Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Turistický spolek Lipenska se rozrůstá o další členy. Nejnovějším se stalo nejmenší město v Jihočeském kraji – Rožmberk nad Vltavou

06.09.2016
Turistický spolek Lipenska se rozrůstá o další členy. Nejnovějším se stalo nejmenší město v Jihočeském kraji – Rožmberk nad Vltavou

Foto: tslipenska.cz

Popisek: Rožmberk nad Vltavou, nejmenší město Jihočeského kraje

Turistický spolek Lipenska, který za účelem společného rozvoje regionu sdružuje obce, podnikatele i neziskové organizace, se rozrůstá o další členy. Do spolku, jehož cílem je rozvíjet a řídit cestovní ruch v široké oblasti Lipenska, konkrétně od Stožecké kaple po hrad Rožmberk, se přidávají noví podnikatelé, ale i města. Nejnovějším členem spolku se stalo nejmenší město v Jihočeském kraji – Rožmberk nad Vltavou.

„Rožmberk vnímáme jako kulturní perlu na řece Vltavě, je rájem vodáků a naším cílem je přitáhnout a podržet zde návštěvníky nejen v  letní sezóně, ale hlavně mimo ni. Je to úkol pro naše město náročný, a proto jsme se rozhodli vstoupit spolku. Cítíme, že je v něm kvalitní tvůrčí atmosféra, jasná vize i akce. A při sdružení sil subjektů na řece Vltavě a v okolí Lipna můžeme dosáhnout lepších výsledků s nižšími náklady, než kdybychom na to byli sami. Čím víc nás na to bude, tím lépe,“ uvedla k rozhodnutí zastupitelstva rožmberská starostka Lenka Schwarzová.

Rožmberk nad Vltavou patří mezi nejnavštěvovanější destinace na jihu Čech. Střed města je vzdálen 23 kilometrů jižně od Českého Krumlova a sedm kilometrů severovýchodně od Vyššího Brodu. „S Rožmberkem nad Vltavou jsme delší dobu ve spojení a jsme rádi, že se zastupitelstvo takto rozhodlo. Rožmberk výborně zapadá do pestré nabídky kvalitní turistiky v oblasti Lipenska a hned v prvním čísle námi chystaného turistického magazínu Lipensko bude jeden tip na výlet, věnovaný právě Rožmberku. Stejně tak bude Rožmberk společně s dalšími deseti obcemi zařazen do nové informační skládačky o celé oblasti,“ uvedl předseda spolku Jiří Mánek, který hlavní proud turistického rozvoje celé oblasti řídí a koordinuje.

Jiří Mánek je bývalý ředitel Národního parku Šumava a rodák ze Svatého Tomáše u Přední Výtoně na pravém břehu Lipna. „Jsme ve spojení s řadou podnikatelů a je zřejmé, že se o členství zajímá i stále více dalších podnikatelů z Rožmberka nad Vltavou, Lipna nad Vltavou, Černé v Pošumaví, Horní Plané i Stožce. O jejich členství bude ještě rozhodovat představenstvo spolku, ale to je nyní již jen formalita,“ dodal.

Rožmberk nad Vltavou

Účelem spolku je sdružit obce, podnikající právnické osoby, zájmové spolky a fyzické osoby, mající provozovnu, sídlo či trvalý pobyt v lipenské oblasti, nebo v oblasti Lipenska vyvíjejí činnost, která významným způsobem aktivně napomáhá rozvoji cestovního ruchu.  Dlouhodobým cílem Turistického spolku Lipenska je vytvořit silnou destinační společnost, která by integrovala zájmy celého regionu, aby Lipensko bylo konkurenceschopnou destinací evropského významu. „Snaha vytvořit na Lipensku podobně důležité strategické sdružení existovala již v minulých letech, ale zatím se to nepodařilo. Proto Svazek lipenských obcí přišel s novou iniciativou,“ řekl již dříve starosta Lipna nad Vltavou Zdeněk Zídek.

Zakládajícími členy Turistického spolku Lipenska byly na základě usnesení svých zastupitelstev obce Stožec, Černá v Pošumaví, Hořice na Šumavě, Lipno nad Vltavou, Přední Výtoň, Loučovice a  město Vyšší Brod. Vedle obcí patří k zakladatelům i významné ekonomické subjekty z Lipenska, například Stezka korunami stromů, Lipno Servis, hotel Maxant z Frymburka. Ze stejného města pochází i další člen spolku, kemp Frymburk manželů Wilzingových, který zde existuje již jednadvacet let, nebo Kemp Jestřábí v Černé v Pošumaví. Mezi neziskovými organizacemi nechybí Záchranná vodní služba Lipenska.

Hrad Rožmberk

Cíle Turistického spolku Lipenska:

  • Propagace turistické oblasti Lipenska
  • Zkvalitnění a zefektivnění služeb poskytovaných turistické oblasti Lipenska
  • Vytváření turistických produktů a zlepšování turistické nabídky turistické oblasti Lipenska
  • Vytvoření platformy pro spolupráci členů spolku
  • Sběr, výměna a vyhodnocování informací, statistických údajů, informací a dat o návštěvnosti, fungování služeb a jejich využívání
  • Prezentování společných zájmů a názorů členů navenek
  • Podílet se na přípravě a připomínkování legislativy dotýkající se turistiky a cestovního ruchu
  • Podílet se na přípravě dalšího rozvoje turistické oblasti Lipenska

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL