Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Holky, chlast, drogy… S image upadá i jeho kariéra. Proč se nadějný princ hitů Karla Svobody nezadržitelně řítí ke dnu? Tajnosti slavných

26.02.2015
Holky, chlast, drogy… S image upadá i jeho kariéra. Proč se nadějný princ hitů Karla Svobody nezadržitelně řítí ke dnu? Tajnosti slavných

Foto: petrkolar.net

Popisek: Kdysi neznámý bubeník a začínající rocker z Českých Budějovic Petr Kolář se vyšvihl na špici české pop music. Bohužel se však zařadil mezi hvězdy, které úspěch a popularitu nedokážou unést.

Každou příležitost promění v divokou pitku, na veřejnosti se válí po zemi i po holkách, sápe se na každou, která před ním neuteče na strom. Proč jde zbožňovaná hvězda populární hudby Petr Kolář tak rychle ke dnu?

K image neodolatelného chlapa, nad nímž se každé ženě zatají dech, mu sice při jeho výšce vždycky chybělo pár centimetrů, přesto měl okouzlující ‘mušketýr‘ s vlnitou hřívou a podmanivým hlasem našlápnuto na stabilní post v naší populární hudbě. Tuto šanci však dokázal zahodit nadzvukovou rychlostí a rozhodně nikoli tím, že se z charismatického muže proměnil v oplácaného fotříka.

Jako Athos s Monikou Absolonovou v muzikálu Tři muškletýři

Jako Athos s Monikou Absolonovou v muzikálu Tři muškletýři

Petr Kolář totiž nedokáže odolat skleničce a dívčím půvabům, a tak se při každé příležitosti mění z hvězdy v prasátko a vrší jednu ostudu za druhou. Při oslavě sedmdesátin Milana Drobného se válel v pražské Lucerně na schodišti a šuškalo se, že se o to přičinily i drogy. Nedávný vzpomínkový koncert k nedožitým padesátinám svého kamaráda Petra Muka zase přímo znesvětil, když se značně ‘ovíněn‘ sápal na veřejnosti do džín jisté téměř neznámé herečce. O takové hvězdě už holky tolik nesní a na postupném poklesu Kolářovy popularity je to zatraceně znát.

Svoboda by nad svým princem zaplakal

V roce 2005 ho katapultoval na špici legendární český hitmaker Karel Svoboda, když mu svěřil interpretaci svého hitu Ještěže tě, lásko, mám, který složil pro svou ženu Vendulu. S ním Kolář poprvé získal v anketě Český slavík Mattoni poprvé bronz a následně dýchal po celou ‘pětiletku‘ za krk legendě české pop music Karlu Gottovi ze stříbrné pozice. Pomineme-li Mistrovo téměř neohrozitelné ukotvení na špici popularity, dá se tudíž říci, že byl Petr Kolář na naší hudební scéně vlastně nejlepší.

Na špici pomohly Kolářovi hity Karla Svobody

Na špici pomohly Kolářovi hity Karla Svobody

Se startem druhé dekády 21. století však nastal v Kolářově kariéře nečekaný zlom. V anketě si už odnesl pouze cenu za nejoblíbenější píseň rádia Impuls, v celkovém pořadí klesl na páté místo a v následujících letech se pravidelně propadal vždy o další příčku níž. Svou roli v tom sehrála i jeho nevyrovnanost a s ní přímo související domácí trable, na nichž měl lví podíl. Jejich projevem jsou úlety, nad nimiž by jeho ‘hudební otec‘ Karel Svoboda hořce zaplakal. Ve vztahu k něžnému pohlaví sice ani on nebýval nikdy svatý, rozhodně ale neventiloval své emoce na veřejnosti a vždy si zachovával noblesu a eleganci.

Jenom gesta nestačí

Problémy v Kolářově osobním životě začaly eskalovat v roce 2011, když se jeho žena, o šest let mladší zpěvačka, tanečnice a choreografka Zuzana, vrátila po druhé mateřské dovolené do práce. Navíc Petr natáčel další desku ve Spojených státech, takže i na dovolenou do Chorvatska nakonec odjela se syny Petrem a Janem sama. Křehká blondýnka, s níž se zpěvák poprvé ocitl na jednom jevišti v muzikálu Vlasy a sblížili se díky dalšímu úspěšnému projektu Hamlet, se mu nejspíš během deseti let soužití a sedmiletého manželství okoukala.

Bývalá manželka Zuzana se syny Petrem a Janem

Bývalá manželka Zuzana se syny Petrem a Janem

Namísto vášně a romantiky nastoupily každodenní starosti a péče o děti a Petra zřejmě ovládl pocit, že si nic neužije. A tak dal vzápětí svému manželství ránu nevěrou s biletářkou z divadla Broadway Lenkou Chlupáčkovou, která bohužel neunikla bulvárním médiím. „To, co se psalo, bylo zveličené. Nevěra se může stát každému. Neznám kolem sebe partnerství, kde by něco takového neproběhlo. To s sebou přináší život,“ snažila se statečně mlžit Zuzana po nešťastných prázdninách na přímou otázku deníku Právo. Na usmířenou pro ni Petr složil píseň Navzdory hříchům, k níž napsal hudbu i text, brzy se však ukázalo, že k napravení škod ve vztahu jen romantické gesto nestačí.

Komplikovaná povaha? Každý tomu říká jinak!

Kolářovým problémem je, že je zkrátka na ženské. „Já jsem taková komplikovaná povaha, se kterou samozřejmě už nic neudělám. Já jsem nevěrnej už od čtrnácti let,“ prohlásil v televizním TopStar magazínu. Zuzana jeho zálety po celá léta trpěla, mlčela kvůli rodině a snažila se vše držet pod pokličkou. Skandálem s mladičkou Lenkou však pohár její trpělivosti definitivně přetekl. Nakonec notorickému nevěrníkovi oplatila stejnou mincí a našla si přítele, a tak na jaře 2012 následoval rozvod.

Při každé příležitosti do sebe klopí jednoho panáka za druhým a nenechá žádnou ženskou na pokoji

Při každé příležitosti do sebe klopí jednoho panáka za druhým a nenechá žádnou ženskou na pokoji

„Milenky má kdekdo, ale naše manželství ztroskotalo asi na tom, že jsme přestali komunikovat. A to už se stalo asi dřív. Nikdy asi není vina jen na jedné straně. Prostě když doma něco postrádám, tak to automaticky hledám někde jinde,“ komentoval Petr rozpad své rodiny serveru Super.cz. Od té doby už bohužel jeho kariéra i image jenom ztrácejí a sunou se relativně vyrovnanou rychlostí směrem ke dnu. Namísto úspěchů sbírá průšvihy, vine se ke každé, která mu k tomu poskytne příležitost, a klopí do sebe jednoho panáka za druhým. Dokáže vůbec ještě posbírat zbytky svého rozumu a talentu, dřív než přijde definitivní pád?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

QRcode

Vložil: Adina Janovská