Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Nové Perinatologické centrum je v Nemocnici České Budějovice

12.08.2013
Nové Perinatologické centrum je v Nemocnici České Budějovice

Autor: profimedia.cz

Popisek: novorozeně, ilustrační foto

Rizikové těhotenství i komplikovaný poporodní stav ohrožující život dítěte i matky pomůže lékařům lépe zvládat nové Perinatologické centrum v Nemocnici České Budějovice a.s. Konkrétní cena bude známa až po uzavření výběrového řízení na dodavatele stavby.

V novém pavilonu nemocnice se lékaři budou moci lépe postarat o matku i dítě, jejichž život ohrožuje rizikové těhotenství či těžký poporodní stav. Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma z Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

Jeho stavbu, jako jediný akcionář uvedené společnosti, doporučila 18. července 2013 ke schválení zastupitelstvu Rada Jihočeského kraje. Zastupitelé budou o investici ve výši přibližně 200 milionů korun, kterou bude hradit nemocnice ze svých zdrojů, rozhodovat 19. září. Konkrétní cena bude známa až po uzavření výběrového řízení na dodavatele stavby.

„Hlavním důvodem stavby nového Perinatologického centra jsou nevyhovující podmínky současné porodnice. Chybějí tu klimatizované operační sály, dnešní době neodpovídá sociální zařízení, nevyhovující jsou prostory jednotky intenzivní péče, hygieně neodpovídají ani prostory určené pro banky mateřského mléka a perinatologie se navíc nachází ve dvou budovách. Naším cílem je provozovat špičkovou medicínu v odpovídajícím prostředí a zvýšit komfort pacientů,“ upřesnila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Uvnitř nového pavilonu se podle Stráské budou nacházet všechna pracoviště porodnické části ženského oddělení a celé specializované novorozenecké - neonatologické pracoviště III. typu, neboli perinatologie. Neonatologická pracoviště jsou hierarchicky seřazena do tří typů. V prvním se starají o novorozence bez zdravotních komplikací, ve druhém se středně těžkými komplikacemi a ve třetím s komplikacemi těžkými.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace