Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Krádež přímo v kostele. Stařenka málem přišla o všechno

02.04.2013
Krádež přímo v kostele. Stařenka málem přišla o všechno

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Díky duchapřítomnosti policejní hlídky se podařilo zloděje rychle dopadnout

75letá žena z Českých Budějovic může mluvit o štěstí, když ji chvilková nepozornost při modlitbě nestála celé jmění. Nebývale drzý zloděj si totiž přímo v kostele při velikonoční bohoslužbě vyhlédl její kabelku. Když v ní kromě peněz našel navíc adresu a klíče od bytu, vydal se krást přímo k ženě domů.

Na straně stařenky však stálo štěstí a možná i trochu pomoci Boží. Soused v kostelní lavici ji jistě notně překvapil, v nestřeženém okamžiku se totiž místo zpěvníku chopil její kabelky a nepozorovaně z chrámu zmizel. Stařence ale jeho úprk neunikl a chybějící kabelky si okamžitě všimla. Chytit ho už ale nestačila. Spolu s kabelkou přišla o finanční hotovost, doklady, digitální fotoaparát a hlavně o klíče od bytu. 

Jeden z dalších věřících nic nedbal na probíhající mši a okamžitě duchapřítomně zavolal policii. Když se přivolaní muži zákona dozvěděli, že v kabelce byla adresa a klíče od domu, neváhali a vyrazili do ženina bytu. Ke zlodějově smůle vnukl Bůh stejnou myšlenku i jemu, a tak se s ním policisté na neplánované návštěvě u babičky měli brzy potkat.

Na místě ho zatkli 

Než se hlídka do domu dostala, zloděj neztrácel čas. „Odcizeným klíčem odemkl dveře bytu, vše prohledal a v ložnici ze šatní skříně ukradl šperkovnici se šperky a finanční hotovost. Vše za téměř 60 tisíc korun,“ uvedla jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová. Zlodějův plán málem vyšel on sám už ale z domu vyjít nestihl. Ve vstupní chodbě totiž narazil na policisty, kteří ho na místě zatkli. 

Pro strážce zákona se rozhodně nejednalo o novou tvář, kostelní zloděj nebyl totiž žádný svatoušek. 45letého recidivistu nyní po zkráceném řízení čeká trest za krádež a porušování domovní svobody. Do dvou týdnů by pak měl stanout před svým zatím posledním soudem.    

Zdeněk Svoboda

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace