Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Konec hokeje v Budějovicích: Vyjednavači se nedohodli

13.06.2013
Konec hokeje v Budějovicích: Vyjednavači se nedohodli

Autor: Archiv Tomáše Úlehly

Popisek: Poslanec je nadšený hokejový fanoušek.

Jednání bohužel nepřineslo výsledek, jaký jsme si všichni, včetně mě, přáli a očekávali. Reálně tak hrozí odchod klubu do jiného města, s čímž se ze svého lidského hlediska absolutně nemohu ztotožnit, řekl po jednání Zdeněk Blažek, odstoupivší generální manažer HC Mountfield.

Zdeněk Blažek s okamžitou platností na vlastní žádost opouští vedení HC MOUNTFIELD. Po dřívější rezignaci na post předsedy představenstva se totiž nyní vzdal také nejvyšší funkce v managementu klubu. Na základě výsledku dnešního jednání mezi městem České Budějovice, pivovarem Budějovický Budvar a HC MOUNTFIELD rezignoval na post generálního manažera a v klubu už tak nezastává žádné funkce.

Dal šanci mladým

„Nedovedu si představit, že bych měl pracovat pro klub v jiném městě, než v Českých Budějovicích," říká Zdeněk Blažek.

Zdeněk Blažek post generálního manažera HC MOUNTFIELD opouští po jednom roce. Do čela českobudějovického klubu nastoupil v době velkých změn, kterých byl hlavím představitelem. Z pozice generálního manažera a zároveň předsedy představenstva určil a poté také postupnými kroky naplňoval nově nastolenou vizi. Klub tak pod jeho vedením zcela vyměnil trenérský tým, výrazně omladil kádr a během extraligové sezony dal v základní sestavě velkou příležitost odchovancům českobudějovického hokeje.

„Na základě hodnocení veřejnosti se zdálo, že nový obraz klubu přijala také řada příznivců. Nabyl jsem tak pocitu, že odvedená práce měla smysl a společně vytváříme silný základ českobudějovického hokeje do budoucnosti. Pro tyto důvody mě velice mrzí, že všechny tři strany nenašly společnou řeč,“ říká odcházející manažer.

Občanské sdružení HC České Budějovice

„Do poslední chvíle jsem věřil, stejně jako všichni příznivci, že dojde ke shodě všech tří stran. Z ekonomického pohledu rozhodnutí současného představenstva HC MOUNTFIELD chápu. Podpora sportu ze strany města je v Hradci Králové nesrovnatelně lepší, než v Českých Budějovicích. Z lidského pohledu se však s odchodem klubu do jiného města nemohu ztotožnit. Rád bych, stejně jako všichni fanoušci z jihu Čech, na hokej nadále chodil v Českých Budějovicích,“ konstatuje Blažek.

Odstoupivší generální manažer v současné době zastává neplacenou funkci prezidenta občanského sdružení HC České Budějovice, které zastřešuje mládežnický hokej.

„Právě v práci s mladými hráči a odchovanci vidím do budoucna perspektivu českobudějovického hokeje. A díky mému působení v HC MOUNTFIELD se nám tuto vizi podařilo přenášet také do seniorského hokeje, kdy mladí kluci dostávali příležitost v extralize. To byla špička celé práce kolem hokeje v našem městě. Taková práce mě naplňovala, skutečně jsem v ní viděl smysl ve prospěch nejpopulárnějšího sportu v jižních Čechách. Byl jsem potěšen reakcemi veřejnosti, která na nastolenou vizi měla stejný názor. Proto mě současná situace mrzí a nedokáži se s tím ztotožnit,“ uzavírá Blažek.   

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace