Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Budějcká drbna.cz: Město se kvůli kalamitě omlouvat nebude

07.03.2013
Budějcká drbna.cz: Město se kvůli kalamitě omlouvat nebude

Foto: Karel Pražák/veciverejne.cz

Popisek: Zasněžené historické centrum Českých Budějovic

Tři desítky bodů programu, standardní záležitosti k projednání, rozhodnutí důležitá pro budoucí rozvoj města a také zajímavé diskusní náměty - takové bylo už 21. jednání budějovického zastupitelstva, které se konalo včera, ve čtvrtek 14. února.

Možná končící vlna chřipky, možná oslavy svátku svatého Valentýna byly důvodem, proč se na jednání zastupitelstva sešlo jen 32 budějckých zastupitelů. Na programu jednání měli realizaci Integrovaného plánu rozvoje města Levý břeh Vltavy včetně monitorovací zprávy, usnesení k poskytování pečovatelské služby, terénní hospicové péče, osobní asistence a tísňové péče na území města a také dotační programy v oblasti kultury a rozvoje cestovního ruchu.

Zastupitelé se také zabývali dispozicemi s majetkem města, včetně návrhu na prodej domů v historickém centru města, konkrétně v České ulici. Tento návrh byl naprostou většinou hlasů zamítnut. V rámci bodu jednání číslo 26 - zprávy o vyřizování dotazů a připomínek členů zastupitelstva města - vznesl Stanislav Rataj (HOPB) několik připomínek k projektu Centra halových sportů. Kromě dotazů na vnitřní vybavení haly, konkrétně povrch hrací plochy, upozornil také na nesouhlas veřejnosti se záměrem města na zbourání stávající Sportovní haly a zpochybnil stanovisko statiků, podle kterého je Sportovní hala v špatném statickém stavu, a proto není možná její rekonstrukce. Mimo jiné konstatoval, že nová hala bude pravděpodobně plně využita pro tréninky VK Jihostroj a ostatní sportovní oddíly a sdružení budou mít jen velmi omezenou možnost novou halu využívat.

V následné diskusi 1. náměstek primátora Miroslav Joch (ČSSD) upřesnil, že posudek na statiku Sportovní haly ji hodnotí z hlediska možného zateplování, které by statiku haly neúměrně zatížilo. V další diskusi zastupitelé hodnotili zejména efektivitu výstavby nové haly, včetně předpokladu nejen přímých nákladů na výstavbu, ale i následných výdajů na provoz a údržbu haly.

Dalším bodem programu byla diskuse zastupitelů. V ní vystoupil Vladimír Brůha (ODS) s krátkou připomínkou k zvládnutí úklidu města v době sněhové kalamity. Konstatoval, že ani po několika dnech nebyla situace vyřešena, život občanů i návštěvníků města komplikoval neodklizený sníh, nevyčištěné nebo špatně odklizené chodníky a problémy s parkovacími místy. Vladimír Brůha podal návrh na usnesení, kterým by zastupitelé schválili veřejnou omluvu občanům města za komplikace, které jim nezvládnutí úklidu města způsobilo. Návrh představoval omluvu na webových stránkách města a v některém z médií.

K problému se v následné diskusi vyjádřili i další zastupitelé. Stanislav Rataj (HOPB) krátce shrnul vývoj situace a uvedl, že určité komplikace v prvních dnech po přívalu sněhu by se daly akceptovat, ovšem neodklizený sníh nebo nahrnuté hromady komplikovaly dopravu ve městě, parkování i chůzi po chodnících neúměrně dlouhou dobu. Tuto skutečnost zdokumentoval fotografiemi, které s výzvou k nápravě situace zaslal všem radním.

Zastupitelé mimo jiné hodnotili i možnosti společnosti .A.S.A. a dispozici firmy ke zvládnutí sněhové nadílky. Kritické připomínky zazněly na adresu radních, kteří nevyužili možnost spolupráce se stavebními firmami, a to ani s těmi, které mají s městem pro podobné situace smlouvu. Radní Eva Hajerová (ČSSD) v diskuzi sdělila svůj názor, že město by mělo mít pro podobné situace krizový plán, jako příklad uvedla jiná města, která v takových situacích vyhlašují mimořádný stav, ve kterém jsou přesně určeny priority úklidu komunikací - přednostně páteřní komunikace, příjezdové komunikace k nemocnicím atd.

Další zastupitelé připomněli, že úklid komunikací se netýká jen firmy .A.S.A., ale také například Správy a údržby silnic na komunikacích ve správě Jihočeského kraje. K připomínkám se vyjádřila náměstkyně Ivana Popelová (HOPB), podle níž situace nebyla zdaleka tak kritická a sníh byl odklízen průběžně nejen ze silnic a chodníků, ale i z trávníků. Na její vyjádření reagoval Stanislav Rataj sdělením, že má tep aktuálně na hodnotě 200 a zdá se mu neuvěřitelné, že je možné považovat stav, který byl, za dobře zvládnutou mimořádnou situaci. Návrh Vladimíra Brůhy (ODS) na veřejnou omluvu občanům nakonec nebyl zastupitelstvem přijat.

(zdroj: budejckadrbna.cz)