Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Sportovní hala je na odstřel, kdo na tom vydělá?

21.03.2013
Sportovní hala je na odstřel, kdo na tom vydělá?

Autor: Miroslav Smolák

Popisek: Sportovní hala v Českých Budějovicích

Českými Budějovicemi stále hýbe kauza sportovní haly na Dlouhé louce, ta má být zbourána a na jejím místě vyroste nová z dílny Atelieru 8000.

S tím ovšem nesouhlasí opozice, ani část občanů, mezi hlavní argumenty patří fakt, že v Budějovicích je nedostatek sportovních ploch a postrádá logiku bourat stavbu, která může sloužit ještě dvacet let.

Když se v rámci diskuze na Českobudějovickém zastupitelstvu dostalo na stavbu nové sportovní haly, začalo být snad poprvé pořádně rušno. Podle radnice se má totiž ta stávající zbourat a na jejím místě vyrůst nové centrum míčových sportů. To bylo poslední kapkou pro zastupitele Stanislava Rataje (HOPB) a před jednáním zastupitelstva vystoupil z klubu primátora Thomy, který spolu s ČSSD a TOP 09 tvoří krajskou vládní koalici.

Petice proti stavbě

Po vystoupení z klubu Ratajovi již nic nebránilo v tvrdé kritice radnice „říkáte, že nová hala má odpovídat evropským standardům, aby se na ní daly hrát mezinárodní soutěže. Ale už podle zadávací dokumentace je jasné, že jim odpovídat nebude,“ začal Rataj svou prezentaci a následně i vyjmenoval některé ze sporných bodů. Mezi ně patřila například nízká kapacita parkovacích ploch, či nevyhovující velikost šaten a zázemí pro týmy. Rataj si však pro zastupitele připravil ještě další argument a tím byla petice, pod níž se podařilo sehnat přes 1500 podpisů během jediného týdne. Petici podpořily i různé politické strany jako ODS či Věci veřejné. Bohužel vedení města již v předstihu avizovalo, že je petice moc nezajímá.

Těsné vazby vítěze a náměstkyně Popelové

Druhým silným odpůrcem pak byl František Jelen (ODS) ten napadl převážně architektonickou soutěž. Kdy připomněl, že o vítězi se spekulovalo již rok před tím, než byl znám a poukazoval na přímé vazby mezi vítězným Atelierem 8000 a náměstkyní Popelovou (HOPB), přičemž připomněl i finanční náročnost stavby. Původně se počítalo s částkou 260 mil. nyní, ale radnice připouští až 480 mil. na stavbu. Peníze přitom nemá zajištěné a počítá s příjmy z prodejů, které se ještě neuskutečnily.


Miroslav Smolák

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace