Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Českobudějovická nemocnice opět vylepšila svůj dětský tábor ve Slavkově. Perfektně vybavený areál je dostupný nejen dětem zaměstnanců, ale i dalším organizacím, zřizovaným Jihočeským krajem, a široké veřejnosti

13.06.2016
Českobudějovická nemocnice opět vylepšila svůj dětský tábor ve Slavkově. Perfektně vybavený areál je dostupný nejen dětem zaměstnanců, ale i dalším organizacím, zřizovaným Jihočeským krajem, a široké veřejnosti

Autor: nemcb.cz

Popisek: Zařízení letního tábora Slavkov splňuje moderní trendy odpočinku v přírodě pro děti i dospělé

Moderní zrekonstruovaná kuchyně, nové sociální zázemí a sportovní vybavení – takové novinky čekají o nadcházejících prázdninách návštěvníky Chatového tábora Slavkov na Českokrumlovsku. Poté co loni do rekonstrukce tábora českobudějovická nemocnice jako vlastník nemovitosti investovala zhruba 3,3 milionu korun, vydala se letos opět cestou vylepšení.

„Už během loňských prázdnin si pobyt v táboře děti velmi pochvalovaly. Toto nadšení způsobilo, že se nám pro nadcházející letní prázdniny podařilo naplit všechny čtyři běhy. Doposud se jezdilo kvůli nižšímu zájmu pouze na dva,“ uvedl Zdeněk Marcín, vedoucí oddělení obslužných činností Nemocnice České Budějovice, a. s.

Chatový tábor Slavkov využívá odborová organizace zaměstnanců nemocnice především k pořádání letních dětských táborů od roku 1982. Loňská investice významně zvýšila kvalitu pobytu táborníků v krásné šumavské přírodě nedaleko Větřní a v tomto roce se opět zázemí zdokonalilo. Tábor je přitom dostupný nejen dětem zaměstnanců nemocnice, ale i dalším organizacím, zřizovaným Jihočeským krajem, a široké veřejnosti.

Letní tábor Slavkov

„Nemocnice jako vlastník loni přikročila k potřebným rozsáhlejším opravám, aby se stav tohoto relaxačního zařízení přiblížil současným potřebám a trendům. Opravila podlahy, elektroinstalace, vodoinstalace, sociální zařízení, vyměnila sprchové kouty, umyvadla, toalety, nábytek, vybavení kuchyně a jídelny. Letos na rekonstrukci navázala dalšími úpravami a instalací nového vybavení. Zařízení dnes splňuje moderní trendy odpočinku v přírodě pro děti i dospělé,“ řekla náměstkyně jihočeského hejtmana Mgr. Ivana Stráská.

V areálu slavkovského chatového tábora je dvacet čtyři dřevěných chatek, vybavených dvěma palandami a potřebným nábytkem, dále zděná hlavní budova, samostatné sociální zařízení, společné ohniště, zastřešená pergola, multifunkční hřiště, parkoviště a velká louka, vhodná pro hry a soutěže. V hlavní budově se nacházejí plně vybavená kuchyň pro velkokapacitní vaření, jídelna, herna s pingpongovým stolem, sportovní sklad, kancelář hlavního vedoucího, sociální zařízení pro personál, sklad potravin a pracovna hospodáře. Samostatné sociální zařízení pro děti je rozděleno na chlapecké a dívčí s toaletami, sprchovými kouty a umyvadly. Celková kapacita tábora je 60 dětí, 20 osob personálu a 2+2 místa izolace pro nemocné děti. Tábor má vlastní čističku odpadních vod.

Letní tábor Slavkov

„Areál Slavkov je ideálním místem pro pořádání letních dětských táborů, škol a školek v přírodě, ozdravných  a zotavovacích pobytů, firemních akcí, seznamovacích, rozlučkových a dalších akcí pro žáky základních a středních škol, pobytových akcí různých zájmových skupin a organizací, jako jsou například kynologové, skauti, cyklisté, turisté a podobně,“ doplnil nový hlavní vedoucí tábora a správce areálu Jan Šejba.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace