Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Ženou regionu 2016 se stala Vanda Polívková, zakladatelka a ředitelka stacionáře Bazalka. Ocenění předal finalistkám jihočeský hejtman Jiří Zimola

04.05.2016
Ženou regionu 2016 se stala Vanda Polívková, zakladatelka a ředitelka stacionáře Bazalka. Ocenění předal finalistkám jihočeský hejtman Jiří Zimola

Foto: kraj-jihocesky.cz

Popisek: Žena regionu 2016 Vanda Polívková s jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou

Gratulací, květinou a drobnými dárky ocenil jihočeský hejtman Jiří Zimola finalistky soutěže – projektu Žena regionu 2016. Vítězkou se stala zakladatelka a ředitelka českobudějovického stacionáře Bazalka, druhé místo obsadila starostka Včelné a spisovatelka Jarmila Mandžuková a na třetím stupínku skončila podnikatelka Zora Tesařová z Rychnova u Nových Hradů.

Na úrovni státu se soutěž letos koná již posedmé, ale na jihu Čech si odbyla svou premiéru. Do finále, jehož slavnostní ceremoniál se uskutečnil v pondělí 2. května v budově krajského úřadu, zde postoupilo celkem jedenáct žen.

Soutěž Žena regionu je určena všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům, přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. a ještě při tom zvládají péči o rodinu.
Více informací najdete na: http://www.zenaregionu.cz/

Co žena, to silný příběh

„Jsem velice rád, že se projekt Žena regionu letos poprvé vyhlašuje i na jihu Čech. Myslím si, že tu máme řadu schopných žen, které nad rámec svých běžných starostí o rodinu dokážou vytvářet ještě další hodnoty, a jsem na ně za to pyšný,“ uvedl Zimola.

Hejtmana zároveň potěšilo, že se mohl seznámit s jejich silnými pracovními příběhy. „Některé z nich mi samozřejmě nejsou neznámé, protože s řadou těchto žen se potkávám i při řešení pracovních záležitostí,“ doplnil hejtman s tím, že všem za jejich činnost patří veliká gratulace.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Žena regionu 2016

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Žena regionu 2016

Vítězné trio

První místo: Vanda Polívková
zakladatelka a ředitelka stacionáře Bazalka (129 hlasů)
Původně vzděláním ekonomka se po mateřské dovolené pustila do zcela jiné oblasti. S dalšími dvěma maminkami založila před dvanácti lety v Českých Budějovicích Centrum Bazalka – stacionář pro děti s těžkým zdravotním postižením, aniž by s tím měla jakékoli zkušenosti. Českobudějovická radnice totiž tehdy zrušila provoz rehabilitačních jeslí a řada maminek neměla kam dát své děti.
V současnosti patří Centrum Bazalka k nejvýznamnějším zařízením svého druhu na jihu Čech. Pečuje zhruba o čtyřicet klientů, ulehčuje životní situaci rodin s postiženými dětmi a dává prostor pro jejich zdravý chod.

Druhé místo: Jarmila Mandžuková
starostka, spisovatelka (79 hlasů)
Pracovala v administrativě, poté učila na střední škole a po narození dcer-dvojčat napsala první knihu. Celkem jich nakladatelé vydali již přes devadesát. Jde o populárně naučné knihy a přednášky, zaměřené na alternativní metody léčby, zdravý životní styl a osobní rozvoj, pomáhají zlepšit život lidem ve zdraví i nemoci.
K odreagování při psaní jí posloužila komunální politika, organizovala akce pro děti a seniory, výtvarné výstavy, řemeslné kurzy pro ženy a aktivně podporovala chráněné dílny. Od roku 2014 je starostkou obce Včelná.

Třetí místo: Zora Tesařová
podnikatelka, (71 hlasů)
Doslova vydupala ze země klubovnu v Rychnově u Nových Hradů, kde děti do té doby posedávaly na návsi a o starší občany nikdo nejevil zájem. V místnosti bývalé školy se díky ní již třetím rokem scházejí dvakrát až třikrát týdně děti i dospělí. Učí se tu cizí jazyky, zpívají, hrají hry, věnují se ručním pracím, společně pečou cukroví, besedují s odborníky...
Vymyslela Svatováclavskou taneční zábavu pro důchodce ze všech obcí v okolí. Připravuje s dětmi posezení ke Dni matek a program ke Dni dětí a místní pouť. Navštěvuje nemocné a trpělivě vyslechne každého, kdo za ní přijde. Vše vykonává bez nároku na finanční odměnu a této činnosti pro obec věnuje větší část svého volného času.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL