Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Českobudějovická nemocnice opět vylepšila svůj dětský tábor ve Slavkově. Perfektně vybavený areál je dostupný nejen dětem zaměstnanců, ale i dalším organizacím, zřizovaným Jihočeským krajem, a široké veřejnosti

13.06.2016
Českobudějovická nemocnice opět vylepšila svůj dětský tábor ve Slavkově. Perfektně vybavený areál je dostupný nejen dětem zaměstnanců, ale i dalším organizacím, zřizovaným Jihočeským krajem, a široké veřejnosti

Autor: nemcb.cz

Popisek: Zařízení letního tábora Slavkov splňuje moderní trendy odpočinku v přírodě pro děti i dospělé

Moderní zrekonstruovaná kuchyně, nové sociální zázemí a sportovní vybavení – takové novinky čekají o nadcházejících prázdninách návštěvníky Chatového tábora Slavkov na Českokrumlovsku. Poté co loni do rekonstrukce tábora českobudějovická nemocnice jako vlastník nemovitosti investovala zhruba 3,3 milionu korun, vydala se letos opět cestou vylepšení.

„Už během loňských prázdnin si pobyt v táboře děti velmi pochvalovaly. Toto nadšení způsobilo, že se nám pro nadcházející letní prázdniny podařilo naplit všechny čtyři běhy. Doposud se jezdilo kvůli nižšímu zájmu pouze na dva,“ uvedl Zdeněk Marcín, vedoucí oddělení obslužných činností Nemocnice České Budějovice, a. s.

Chatový tábor Slavkov využívá odborová organizace zaměstnanců nemocnice především k pořádání letních dětských táborů od roku 1982. Loňská investice významně zvýšila kvalitu pobytu táborníků v krásné šumavské přírodě nedaleko Větřní a v tomto roce se opět zázemí zdokonalilo. Tábor je přitom dostupný nejen dětem zaměstnanců nemocnice, ale i dalším organizacím, zřizovaným Jihočeským krajem, a široké veřejnosti.

Letní tábor Slavkov

„Nemocnice jako vlastník loni přikročila k potřebným rozsáhlejším opravám, aby se stav tohoto relaxačního zařízení přiblížil současným potřebám a trendům. Opravila podlahy, elektroinstalace, vodoinstalace, sociální zařízení, vyměnila sprchové kouty, umyvadla, toalety, nábytek, vybavení kuchyně a jídelny. Letos na rekonstrukci navázala dalšími úpravami a instalací nového vybavení. Zařízení dnes splňuje moderní trendy odpočinku v přírodě pro děti i dospělé,“ řekla náměstkyně jihočeského hejtmana Mgr. Ivana Stráská.

V areálu slavkovského chatového tábora je dvacet čtyři dřevěných chatek, vybavených dvěma palandami a potřebným nábytkem, dále zděná hlavní budova, samostatné sociální zařízení, společné ohniště, zastřešená pergola, multifunkční hřiště, parkoviště a velká louka, vhodná pro hry a soutěže. V hlavní budově se nacházejí plně vybavená kuchyň pro velkokapacitní vaření, jídelna, herna s pingpongovým stolem, sportovní sklad, kancelář hlavního vedoucího, sociální zařízení pro personál, sklad potravin a pracovna hospodáře. Samostatné sociální zařízení pro děti je rozděleno na chlapecké a dívčí s toaletami, sprchovými kouty a umyvadly. Celková kapacita tábora je 60 dětí, 20 osob personálu a 2+2 místa izolace pro nemocné děti. Tábor má vlastní čističku odpadních vod.

Letní tábor Slavkov

„Areál Slavkov je ideálním místem pro pořádání letních dětských táborů, škol a školek v přírodě, ozdravných  a zotavovacích pobytů, firemních akcí, seznamovacích, rozlučkových a dalších akcí pro žáky základních a středních škol, pobytových akcí různých zájmových skupin a organizací, jako jsou například kynologové, skauti, cyklisté, turisté a podobně,“ doplnil nový hlavní vedoucí tábora a správce areálu Jan Šejba.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace