Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Asistenti pomohli na Máji dopadnout hledaného mladíka

22.01.2014
Asistenti pomohli na Máji dopadnout hledaného mladíka

Autor: archiv

Popisek: Městská policie, ilustrační foto

KRIMI Hlídka Asistentů prevence kriminality kontrolní činnost v ulicích sídliště Máj, kde si v rekonstruované části ulice K. Chocholy asistenti povšimli pětice mladíků, kteří zde kouřili cigarety patrně s obsahem THC, popíjeli alkohol a pokřikovali na kolemjdoucí.

Z tohoto důvodu si asistenti na pomoc přizvali i hlídku strážníků, která u pětice mladíků zkontrolovala jejich totožnost. Při této lustraci osob bylo zjištěno, že je jeden z mužů osobou hledanou Policií ČR. Při tomto úkonu se však mladík, jež si této skutečnosti byl vědom, pokusil o útěk, kdy přeskočil kapotu služebního vozidla a začal před hlídkami prchat. V tom mu však zabránil jeden ze strážníků ve spolupráci s Asistentkou prevence kriminality, kteří se muže vydali úspěšně pronásledovat. 

Muži se tak jeho útěk nezdařil, neboť byl dostižen a vzhledem k pokusu o útěk a skutečnosti, že se jednalo o hledanou osobu omezen na osobní svobodě. Muži byla následně nasazena služební pouta a mladík převezen na příslušnou služebnu Policie ČR, kde byl předán.

V neděli bylo na linku 156 přijato oznámení na muže, který posprejoval zeď na obchodním domě Družba. Ve chvíli, kdy oznamovatel muže přistihl, mu měl sprejer vyhrožovat újmou na zdraví, pokud věc oznámí. Mladík se pak měl vydat do nedalekého baru.

Na místo byla proto vyslána hlídka strážníků, které byla označena posprejovaná část zdi i místo, kde by se měl muž nacházet. Z tohoto důvodu vstoupili strážníci do provozovny, kde byl mladík nalezen a ztotožněn. Za hracími automaty pak byla nalezena i bílá nádoba s barvou, kterou měl mít mladík v době spáchání skutku při sobě. Vzhledem k podezření ze spáchání přečinu sprejerství byla na místo přizvána i hlídka PČR, které byla událost předána.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh, v koši určitě neskončí! Na vaše unikátní zážitky čekáme na , do předmětu napište Příběh.

 

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace