Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Humanitární organizace Adra má nového Yetiho. Může s ním vyrazit hned třeba do povodňových oblastí

29.01.2015
Humanitární organizace Adra má nového Yetiho. Může s ním vyrazit hned třeba do povodňových oblastí

Autor: Jihočeský kraj

Popisek: Adra převzala vozidlo, které bude pomáhat nejen při povodních.

Zkvalitnit servis pro potřebné občany v každodenním životě i zásahy v krizových situacích, jakými jsou třeba povodně. K tomu napomůže českobudějovické humanitární organizaci ADRA nový vůz Škoda Yeti, který převzali její zástupci od představitelů Jihočeského kraje a společnosti ČEZ tento týden v Českých Budějovicích.

Auto s náhonem na všechna čtyři kola, které pracovníkům Adry usnadní i práci v terénu, financovala Nadace ČEZ v rámci takzvané rámcové smlouvy mezi energetiky a krajem. Jejím cílem totiž je i dosažení vysoké úrovně havarijní a krizové připravenosti Jihočeského kraje      

„Na základě uvedené smlouvy bylo letos vyčleněno zhruba půl milionu korun, které umožnilo organizaci Adra zakoupit nový vůz, který si její pracovníci po všech těch peripetiích se sháněním dopravních prostředků, zejména v krizových situacích, určitě zaslouží. A pevně věřím, že to Adře pomůže zlepšit humanitární služby, které zajišťuje a za které jí patří náš dík,“ uvedl hejtman Jiří Zimola s tím, že popřál dobrovolníkům z ADRY desetitisíce šťastných kilometrů. 

Pomoc, Adresná asistence, Naděje, Efektivita, Lidé

Zimola zároveň připomněl, že Adra patří spolu s dalšími nestátními neziskovými organizacemi do takzvaného PANELu, kde spolupracují s krajem při krizových situacích. „Ostatně tomu odpovídá i rozklíčování této zkraty, tedy Pomoc, Adresná asistence, Naděje, Efektivita, Lidé,“ vysvětlil hejtman.

Práci dobrovolníků z Adry ocenil i vedoucí komunikace JE Temelín Skupiny ČEZ Petr Šuleř. „Pomoc od někoho, kdo pomáhat nemusí, ale chce, je k nezaplacení. Mnohdy ale tyto dobrovolnické organizace nemají potřebné zázemí. Naši pomoc proto vnímáme jako podporu Adře i všem lidem, kteří se dostanou do nepříjemné situace."

Nadšení z nového vozu pak neskrývala vedoucí českobudějovické Adry Jitka Chánová. „Velice děkuji Nadaci ČEZ i kraji za tento přínosný dar. Což podtrhuje skutečnost, že jsme auto opravdu nutně potřebovali. Využívat ho budeme samozřejmě nejen při záplavách, ale usnadní nám i každodenní práci, což nám pomůže zlepšit naše služby prakticky po celém kraji,“ uzavřela.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace