Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Šest stovek zásahů absolvovali loni hasiči z JE Temelín

31.01.2014
Šest stovek zásahů absolvovali loni hasiči z JE Temelín

Autor: archiv

Popisek: Jaderná elektrárna Temelín

Především preventivně zasahovali loni profesionální hasiči z elektrárny Temelín. Z celkových 603 výjezdů tak ve čtyřiceti procentech případů dohlíželi na práce spojené s rizikem požáru. Ten ani jednou v areálu elektrárny nemuseli řešit.

Loni hasičská uniforma nechyběla u 242 prací, při kterých existovalo riziko požáru. Takovým příkladem je třeba svařování, práce na turbíně, generátoru nebo transformátorech. Nejnáročnější je zajišťování požárního dohledu nad pracovníky, kteří vstupují na reaktorový sál za provozu bloku,“ uvedl konkrétně Radek Vymazal, velitel temelínských hasičů.

Dokončíme modernizaci elektronické požární signalizace, slibují hasiči

Ve čtyřech desítkách případů hasiči hlídali místnosti, kde se měnila čidla nebo ústředna elektronické požární signalizace. V kolonce technická pomoc se na konci roku objevil údaj 161. Nejčastěji šlo o vyproštění osob uvíznutých ve výtahu. U desetiny výjezdů byla příčinou falešná aktivace čidla elektrické požární signalizace.

„Letos dokončíme modernizaci elektronické požární signalizace, od které si slibujeme snížení počtu planých výjezdů,“ poznamenává Vymazal.

Jen loni proběhlo 92 taktických cvičení

Sedmkrát temelínští hasiči zasahovali v rámci Integrovaného záchranného systému ČR mimo areál elektrárny. Vždy šlo o místa v blízkosti elektrárny Temelín a z hlediska rychlosti zásahu bylo taktické povolat právě temelínskou jednotku. Jednalo se především o dopravní nehody, ale i o požár lesa a rodinného domu. Také pomáhali při čerpáni vody z kabelových kanálů rozvodny Kočín během záplav na přelomu května a června.

Rychlost a kvalitu zásahu nebo způsob předávání informací si mohli temelínští hasiči zdokonalit během taktických cvičení. Jen loni jich proběhlo 92. Vůbec poprvé si odzkoušeli připojení mobilního čerpadla k místům, speciálně zřízeným na vnějším plášti budovy kolem reaktoru. Jednalo se o další opatření realizované v návaznosti na výsledky zátěžových testů EU a právě díky mobilnímu čerpadlu by do hodiny bylo možno zajistit chlazení reaktoru i při ztrátě všech deseti způsobů elektrického napájení.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace