Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V luxusních špeluňkách na celém světě patří chmelový nápoj z Budějovic k nejprodávanějším. Čtěte, co ještě prozradil britský magazín

05.04.2015
V luxusních špeluňkách na celém světě patří chmelový nápoj z Budějovic k nejprodávanějším. Čtěte, co ještě prozradil britský magazín

Foto: Budvar

Popisek: Budějovický Budvar znají fajnšmekři v sedmdesáti zemích. Nejlepší světové bary ho považují za jedno z nejatraktivnějších piv.

Znáte proslulé bary v Sydney, nebo třeba Melbourne? Světlý ležák budějovického pivovaru Budweiser Budvar se letos poprvé v historii umístil na druhém místě v žebříčku nejprodávanějších značek piva, které si mohou fajnšmekři objednat v těch nejlepších barech po celém světě. Ty určil žebříček „The World’s 50 Best Bars“.

Informoval o tom britský odborný magazín Drinks International, který 'hitparádu' organizuje již šest let. Pořadí nejprodávanějších piv vzniklo na základě dotazování v barech, které se umístily v „The World’s 50 Best Bars“ na 1. – 100. místě (pořadí 51. - 100. nebylo zveřejněno). Světlý budvarský ležák si mohou objednat například hosté v barech Bulletin Place (Sydney, 19. místo v žebříčku), Eau de Vie (Sydney, 31. místo v žebříčku), nebo Black Pearl (Melbourne, 37. místo v žebříčku). Národní podnik Budějovický Budvar loni vyvezl do 70 států nejvíc piva ve své historii. Objem exportu dosáhl 813 000 hektolitrů piva, což je o šest procent víc než v roce 2013.

Prodávaný a atraktivní zároveň

Editorem žebříčku „The World’s 50 Best Bars“ je Hamish Smith, který je zároveň zástupcem editora magazínu Drinks International. Pořadí nejprodávanějších piv vzniklo na základě dotazování obsluhy v barech, které se umístily v „The World’s 50 Best Bars“ na 1. až 100. místě (pořadí 51. až 100. nebylo zveřejněno). Pivo značky Budvar se prosadilo i v žebříčku značek, které patří u zákazníků k nejatraktivnějším (Top Trending Brands), v němž skončilo na šestém místě. Samotný žebříček nejlepších barů „The World’s 50 Best Bars“ vzniká hlasováním 334 členů World's 50 Best Bars Academy. Členové Akademie jsou bez výjimky špičkoví odborníci z celého světa včetně tří zástupců z České republiky.

„Je to pro nás skvělá zpráva. Naše pivo prodáváme na celém světě v prémiovém segmentu originálních importovaných ležáků. Proto se snažíme pronikat do gastronomických provozoven, nabízejících originální importované produkty, k nimž samozřejmě patří i špičkové bary. To, že naše pivo zařadili do své nabídky i majitelé nejlepších světových barů, je pro nás velkou ctí. Konkurence dodavatelů v tomto segmentu je extrémně vysoká,“ uvedl Robert Chrt, obchodní ředitel Budějovického Budvaru.

Začalo to u Přemysla Otakara II.

Značka letos mimo jiné slaví 120 let. Při té příležitosti nnatočila mimo jiné netradiční vizuální upoutávku. Vlastní historie vaření piva v Českých Budějovicích začala ovšem v roce 1265, kdy byly České Budějovice založeny českým králem Přemyslem Otakarem II., který město nadal významnými privilegii, k nimž náleželo i právo várečné.

Český akciový pivovar (dnešní Budějovický Budvar, n. p.) začal své proslulé pivo vařit 7. října 1895. Události, které předcházely jeho vzniku, byly v národnostně rozdělených Budějovicích dramatické. Část českých právovárečníků, nespokojených se situací v místním, výrazně proněmecky orientovaném Měšťanském pivovaru, byla podporována předními zástupci české buržoazie a rozhodla se založit svůj vlastní podnik. Kvalitní pivo z akciového pivovaru se velmi rychle prosadilo v silné konkurenci. Jeho vysoká kvalita vynesla pivovaru hned v roce 1896 významná ocenění, získaná na hospodářské výstavě a výstavě lékárnické v Praze. V roce 1897 získaly výrobky pivovaru zlatou medaili na potravinářské výstavě ve Stuttgartu.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tagy
Budvar,

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace