Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Zimola: Bez dobrovolných hasičů bychom povodně nezvládli

28.08.2013
Zimola: Bez dobrovolných hasičů bychom povodně nezvládli

Autor: KÚ

Popisek: Jiří Zimola se Zasloužilými hasiči

Za obětavé nasazení během červnových povodní poděkoval hejtman Jiří Zimola jedenácti vybraným dobrovolným hasičům. Slavnostní akt se odehrál u příležitosti dvanáctého setkání Zasloužilých hasičů Jihočeského kraje v Purkarci na Českobudějovicku.

Společně s hejtmanem se ceremoniálu zúčastnili i ředitel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje Lubomír Bureš a starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na jihu Čech Václav Žižka. Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma z Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

„Během záplav, které před dvěma měsíci zasáhly náš kraj, jsme se opět mohli přesvědčit o tom, že nebýt práce dobrovolných hasičů, tak bychom tuto situaci nezvládli,“ zdůraznil Zimola. „Poděkování za vaši obětavost proto patří nejen této jedenáctce, ale všem vašim členům v kraji i celé České republice,“ dodal. 

Hejtman zároveň pochválil dobrovolné hasiče i za další jejich činnosti, zejména spolkový život. „Váš sbor je pro všechny, a doufám, že to tak ještě dlouho bude, synonymem pro jednoho z nejvýraznějších nositelů spolkového života v obcích, do kterého se pravidelně zapojují prakticky všechny věkové kategorie,“ upřesnil.

Jedenáctka dobrovolných hasičů, byla vybrána na základě telefonátů a mailů ostatních členů sboru i dalších lidí, kteří na jejich obětavost při povodni upozornili. „Těší mě, že jsme jim mohli poděkovat právě u příležitosti setkání jejich starších kolegů, kteří na ně mohou být právem hrdi,“ uzavřel Zimola.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace