Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Proti gustu... V Jaderné elektrárně Temelín vrcholí svatební sezóna. Počet svateb, které se konají v areálu jihočeské jaderné elektrárny, se blíží stovce

18.08.2017
Proti gustu... V Jaderné elektrárně Temelín vrcholí svatební sezóna. Počet svateb, které se konají v areálu jihočeské jaderné elektrárny, se blíží stovce

Autor: Jana Gribbinová

Popisek: Své ano si řekli Hana Hana Bromová a Zdeněk Hrdina v sobotu 12. srpna

Počet svateb, které se konají v areálu jihočeské jaderné elektrárny, se blíží stovce. O víkendu si své ´ano“´ve stínu chladicích věží řekla dvojice z nedalekého Týna nad Vltavou. Další dva obřady zde temelínského starostu ještě čekají.

Romantický zámecký park největší české elektrárny byl pro Hanu (31) i Zdeňka (42) logickou první volbou. Novomanžel je zde přímo zaměstnaný a jeho žena zde pracovala na brigádě. „Do zámeckého parku se jezdíme fotit s dětmi. Je to krásné místo, které máme skoro doma. A doplňujeme to vyhlášenými větrníky z temelínské kantýny, takže nebylo o čem přemýšlet,“ sdělila za šťastný pár Hana Hrdinová.

Blíží se stovce

Termín ale hledali novomanželé poměrně dlouho. Mimo jiné se starají o fotbalové hřiště v obci Temelín a v červenci naopak bylo stále plno v Infocentru, kde se část obřadu koná. V pořadí už šlo od roku 2006 o 94. svatbu na Temelíně. Další dvě jsou na pořadu už v následujícím víkendu.

„Souvisí to s tím, že nás lidé znají, takže zájem o svatby neklesá. Už se těsně blížíme stovce. Letošní hlavní svatební sezóna by měla skončit v sobotu 9. září, kdy máme naplánovaný zatím poslední obřad,“ vysvětluje vedoucí temelínského Infocentra Jana Gribbinová.

Na datu nezáleží

„Temelínský zámeček je na svatbu neobvyklé místo a zámecký park je nádherný,“ zdůvodnili svoji volbu novomanželé Ručkayovi, kteří se v Temelíně brali před měsícem, v den, který měl přímo magické datum 7. 7. 2017. „Spousta lidí a numerologů tvrdí, že manželství uzavřené 7. 7. 2017 nebude šťastné. Myslíme si, že šťastné manželství není o tom, kdy a kde se berete, ale hlavně o tom, koho si berete,“ říkali tenkrát snoubenci Hana Hejná (27) a Václav Ručkay (38) z Písku. Své ´ano´ si tehdy ještě řekli snoubenci Jana Plojharová (39) a Jiří Mikolajczyk (43) z Dřítně.

Těmito sňatky si odbyl premiéru nový starosta obce Temelín Josef Váca. „Jako místostarosta jsem již několikrát u temelínského Infocentra oddával. V pozici starosty to byla má premiéra,“ řekl s úsměvem starosta Váca. První červencové svatby zahájily letošní svatební sezónu u elektrárny Temelín.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace