Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Budějovice chtějí hokej, Mountfield nepřijímá ultimátum

17.06.2013
Budějovice chtějí hokej, Mountfield nepřijímá ultimátum

Foto: Profimedia.cz

Popisek: Hokej, ilustrační foto

Na základě středeční trojstranné schůzky na Štilci v pátek rada města projednala a schválila rámcové podmínky pro případné ukončení smlouvy o propagaci uzavřené mezi městem a Budějovickým Budvarem.

Dne 16. 6. 2013 se sešlo představenstvo HC Mountfield ke svému mimořádnému zasedání, aby zaujalo stanovisko k závěrům zasedání Rady města České Budějovice a primátora Juraje Thomy (HOPB) ze dne 14.6.2013.

Opomenutí nebo úmysl

Představenstvo schválilo odpověď primátoru Thomovi a níže uvedené tiskové prohlášení Hc Mountfield:

Se zadostiučiněním konstatujeme, že primátor Thoma konečně uznal, že smlouva o propagaci z října 2012 byla zbytečným házením klacků pod nohy Klubu a že představuje zásadní překážku pro zahájení extraligové soutěže 2013/2014 v Českých Budějovicích.

Forma ultimáta je pro Klub ovšem naprosto nepřijatelná. Je-li pan primátor Thoma zvyklý tímto způsobem jednat se svými koaličními partnery, HC Mountfield není připraven akceptovat vyděračské praktiky. Pan Thoma dobře ví o velmi důležitém jednání Rady a Zastupitelstva Hradce Králové v úterý 18. června. Svým ultimátem chce učinit hradecké jednání zbytečným. To je však postup, který již v této chvíli nemůžeme akceptovat.

V ultimátu primátora není ani naznačeno, ke kterému dni by Smlouva mezi Městem a Budvarem byla ukončena. To je zásadní opomenutí či úmysl.

Pláč primátora Thomy nad finanční ztrátou čtrnácti milionů je úsměvný

Další požadavek primátora Thomy, abychom garantovali setrvání HC Mountfield s extraligou v Českých Budějovicích v nadcházejících dvou sezónách, jasně vypovídá, jak vážně je míněn „pokus k záchraně extraligy“. Takovou garanci nemůže poskytnout žádný alespoň trochu soudný hokejový funkcionář. I malé dítě ví, že hokej je pouze sport a na začátku extraligové sezóny jsou šance všech mužstev vyrovnané. Každý může získat mistrovský titul, ale každý může také sestoupit do 1. ligy.

Pláč primátora Thomy nad finanční ztrátou čtrnácti milionů je úsměvný. Kdyby byl tak zodpovědným hospodářem, za jakého se nyní vydává, nikdy by nemohl pronajmout název arény společnosti Budvar za dva miliony korun ročně, když běžná cena v ostatních městech se pohybuje v částkách 4 – 5 milionů.

Je opravdu dojemné, jak primátor Thoma nyní hýří aktivitou a plánuje schůzky se zástupci ČSLH a obchodními subjekty, které podpoří budějovický hokej v případě odchodu HC Mountfield. Kdyby tak činil v minulosti ve prospěch Klubu a kdyby v roce 2011 neodmítl naši nabídku na bezúplatný převod 30 – 50 % akcií Klubu na Město, tak bychom se dnes v takto vyhrocené situaci neocitli. Je pro mě obtížné pochopit, že po všech těchto kopancích, které o tomto víkendu dokonce vyvrcholily škodami na majetku majitele Klubu, pan primátor dosud nevyvodil osobní odpovědnost.

Ultimátum odmítáme jako vyděračské

Pro úplnost je potřeba dodat, že ne všichni zastupitelé zaujali vůči Klubu negativistický postoj ala Thoma. Konstruktivní a vstřícné návrhy s námi diskutovali zastupitelé František Jelen, Ing. Stanislav Rataj a 1.náměstek Ing. Miroslav Joch. Neměli bohužel politickou sílu své názory prosadit a zabránit tak odchodu Klubu z Českých Budějovic.

Naše stanovisko je jasné. Ultimátum odmítáme jako vyděračské a obsahující nesplnitelné požadavky. Jedná se pouze o zoufalý pokus primátora Thomy mediálně svalit odpovědnost za vzniklou situaci na Klub.

Až do zveřejnění výsledků zasedání Rady a Zastupitelstva města Hradce Králové se k celé situaci nebudeme dále vyjadřovat.

Město učinilo další pokus k záchraně hokejové extraligy

Na základě středeční trojstranné schůzky na Štilci dnes rada města projednala a schválila rámcové podmínky pro případné ukončení smlouvy o propagaci uzavřené mezi městem a Budějovickým Budvarem, n. p.

„Pro České Budějovice znamená přijetí těchto podmínek finanční ztrátu ve výši přibližně čtrnáct milionů korun. Zhruba čtyři miliony představují přímé náhrady, které město musí ihned zaplatit Budvaru a naopak, Budvar neuhradí městu plánovaných deset milionů korun za propagaci svého jména ve stávající Budvar aréně,“ uvedl po jednání rady  primátor Juraj Thoma. Schválené rámcové podmínky mají odkládací doložku a budou ze strany města považované za platné pouze do 18.00 hodin pondělí 17. 6. 2013 a město za ně do té doby očekává veřejnou a písemnou záruku akciové společnosti HC Mountfield, že v nadcházejících dvou sezonách zůstává s extraligou v Českých Budějovicích. Primátor také připomněl, že ve středu 12.6. radní schválili odložení splatnosti faktur hokejového klubu do 30.6.2013.

Chceme, aby se hokej v Budějovicích hrál i nadále

„Celkem dluh HC Mountfield, a.s. vůči městu činí 565.910 korun a není to poprvé, kdy klubu vycházíme vstříc odložením splatnosti faktur,“ uvedl Thoma a dále upřesnil, že  v příštím týdnu má naplánováno několik schůzek mimo jiné se zástupci Českého svazu ledního hokeje a několika obchodními subjekty, které již přislíbily pomoc budějovickému hokeji v případě, že HC Mountfield na uvedenou nabídku města nepřistoupí a definitivně ohlásí odchod z jihu Čech.

„Důvod schůzek je zřejmý. Chceme, aby se hokej v Budějovicích hrál i nadále. Pokud však majitelé HC Mountfield i přes naši veškerou vstřícnost odejdou jinam, musíme mít připraveny varianty a časové scénáře pro to, aby se v našem městě hrál hokej aspoň na úrovni první nebo nejhůře druhé ligy,“ uvedl primátor, kterého na schůzkách budou opět doprovázet zástupci všech stran radniční koalice.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL