Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Věci veřejné: Transparentní chování v podání primátora Thomy

06.03.2013
Věci veřejné: Transparentní chování v podání primátora Thomy

Autor: Pavel Rychtecký/wikipedia.org

Popisek: Letecký pohled na centrum Českých Budějovic

Průhledné město. Toto slovní spojení útočí na čtenáře internetových stránek hnutí primátora Thomy ze všech stran. Podle jihočeských Věcí veřejných však uvedení líbivého kréda do praxe zpochybňuje jeden z dokumentů, který se v posledních dnech dostal na veřejnost.

Na začátku ledna vydal českobudějovický primátor Juraj Thoma interní pokyn všem zaměstnancům magistrátu. Podle tohoto dokumentu zaměstnanci magistrátu nesmí svobodně spolupracovat s policií a naopak musí každou takovou žádost hlásit přímo primátorovi. Thoma si pak vyhradil právo určit, co je možné policii sdělit a v jakém rozsahu. „Dostáváme se tak do absurdní situace. Policie vyšetřuje Thomu za zneužití pravomoci veřejného činitele, pokud bude žádat některého ze zaměstnanců o spolupráci, tak ten to musí oznámit primátorovi, tedy Thomovi," vysvětluje Miroslav Smolák, člen jihočeských Věcí veřejných.

Thoma je podezřelý, že v červnu 2010 podepsal dodatek ke smlouvě o dodávce počítačového zařízení a vybavení s pražskou společností Bit servis. Učinil to přitom bez vědomí rady města a zřejmě tak překročil svou pravomoc, když přidělil nadlimitní zakázku bez výběrového řízení. Městu tím vznikl závazek ve výši 37 milionů korun. Kromě policie setento postup nelíbil ani antimonopolnímu úřadu, jenž městu udělil pokutu ve výši 1,3 miliónu korun.

(zdroj: veciverejne.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace