Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Sedmnáct vozidel s alternativním pohonem se včera prohnalo Temelínem, třetina účastníků pátého ročníku New Energies Rallye se totiž přesouvala Tábora do Českého Krumlova. Dnes závod odstartuje bývalý šéf Ferrari Jean Todt

27.05.2016
Sedmnáct vozidel s alternativním pohonem se včera prohnalo Temelínem, třetina účastníků pátého ročníku New Energies Rallye se totiž přesouvala Tábora  do Českého Krumlova. Dnes závod odstartuje bývalý šéf Ferrari Jean Todt

Autor: ČEZ

Popisek: Posádky New Energiers Rallye Český Krumlov včera projely Temelínem, dnes je odstartuje prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt

Elektřina, kterou Temelín vyrobí za minutu, by jednomu elektromobilu stačila na ujetí 240 000 kilometrů. Vozidel s alternativním pohonem se Temelínem včera prohnalo hned sedmnáct. Z Tábora se totiž třetina účastníků pátého ročníku New Energies Rallye přesouvala do Českého Krumlova, kde dnes závody oficiálně začnou.

„Zatím se nezávodí, dnes šlo v podstatě o zahřívací jízdu. Ale ani až se zítra začne, nebude to o rychlosti. O konečném pořadí bude rozhodovat přiblížení se stanovenému rychlostnímu průměru. Ten se bude pohybovat vždy do padesáti kilometrů za hodinu,“ představil ve čtvrtek způsob hodnocení soutěž Pavel Kacerovský, ředitel českokrumlovské rallye.

New Energies Rallye

Ve startovním poli převažují čistokrevné elektromobily. Z 51 přihlášených vozidel je hned 28 poháněno elektřinou, zbytek tvoří hybridy a vozidla s kombinovaným pohonem. Jedna z průjezdních kontrol včerejší 'zahřívací' etapy, vedoucí z Tábora do Českého Krumlova, byla přímo v elektrárně Temelín. Zdejší elektřinu nakonec ani jeden z účastníků využít nemusel. Všichni baterie svých vozidel dobili před startem v Táboře a to jim bez potíží stačilo k překonání více než stokilometrové vzdálenosti do cíle v Českém Krumlově. Z rozvojem elektromobility si v Temelíně starosti nedělají. „Tisícovka elektromobilů, která je v současnosti v ČR registrována, ročně spotřebuje tolik elektřiny, co Temelín vyrobí přibližně za hodinu,“ poznamenal Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

New Energies Rallye

Letos poprvé budou v České republice posádky New Energies Rallye bojovat o body do mezinárodního kalendáře. Český Krumlov se tak dostal do atraktivní společnosti San Marina nebo Monte Carla. Prestiž českokrumlovského závodu zvyšuje i osoba startéra, kterým bude prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt, mimo jiné i bývalý šéf Ferrari.

New Energies Rallye

Trasa 5. New Energies Rallye Český Krumlov zavede posádky do atraktivních lokalit Jihočeského kraje. Po startu na českokrumlovském náměstí Svornosti se soutěžící podívají například do Holašovic, vesničky zařazené na seznam UNESCO, navštíví Hlubokou nad Vltavou, majitelé aut s CNG pohonem se zastaví na historickém náměstí v Prachaticích, elektromobily si zase dosyta užijí průjezd kolem lipenské vodní nádrže a všichni společně pak absolvují test na sjezdovkách ve Skiareálu Lipno.

New Energies Rallye

Za první čtyři měsíce letošního roku se v ČR registrovalo 73 nových elektromobilů. Za loňský rok to bylo celkem 367. Celkem po českých silnicích jezdí tisícovka elektromobilů, která dohromady spotřebuje tolik elektřiny, co stejný počet českých domácností. V roce 2015 byly nejprodávanějšími značkami v ČR Volkswagen, Nissan, BMW a Tesla model S. Elektromobilitu v ČR ČEZ rozvíjí ve spolupráci s automobilkami, obchodními centry nebo radnicemi po celé České republice.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace