Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

S Pirátem na palubu EU

S Pirátem na palubu EU

Evropské volby se blíží, pojďme do toho

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hodina za 150 korun. Budou mít Budějovice nejdražší parkování v ČR?

25.03.2013
Hodina za 150 korun. Budou mít Budějovice nejdražší parkování v ČR?

Autor: Roman Ondráček

Popisek: Radní potvrdila, že má vzniknout exkluzivní zóna na náměstí Přemysla Otakara II., která bude dražší než okolní ulice.

Jedno z nejdražších parkování v zemi budou mít zřejmě České Budějovice. Zdejší radní chystají „experiment“, který má za cíl vymýtit co nejvíce aut z centra města. Podle mnohých se jim to stejně nepodaří a krajské město bude opět jedním z nejdražších měst v republice.

Centrální náměstí Přemysla Otakara II. se změní v nejdražší zónu N. Zároveň se rozšíří počet ulic, kde za stání řidiči zaplatí. To se nelíbí některým obyvatelům. Jihočeská metropole se tak může stát, co se parkování týče, nejdražším městem v republice.

„Město už neví, kde vzít peníze. Není hotový obchvat Budějovic, vymýšlí pořád „dopravní strategie“, které beztak situaci zhoršují, chtějí dostat auta z centra, ale dovolí stavět různá obchodní centra pomalu ve vnitřní části města. Někomu tam asi kape na maják,“ postěžoval si pro KrajskeListy.cz občan Budějovic Jaroslav Hejduk.

Hodina parkování za 150 korun?

Jak radní, tak i Dopravní podnik, který se nově o parkování v krajském městě stará, chystají nový ceník. A jsou to pálky. Za dvě hodiny parkování můžou lidé zaplatit až 150 korun.

Zřejmě nejvýraznější změnou bude vznik nové zóny N právě pro náměstí, kde je k dispozici 80 míst. Dnes se tam platí za první hodinu 30 a za každou další 60 korun.

Konkrétní částky, které mají být v novém ceníku zatím město i Dopravní podnik tají.

Nový ceník půjde do rady

„Nový ceník jsme prozatím vzali jako rada na vědomí a ještě se bude dopracovávat. Dohodli jsme se, že do rady bude znovu předložen společně s návrhem na rozšíření zóny placeného stání v polovině května," uvedla náměstkyně primátora Ivana Popelová (HOPB).

Ceny ale podle Popelové nebudou nakonec tak drastické. Potvrdila ale, že má vzniknout exkluzivní zóna na náměstí Přemysla Otakara II., která bude dražší než okolní ulice.

„Nechápu to, na co si tady radnice hraje? Pořád mají málo? Jaká exkluzivní zóna, vždyť je to pro smích,“ míní obyvatelka města Jarmila Suchá.

Parkovacích zón bude víc

Kromě drastického zdražení některých lokalit pro parkování, chtějí v Českých Budějovicích ještě parkovací zóny rozšířit.

„Nyní je ve městě zpoplatněno přes 580 míst, další by se měly rozšířit, pokud v květnu rada schválí rozšíření. Počítáme s tím, že parkovací zóny rozšíříme v ulici F. A. Gerstnera až k Mánesově a na Pražském předměstí až k Pekárenské. Změny jsou navržené také na Žižkově třídě kolem PVT," upozornil další primátorův náměstek Kamil Calta (TOP 09).

Radnice chce stavět i parkovací dům za 200 milionů korun u budějovické věznice. Hotov by měl být v příštím roce. Dvacet míst dostane magistrát. Součástí budovy budou i administrativní a komerční prostory.

Ročně Budějovice na parkovném vyberou asi 23 milionů korun.  Část tržeb získá město, část dopravní podnik, který systém spravuje od května 2012.

Roman Ondráček

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace