Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Policie rozháněla obušky pokojné demonstranty a dělala z nich „extrémisty“. Jak za totality, píše Hájkův web

24.07.2013
Policie rozháněla obušky pokojné demonstranty a dělala z nich „extrémisty“. Jak za totality, píše Hájkův web

Autor: Profimedia.cz

Popisek: Dlouhodobé problémy v soužití bílé většiny a Romů na českobudějovickém sídlišti Máj vyvrcholily střetem s policií.

Občanské svobody, které jsou vedle naší státnosti nejcennějším politickým statkem občanů ČR, a za které mnozí obětovali dokonce své životy, jsou nyní podle iniciativy D.O.S.T. v ohrožení. Na webu Protiproud.cz publikovalo vedení iniciativy prohlášení, reagující na pochybné události v Českých Budějovicích.

Tam v posledních týdnech dochází k protestům proti přístupu k romské menšině a jejím problémům. Tyto protesty jsou policií rozháněni a demonstranti, prezentovaní jako „extremisté“, zatýkáni. „Nedávný policejní zásah proti demonstrantům v Českých Budějovicích byl podle našeho názoru zcela neadekvátní situaci, nepřiměřený, neetický a nepřijatelný,“ prohlašuje k tomu D.O.S.T.

Poprvé od Listopadu agenti provokatéři

Poprvé od Listopadu 1989 se prý můžeme setkat s podivnými policejními metodami, jako je bezdůvodné napadání kolemjdoucích občanů, nebo nasazení agentů provokatérů, kteří se pohybují mezi občany, verbálně je radikalizují, aby vzápětí přičinlivě začali z davu vytahovat vybrané jedince, kteří jsou následně seřezáni obuškem a zatčeni. Zveřejněné záběry z demonstrací údajně vyvolávají dokonce otázky, zda policisté nebyli nějakým způsobem stimulováni, neboť jejich chování je zcela neadekvátní.

Nezbytné řešení problému soužití s minoritami, po kterém se již dlouho volá, je podle D.O.S.T. svazováno ideologií multikulturní společnosti, která vede k jednostrannosti ve vystupování politiků, komentátorů a lidskoprávních aktivistů. Trvalé obviňování české majority z rasismu vede k odmítání a rozčílení veřejnosti, která vede k událostem, jaké nastaly v Českých Budějovicích.

Samostané mocenské centrum

Reakce represivních složek na tyto částečně pochopitelné společenské tlaky je šokující, ale svým způsobem prý pochopitelná. Nelze prý přehlédnout, že k těmto událostem došlo na pozadí politických událostí, ve kterých hrají podstatnou roli nadstandardními vztahy propojené policejní a trestně činné orgány. Ty se za pomoci části médií etablují jako samostatné mocenské centrum. A nijak nevýznamné, D.O.S.T. připomíná výrok Václava Klause, že tyto orgány „mají potenci zlikvidovat celý politický systém“.

Podle iniciativy se proti takovému vývoji musí postavit politici, kterým leží na srdci svobodná budoucnost občanů, ale rovněž policisté, kteří nevnímají svou profesi jako politicky úkolované násilné komando. Pod tímto prohlášením je podepsaný předseda iniciativy D.O.S.T. Michal Semín a místopředseda Petr Bahník.

jav, Parlamentní listy.cz

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

 

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace