Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tohle je zpráva pro jihočeské ženy, potažmo rodiče. Už je na světě projekt nového pavilonu gynekologicko-porodnického a dětského oddělení v Českém Krumlově

02.12.2015
Tohle je zpráva pro jihočeské ženy, potažmo rodiče. Už je na světě projekt nového pavilonu gynekologicko-porodnického a dětského oddělení v Českém Krumlově

Foto: Jihočeský kraj

Popisek: Projekt nového pavilonu nemocnice.

Českokrumlovská nemocnice dokončuje projekt nového multifunkčního pavilónu.

Nebudou chybět ambulance ani lékárna

Českokrumlovská nemocnice dokončuje kompletní projektovou dokumentaci na výstavbu nového multifunkčního pavilónu, kde bude nově umístěno dětské a gynekologicko-porodnické oddělení. V objektu za přibližně 130 miliónů korun získá své moderní zázemí také řada ambulancí, lékárna a další nemocniční provozy. Největší stavební investice posledních let by měla být zahájena do podzimu příštího roku.

„Koncem ledna, nejpozději v polovině února, bychom měli mít k dispozici stavební povolení. Pokud tedy vše půjde podle předpokladů, mohla by být vlastní realizace stavby zahájena v srpnu, či září 2016,“uvedl předseda představenstva a ředitel Nemocnice Český Krumlov, Jaroslav Šíma.

Mezi internou a chirurgií

Nový pavilon, jehož dokončení je plánované na konec roku 2017, bude stát v proluce mezi budovami interny a chirurgie. Propojením s nimi tak vznikne průchozí bezbariérový monoblok. Budova vyroste takzvaně na zelené louce, takže výstavba nijak významně neovlivní stávající provoz nemocnice.

Objekt bude rozdělen do dvou částí. První, lůžková část, bude určena dětskému, gynekologicko-porodnickému oddělení a některým ambulancím. V druhé, které pracovně říkáme poliklinika, bude umístěna vstupní recepce, lékárna a řada dalších ambulancí. Vznikne zde ale také odpočinkové zázemí pro pacienty a návštěvy doplněné menším gastronomickým zařízením,“ poznamenal Šíma.

Historický prim

Stávající budova, v níž dosud obě oddělení sídlí, patří k nejstarším v nemocnici. Po dokončení nového pavilónu bude zdemolována a na jejím místě by výhledově mělo vzniknout nové nemocniční parkoviště.

Finalizace projektové dokumentace na nový pavilón v hodnotě cirka 4,5 miliónu korun byla vedle opravy stoupaček v objektu interny v hodnotě přibližně půl miliónu korun, největší stavební investicí letošního roku. Po stavebně investiční stránce pro nás hlavní právě roky 2016 a 2017,“ konstatoval předseda představenstva.

Úspory už jsou v miliónech

Ani v uplynulých letech ale nemocnice nezahálela. Například snížení energetické náročnosti nemocnice umožnilo v roce 2011 zateplení všech klíčových budov v areálu, výměna oken nebo oprava a výměna střešní krytiny. Tato akce ve svém důsledku přináší každý rok úspory zejména v nižší spotřebě elektrické energie o 2,5 miliónu korun.

V  roce 2012 následovaly investice do změny technologie vytápění, když původní parní systém byl nahrazen energeticky výhodnějším teplovodním systémem. Současně proběhla výměna kotlů v nemocniční kotelně a výměna páteřních rozvodů tepla v celém areálu. Snížené provozní náklady činí v tomto případě zhruba milión korun ročně v závislosti na průběhu zimy.


Nemocnici Český Krumlov, a. s., jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno okolo 11 tisíc pacientů. Lékaři zde provedou za rok téměř 3000 operací a více než 130 tisíc ošetření a léčebných výkonů. Loni se zde narodilo 686 dětí.

Nemocnice má průměrně 410 zaměstnanců a je tedy jedním z největších zaměstnavatelů v regionu. V roce 2014 nemocnice investovala do svého rozvoje 32,2 miliónu korun, od roku 2008 více než 190 miliónů korun. Letošní investice se pohybují na úrovni 26 miliónů korun.

V loňském roce českokrumlovská nemocnice obsadila druhé místo v celostátní soutěži Nemocnice 2014 v kategorii finanční zdraví. Stejnou příčku si v téže kategorii udržela mezi krajskými zařízeními i v roce 2015.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na 

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace