Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Vánoce 2017

Vánoce 2017

Co se děje v době adventní a vánoční v Česku

Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Hokej v Budějovicích bude minulostí. Stěhovat se má do Hradce

07.06.2013
Hokej v Budějovicích bude minulostí. Stěhovat se má do Hradce

Autor: Archiv Tomáše Úlehly

Popisek: Hokejisté, ilustrační foto

Nečekaného nováčka bude mít v příštím ročníku hokejová extraliga. Hokej z jihu Čech zamíří do Hradce Králové. V Českých Budějovicích tak vrcholí dlouhodobé neshody.

Už jen dohoda a pár formalit stačí k tomu, aby extraligový hokej zmizel z mapy jihočeské metropole a naopak se z něj radovali na východě Čech. Ani ředitel extraligy Josef Řezníček nevidí problém v převodu licence. Navíc hlavní sponzor Mountfield se stěhuje také, klub v Hradci Králové tak bude mít zajištěno financování. 

Prezident českobudějovického HC Miroslav Schön jednal i s Jindřichovým Hradcem či Znojmem, kteří v minulosti extraligu už hráli. Nakonec ale zvítězil Hradec. Důvodem jsou velkorysé podmínky: Mountfield se stane polovičním vlastníkem hradeckého klubu, v představenestvu společnosti zasednou jeho zástupci, Hradci dodá vlastní hráče a k tomu město přislíbilo, že do klubu napumpuje 19 milionů ročně.

Válka kvůli čepování piva

A co stojí za tak radikálním řešním, že v Budějovicích extraligový hokej skončí? Důvodem je podle klubu vyhrocená situace se zástupci města a Budvaru ve sporu ohledně čepování piva v Budvar aréně, kterou vlastní právě město, jenže podle smlouvy  s BPA musí extraligové kluby na svých stadionech čepovat Radegast. S tím ale Budvar nesouhlasí a pohrozil, že přestane hokejový klub sponzorovat. 

Majitel Mountfieldu a donedávna místopředseda představenstva klubu Ivan Drbohlav kvůli sporům rezignoval na svu funkci. Zároveň se obořil do města, že hází hokeji klacky pod nohy. „Tento můj krok je výsledkem posledního vývoje a odráží vztah vedení města Budějovic k našemu klubu. Poslední vyjádření primátora města i vedoucích představitelů Budvaru ukazují, že jim budoucnost klubu je lhostejná," napsal v tiskovém prohlášení.

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na ! Těšíme se na ně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace