hojně navštěvovaných turistických cílů,“ poznamenal starosta.

Podmínkou k získání mince je časově neomezené nashromáždění všech originálních razítek z návštěvy, jednak dvou ze tří základních vrcholů Novohradských hor, a pak nejméně ze tří vybraných památek celého mikroregionu Sdružení Růže a turistické oblasti Novohradsko-Doudlebsko.

Cestou na Kuní horu

Cestou na Kuní horu

Území mikroregionu Sdružení Růže zahrnuje 26 obcí a rozkládá se od okraje Českých Budějovic až po státní hranici s Rakouskem. Celá oblast je velmi bohatá na pestrou a všestrannou nabídku turistických, kulturně společenských, sportovních a rekreačních příležitostí i na zachovalou přírodu a zdravé životní prostředí. „Počasí ani roční období v tomto případě opravdu zásadní roli nehraje. Když je hezky, jde se do hor, když je škaredě, existuje suchá varianta cest po památkách či jiných návštěvnických cílech,“ konstatoval Hokr. Například organizované pěší a cyklistické putování z uplynulého víkendu směřovalo z Benešova nad Černou přes čtyři vrcholy na Kraví horu a Hojnou Vodu. „Zájem byl znovu veliký,“ dodal Hokr s tím, že Kraví hora je obecně velmi oblíbeným turistickým cílem mnoha výletníků. Hojně navštěvované bývají v posledních letech i dnes již tradiční silvestrovské výšlapy na tuto horu.

Novohradská historická kovárna

Novohradská historická kovárna

Novohradsko-Doudlebsko

Krajina dvou tváří, krajina dobrých vod, krajina s duší či krajina zapomenutých příběhů. Území jihozápadně od Českých Budějovic směrem k česko-rakouské hranici mezi Českým Krumlovem na západě a Třeboní na východě. Podobu území do značné míry určují Novohradské hory a řeka Malše se svým přítokem Stropnicí. V části Novohradských hor je území velmi řídce obydlené, takže jej vyhledávají turisté, kteří na jedné straně preferují aktivní turistiku (pěšky, na kole, na koni) a na straně druhé nechtějí na svých cestách potkávat masy lidí.

Návštěvníci si zdejší pobyt často spojují  s pohodou, klidem a bezpečím. To však neznamená, že by zde byly jen hory, hluboké lesy a divoké vody.  Celá oblast je bohatá na významné kulturní památky a přírodní zajímavosti. Ty jsou koncentrovány do Nových Hradů například s Terčiným údolím, hradem, zámkem a buqoyskou hrobkou, Borovan se zámkem a památníkem rodiště Jana Žižky, Bujanova s Muzeem první koněspřežné železnice, Velešína, Římova, Doudleb, Žumberku a do okolí Trhových Svinů.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace