Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Budějovická ODS dala primátorovi vysvědčení. Za řízení města dostal čtyřku

04.07.2013
Budějovická ODS dala primátorovi vysvědčení. Za řízení města dostal čtyřku

Autor: město ČB

Popisek: Primátor Českých Budějovic Juraj Thoma

Českobudějovická opoziční ODS vystavila jako ve škole primátorovi Juraji Thomovi (HOPB) vysvědčení. Známky na něm však lichotivé nejsou. Vyjadřují odlehčenou formou deset důvodů, proč by podle občanských demokratů už neměl být Thoma dál primátorem.

Za řízení města, transparentnost výběrových řízení, dopravu, podporu sportu a rozvoj města dostal první muž na radnici od opozice čtyřku. Naopak za sebechválu a rétorické cvičení si vysloužil stejně jako za preferenci kultury před ostatními oblastmi jedničku.

„Školní mluvou řečeno, v řadě předmětů je student zralý na čistou nedostatečnou, ale měli jsme obavy, aby nám nepropadl a nedej bože, neopakoval, proto jsme zvolili mírnější hodnocení,“ glosoval dokument předseda zastupitelského klubu ODS Vladimír Brůha.

Primátor navíc čelí vážnému obvinění

Úřadující předseda ODS a šéf jihočeského regionálního sdružení Martin Kuba pak už vážně dodal, že v souvislosti s aktuálními událostmi je zajímavé, že primátor je obviněn ze stejného trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, dokonce v odstavci s vyšší sazbou, a je tak ve stejném postavení jako Jana Nagyová a tři exposlanci ODS.

„Zatímco ti kvůli možnému ovlivňování svědků sedí třetí týden ve vazbě a padla kvůli tomu i vláda s premiérem, Juraj Thoma úřaduje v primátorské kanceláři dál,“ konstatoval Kuba.

Připomněl, že kauzou Bit servis, s níž je obvinění primátora spojeno, se zabýval opakovaně i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a za pochybení, které prodloužení smlouvy mezi Bit servisem a městem doprovázelo, udělil Budějovicím miliónovou pokutu.

Podle Šebka má Thoma na svědomí i škody v řádech milionů

Člen sportovní komise rady města Michal Šebek shrnul stručně i další kauzu, tentokráte výběrové řízení na projekt sportovní haly. „Úřad pro ochranu hospodářské soutěže výsledky výběrového řízení zrušil. Považuji to opět za výrazný problém primátora, neboť byl členem hodnotící komise, ale ani jako zadavatel nedodržel postup stanovený paragrafem 106 odstavce 1 zákona o veřejných zakázkách. Škoda může jít v tomto případě do miliónů, neboť pokud vím, někteří z účastníků soutěže zvažují požadovat po městu náhradu za své studie a suma může být v řádech miliónů. Zaráží mě, že rozhodnutí ÚOHS radnice tutlá,“ konstatoval Šebek.

Připomněl, že ze současného vedení radnice už v budoucnosti nikdo nesejme fakt, že zlikvidovalo v jihočeské metropoli extraligový hokej a připravilo o zábavu desetitisíce fanoušků nejen z Českých Budějovic.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ');! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace