Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Když století městem proletí a zastaví se na náměstí s autorem

27.07.2013
Když století městem proletí a zastaví se na náměstí s autorem

Autor: Město České Budějovice

Popisek: Když století městem proletí

Série fotografií nalepených na čtyřech kvádrech umístěných na náměstí Přemysla Otakara II. přiláká denně stovky lidí. K vidění je tady třicet porovnání Českých Budějovic s odstupem asi 100 let, která umožňují zajímavé pohledy do historické a současné architektury.

"Již 10 let pořizuji srovnávací fotografie, které mapují historii našeho krásného města. Na výstavě najdete vždy historický snímek z pohlednice cca 100 let staré a pod ním současnou fotografii pořízenou s co největší přesností ze stejného místa," oslovuje zájemce o výstavu autor Milan Binder.

"Tím můžete porovnávat, jak se město za 100 let proměnilo. Nové snímky jsem vyfotografoval v 2. polovině června 2013, aby byla výstava co nejaktuálnější. Projděte si tedy výstavu a zkuste porovnat, co se v ulicích našeho města oproti minulosti zlepšilo a za čím je milé se s trochou nostalgie ohlédnout," říká  Milan Binder

Série fotografií nalepených na čtyřech kvádrech umístěných na náměstí Přemysla Otakara II. přiláká denně stovky lidí. K vidění je tady třicet porovnání Českých Budějovic s odstupem asi 100 let, která umožňují  zajímavé pohledy do historické a současné architektury.

Diskuze s autory výstavy

„Tato výstava je nejaktuálnější, kterou jsem kdy dělal, protože současné fotografie jsem nafotil v druhé polovině června a vůbec poprvé jsou tady prezentovány srovnávací snímky z Vodárenské věže. Zájem kolemjdoucích každodenních návštěvníků nás velmi těší, a proto jsme se rozhodli, že jim nabídneme ještě něco navíc. Mám na mysli možnost získat i jiné informace, které fotoaparát nezachytil,“ říká s úsměvem autor Milan Binder. Zájemci si s ním mohou přijít popovídat každou středu v 16.00 hodin. Jeho kolega Jan Schinko bude připraven vyprávět příběhy města vždy v pondělí od 10.00 hodin. Výstava potrvá do 5. září.

Jihoceskenovinky.cz o tom informovala Jitka Welzlová, mluvčí českobudějovického magistrátu.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace