Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Sedmnáct vozidel s alternativním pohonem se včera prohnalo Temelínem, třetina účastníků pátého ročníku New Energies Rallye se totiž přesouvala Tábora do Českého Krumlova. Dnes závod odstartuje bývalý šéf Ferrari Jean Todt

27.05.2016
Sedmnáct vozidel s alternativním pohonem se včera prohnalo Temelínem, třetina účastníků pátého ročníku New Energies Rallye se totiž přesouvala Tábora  do Českého Krumlova. Dnes závod odstartuje bývalý šéf Ferrari Jean Todt

Foto: ČEZ

Popisek: Posádky New Energiers Rallye Český Krumlov včera projely Temelínem, dnes je odstartuje prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt

Elektřina, kterou Temelín vyrobí za minutu, by jednomu elektromobilu stačila na ujetí 240 000 kilometrů. Vozidel s alternativním pohonem se Temelínem včera prohnalo hned sedmnáct. Z Tábora se totiž třetina účastníků pátého ročníku New Energies Rallye přesouvala do Českého Krumlova, kde dnes závody oficiálně začnou.

„Zatím se nezávodí, dnes šlo v podstatě o zahřívací jízdu. Ale ani až se zítra začne, nebude to o rychlosti. O konečném pořadí bude rozhodovat přiblížení se stanovenému rychlostnímu průměru. Ten se bude pohybovat vždy do padesáti kilometrů za hodinu,“ představil ve čtvrtek způsob hodnocení soutěž Pavel Kacerovský, ředitel českokrumlovské rallye.

New Energies Rallye

Ve startovním poli převažují čistokrevné elektromobily. Z 51 přihlášených vozidel je hned 28 poháněno elektřinou, zbytek tvoří hybridy a vozidla s kombinovaným pohonem. Jedna z průjezdních kontrol včerejší 'zahřívací' etapy, vedoucí z Tábora do Českého Krumlova, byla přímo v elektrárně Temelín. Zdejší elektřinu nakonec ani jeden z účastníků využít nemusel. Všichni baterie svých vozidel dobili před startem v Táboře a to jim bez potíží stačilo k překonání více než stokilometrové vzdálenosti do cíle v Českém Krumlově. Z rozvojem elektromobility si v Temelíně starosti nedělají. „Tisícovka elektromobilů, která je v současnosti v ČR registrována, ročně spotřebuje tolik elektřiny, co Temelín vyrobí přibližně za hodinu,“ poznamenal Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

New Energies Rallye

Letos poprvé budou v České republice posádky New Energies Rallye bojovat o body do mezinárodního kalendáře. Český Krumlov se tak dostal do atraktivní společnosti San Marina nebo Monte Carla. Prestiž českokrumlovského závodu zvyšuje i osoba startéra, kterým bude prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt, mimo jiné i bývalý šéf Ferrari.

New Energies Rallye

Trasa 5. New Energies Rallye Český Krumlov zavede posádky do atraktivních lokalit Jihočeského kraje. Po startu na českokrumlovském náměstí Svornosti se soutěžící podívají například do Holašovic, vesničky zařazené na seznam UNESCO, navštíví Hlubokou nad Vltavou, majitelé aut s CNG pohonem se zastaví na historickém náměstí v Prachaticích, elektromobily si zase dosyta užijí průjezd kolem lipenské vodní nádrže a všichni společně pak absolvují test na sjezdovkách ve Skiareálu Lipno.

New Energies Rallye

Za první čtyři měsíce letošního roku se v ČR registrovalo 73 nových elektromobilů. Za loňský rok to bylo celkem 367. Celkem po českých silnicích jezdí tisícovka elektromobilů, která dohromady spotřebuje tolik elektřiny, co stejný počet českých domácností. V roce 2015 byly nejprodávanějšími značkami v ČR Volkswagen, Nissan, BMW a Tesla model S. Elektromobilitu v ČR ČEZ rozvíjí ve spolupráci s automobilkami, obchodními centry nebo radnicemi po celé České republice.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL