Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Česká kancelář pojistitelů okradla rodinu se čtyřmi dětmi a je jí to úplně fuk. Komentář Štěpána Chába

komentář 09.11.2017
Česká kancelář pojistitelů okradla rodinu se čtyřmi dětmi a je jí to úplně fuk. Komentář Štěpána Chába

Foto: Světýlko.info

Popisek: Tohle fakt nevypadá jako ťuknutý blatníček

Rodina Indrákových si založila malou dopravní firmu. Na leasing si pořídili kamion a pan Indrák začal jezdit. Paní Indráková hledala zakázky, dělal mu účetnictví, starala se o domácnost. Zpočátku svého podnikání to nebylo slavné. Vydělané peníze se musely vrážet do investic. Ale za necelé dva roky se začalo dařit. Indrákovi získali větší zakázky a měli naději, že hypotéku i leasing splatí předčasně. Začalo se dařit. Indrákovi v té době měli tři děti a řekli si, že zvládnou ještě jednou. Že chtějí ještě jedno. Paní Indráková začala pod srdcem nosit nové miminko, když došlo k nehodě.

Jednoho listopadového dne vyjel pan Indrák na obyčejný pracovní výjezd. Šine si to ranní mlhou po silnici, když tu v nepřehledné zatáčce se proti němu vyřítí další kamion. Došlo k čelnímu střetu. Pan Indrák měl polámaná žebra, naraženou hlavu a vinou nehody se mu pohnula plotýnka. Protijezdec se v nepřehledné zatáčce rozhodl předjíždět malý osobák. Všechno by bylo jakž-takž v pořádku, kdyby…

Bez povinného ručení

Viník nehody neměl sjednané povinné ručení. Po návratu z nemocnice se pan Indrák musel obrátit na Českou kancelář pojistitelů, která má za povinnost vymáhat škodu na viníkovi nehody, který nemá sjednané povinné ručení. Zpočátku byli k Indrákovým úředníci z České kanceláře pojistitelů jako med. Všechno zaplatíme, náhrady dostanete co nevidět, nerušte svou živnost, za chvíli sedíte v novém kamionu a jedete pro další náklad.

Došlo ke zjišťování skutečnosti

Viník nehody nejen že neměl sjednané povinné ručení, ale byl v době nehody dokonce v exekuci. Po tomto zjištění začalo nadšení ze strany České kanceláře pojistitelů uvadat. Z viníka nic nevytlučou, tak proč by se ochuzovali o vlastní rozpočet – radši zničit šestičlennou rodinu, než přijít o prémie pro manažery ČKP. Po dvouletém martyriu s dokazováním a prokazováním vytloukli Indrákovi z ČKP jen něco přes 100 tisíc korun. ČKP si našla důvod proč Indrákovým nic víc nezaplatit.

Nehoda spustila panu Indrákovi chronické bolesti

Vinou nehody se panu Indrákovi pohnula plotýnka. Prokázali to lékaři, specialisté. Kolikrát se ráno probudil a necítil vůbec nohy, musel být převezen do nemocnice. Bolesti a problémy se spustily po nehodě. Prokazatelně. Ale ČKP to nechtěla uznat. Hrabala se ve zdravotní dokumentaci pana Indráka a našla noticku, kde praktický lékař panu Indrákovi do papírů v mládí napsal, že plotýnka je mírně posunutá. Ovšem na to specialista pro TV Prima v pořadu Josefa Klímy řekl, že to není argument. Plotýnka nemusela po celý život pana Indráka dělat problémy. A když už, tak leda na stará kolena.

Ne, máme svého lékaře

I přesto, že Indrákovi poslali mnoho posudků od specialistů, kteří potvrzovali, že zdravotní nesnáze s plotýnkou jsou prokazatelně spuštěné nehodou, ČKP trvala na tom, že uzná pouze posudek od vlastního lékaře Hrnčíře. K tomu napsal JUDr. Josef Bíňovec, advokát rodiny Indrákových: „Společnost CONTIN nechala bolestné a ZSU přezkoumat soudním znalcem Doc. MUDr. Hrnčířem. Tento znalec je známý odborné veřejnosti jako dvorní znalec pojišťoven, takže je velmi pravděpodobné, že Vašemu manželovi bolestné a ZSU nepřiměřeně pokrátil.“

Jaký je stav nyní?

Indrákovi ČKP věřili, když jim zpočátku tvrdila, že nemají zastavovat živnost, že v cukuletu dojde k vyrovnání. A Indrákovi čekali. A dočkali se. Začaly na ně pršet exekuce. Nyní jim sebrali dům a všechny osobní věci. Manažeři ČKP si tak můžou užít dovolenou v Karibiku. Ušetřilo se.

Obecně prospěšná společnost Světýlko

Paní Indráková se snažila situaci zachránit tím, že osloví neziskové organizace, které pomáhají v nouzi. Oslovila jich desítky, některé odpověděly, většina ani to ne. Některé rodinu v odpovědích držely v naději, že jim pomohou, ale nepomohly. Až oslovila paní Indráková obecně prospěšnou společnost Světýlko. Dočkala se vyslechnutí a pomoci s hrazením alespoň výdajů na domácnost. I ze společnosti Světýlko došlo ke stovkám dopisů, které hledaly pomoc pro rodinu Indrákových. Téměř všude se setkaly jen se soustrastným odmítnutím. Jako kuriózní pak byla odpověď katolické církve, která, po nabytí restitučních majetků, odpověděla pouze v tom smyslu, že Indrákovým by pomohla duchovní útěcha, ať si zajdou za svým farářem.

Charitativní aukce

Obecně prospěšná společnost Světýlko zřizuje server s charitativními aukcemi. Něco na způsob Aukra, kde může každý prodat cokoliv, co prodat chce a o co je zájem. Jen je to podmíněno tím, že minimálně 10 % z vydražené ceny půjde na konto Světýlka jako poplatek. Je to výborný nápad, Aukro si účtuje vlastně cenu obdobnou, ale jde to do jejich kapsy. Světýlko peníze investuje do pomoci lidem v nouzi. Lidé ze Světýlka se rozhodli, že celý příjem z Charitativních aukcí půjde výhradně na rodinu Indrákových. Přesto se jednalo jen o velmi slabé příjmy, které rodinu v takových problémech nevytrhnou.

 

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb