Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Dětí ubývá, přesto nemají kde cvičit

15.03.2013
Dětí ubývá, přesto nemají kde cvičit

Autor: tnv.cz

Popisek: Radnice v Týně nad Vltavou

V Týně nad Vltavou radnice 15 let neřešila zásadní problém, nyní se snad blýská na lepší časy.

Základní školu na Malé straně navštěvuje více žáků než je kapacita školní tělocvičny. Z tohoto důvodu musí na hodiny tělesné výchovy spojovat třídy a často vznikají problémy mezi mladšími a staršími žáky.

Představte si situaci, kdy máte doma malého sportovce, například fotbalistu. Ob den chodí s radostí na tréninky, běhá, skáče a celkem se mu daří. Sport má rád. Časem ale zjistíte, že se netěší na školní tělocvik. Pozorné oko rodiče zbystří, co se asi děje? Možná se potýkáte se stejným problémem jako rodiče v Týně nad Vltavou. Zdejší základní škola na Malé straně totiž nemá dostatečnou kapacitu pro výuku tělesné výchovy a tak je nucena spojovat třídy. Tím se stávají situace, kdy spolu cvičí žáci druhého a čtvrtého ročníku, objevují se strkanice a rozpory.

Ředitelka prosí už od roku 1998

Podle ředitelky Zdenky Meškánové je problém dlouhodobý: „Už od roku 1998 žádám každoročně radnici, aby situaci řešila. Nezáleží na tom, kdo je starosta, či která strana vládne, nikdo to neřešil. My se snažíme situaci řešit svépomocí, starší ročníky chodí na tělocvik do městské sportovní haly, mladší však musíme spojovat.“ Řešením by podle ředitelky byla výstavba gymnastického salonku. Tento salonek byl v projektu na rekonstrukci tělocvičny, která proběhla právě v roce 1998. Tehdy se však nepostavil z důvodu nedostatečných finančních prostředků a to i přesto, že město získala dotaci od ČEZu.

O celé problematice se začalo mluvit až nyní, kdy ji na zasedání zastupitelstva otevřel opoziční zastupitel Jaroslav Bezpalec (VV): „Nechápu, jak je možné, že paní ředitelka každoročně žádá o řešení problému a k nám na zastupitelstvo se to ani jednou nedostalo,“ podivuje se Bezpalec. Právě jemu se podařilo prosadit usnesení, které ukládá radě města se tímto problémem zabývat. Ta musí do příštího zasedání zastupitelstva připravit tři varianty řešení a jedna z nich musí obsahovat právě výstavbu gymnastického salonku.

Miroslav Smolák

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace