Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Proti gustu... V Jaderné elektrárně Temelín vrcholí svatební sezóna. Počet svateb, které se konají v areálu jihočeské jaderné elektrárny, se blíží stovce

18.08.2017
Proti gustu... V Jaderné elektrárně Temelín vrcholí svatební sezóna. Počet svateb, které se konají v areálu jihočeské jaderné elektrárny, se blíží stovce

Autor: Jana Gribbinová

Popisek: Své ano si řekli Hana Hana Bromová a Zdeněk Hrdina v sobotu 12. srpna

Počet svateb, které se konají v areálu jihočeské jaderné elektrárny, se blíží stovce. O víkendu si své ´ano“´ve stínu chladicích věží řekla dvojice z nedalekého Týna nad Vltavou. Další dva obřady zde temelínského starostu ještě čekají.

Romantický zámecký park největší české elektrárny byl pro Hanu (31) i Zdeňka (42) logickou první volbou. Novomanžel je zde přímo zaměstnaný a jeho žena zde pracovala na brigádě. „Do zámeckého parku se jezdíme fotit s dětmi. Je to krásné místo, které máme skoro doma. A doplňujeme to vyhlášenými větrníky z temelínské kantýny, takže nebylo o čem přemýšlet,“ sdělila za šťastný pár Hana Hrdinová.

Blíží se stovce

Termín ale hledali novomanželé poměrně dlouho. Mimo jiné se starají o fotbalové hřiště v obci Temelín a v červenci naopak bylo stále plno v Infocentru, kde se část obřadu koná. V pořadí už šlo od roku 2006 o 94. svatbu na Temelíně. Další dvě jsou na pořadu už v následujícím víkendu.

„Souvisí to s tím, že nás lidé znají, takže zájem o svatby neklesá. Už se těsně blížíme stovce. Letošní hlavní svatební sezóna by měla skončit v sobotu 9. září, kdy máme naplánovaný zatím poslední obřad,“ vysvětluje vedoucí temelínského Infocentra Jana Gribbinová.

Na datu nezáleží

„Temelínský zámeček je na svatbu neobvyklé místo a zámecký park je nádherný,“ zdůvodnili svoji volbu novomanželé Ručkayovi, kteří se v Temelíně brali před měsícem, v den, který měl přímo magické datum 7. 7. 2017. „Spousta lidí a numerologů tvrdí, že manželství uzavřené 7. 7. 2017 nebude šťastné. Myslíme si, že šťastné manželství není o tom, kdy a kde se berete, ale hlavně o tom, koho si berete,“ říkali tenkrát snoubenci Hana Hejná (27) a Václav Ručkay (38) z Písku. Své ´ano´ si tehdy ještě řekli snoubenci Jana Plojharová (39) a Jiří Mikolajczyk (43) z Dřítně.

Těmito sňatky si odbyl premiéru nový starosta obce Temelín Josef Váca. „Jako místostarosta jsem již několikrát u temelínského Infocentra oddával. V pozici starosty to byla má premiéra,“ řekl s úsměvem starosta Váca. První červencové svatby zahájily letošní svatební sezónu u elektrárny Temelín.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lenka Sloupová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace