Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do Českých Budějovic dorazí na EUROGYM 2016 čtyři tisíce sportovců z jednadvaceti zemí Evropy včetně Ruska a Izraele. Současně se organizátoři snaží přispět k posílení cestovního ruchu v regionu

11.04.2016
Do Českých Budějovic dorazí na EUROGYM 2016 čtyři tisíce sportovců z jednadvaceti zemí Evropy včetně Ruska a Izraele. Současně se organizátoři snaží přispět k posílení cestovního ruchu v regionu

Foto: c-budejovice.cz

Popisek: Odpočet byl slavnostně odstartován v Českých Budějovicích v pátek 8. dubna

VIDEO Do zahájení evropského festivalu sportující mládeže EUROGYM 2016, které proběhne v Českých Budějovicích mezi 18. a 24. červencem tohoto roku, zbývá dnes již jen posledních 98 dní, a tak byl v Českých Budějovicích v pátek slavnostně odstartován odpočet. Vedle zajímavých vystoupení byla tato akce zahájena složením loga – tzv. „panáka“ – EUROGYM 2016 za přispění zhruba tisícovky dětí ze škol z Českých Budějovic a nastartováním odpočtu 100 + 1.

EUROGYM není setkání vrcholových sportovců, ale mladých lidí, pro které je sport, zvláště pak gymnastika, tanec a podobné aktivity, nedílnou součástí jejich životů. Uskutečňuje se jednou za dva roky a letos proběhne již desátý ročník, poprvé však v zemích bývalého východního bloku. Mottem letošního setkání je „GET UP AND MOVE“, což by se dalo do češtiny volně přeložit jako „Vstaň a hýbej se“. Podle počtu přihlášek dorazí téměř 4000 sportovců, trenérů a členů vedení výprav z jednadvaceti zemí Evropy včetně Ruska a Izraele. Jejich pobyt bude zajišťovat více než 400 dobrovolníků z České republiky i zahraničí.

Na akci bude spolupracovat i více než sto instruktorů a cvičitelů, kteří povedou jednotlivé workshopy a instruktorská fóra, zapomenout nelze ani na několik desítek a možná i stovek rodičů, kteří se přijedou z různých míst Evropy podívat na vystoupení svých dětí. Největší výpravy jsou ohlášeny z Portugalska, Belgie a Norska. Dalšími zúčastněnými státy jsou Dánsko, Estonsko, Francie, Velká Británie, Finsko, Lucembursko, Německo, Itálie, Řecko, Maďarsko, Island, Nizozemsko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko a samozřejmě také Česká republika. Většina výprav dorazí do Českých Budějovic během 18. července a odcestuje 24. července.

Eurogym

EUROGYM 2016 se bude konat především v Českých Budějovicích. Zde budou během akce postavena na frekventovaných místech města, například na náměstí Přemysla Otakara II. a na Mariánském náměstí, čtyři pódia, na kterých každé odpoledne od středy do pátku (20. až 22.7. vždy od 14 do zhruba 18 hodin) proběhnou vystoupení jednotlivých skupin účastníků. Půjde především o gymnastické, taneční či akrobatické pódiové skladby. Tato vystoupení jsou plně přístupná zadarmo veřejnosti. „Samozřejmě srdečně zveme všechny obyvatele města i jeho návštěvníky, aby s námi strávili zajímavá odpoledne. Řada vystoupení má vysokou sportovní i estetickou úroveň a každopádně jsou autentická a zajímavá,“ vzkazuje případným divákům předseda Organizačního výboru EUROGYM 2016 Roman Slavík.

Opravdovým startem EUROGYM 2016 bude průvod městem z náměstí Přemysla Otakara II. do Budvar Arény v úterý 19. července odpoledne. V samotné hale se pak uskuteční Slavnostní zahájení, a poté pro účastníky i taneční párty. V pátek večer v Budvar Aréně proběhne GALA – přehlídka nejlepších skladeb, které jednotlivé delegace přivezou na EUROGYM 2016. A na stejném místě se také v sobotu večer účastníci rozloučí během Slavnostního ukončení. Na Slavnostní zahájení, GALA i na Slavnostní ukončení je možné zakoupit vstupenky, které budou v prodeji na různých místech Českých Budějovic, především ale v organizačním centru na Výstavišti.

Eurogym

Každé dopoledne od středy do soboty (20. až 23. července) proběhnou na více než šedesáti místech v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou a také v Doubí u Třeboně workshopy, během nichž si účastníci vyzkouší různé sporty a rozšíří si znalosti a dovednosti. Pro trenéry a vedoucí výprav jsou připravena instruktorská fóra. EUROGYM je financován především z účastnických poplatků. Za další významnou podporu včetně finanční Organizační výbor děkuje Městu České Budějovice, Jihočeskému kraji a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a dalším institucím, bez jejichž pomoci by nebylo možné tak velkou akci uspořádat.

EUROGYM bude doplněn i o různé doprovodné akce. Jednou z nich je HELP FOR FRIENDS, kdy část výtěžku z prodeje upomínkových předmětů a zároveň i dary od účastníků EUROGYM 2016 půjdou na zvláštní konto. Tyto peníze budou rozděleny mezi Dětský domov Žíchovec, mladého sportovce Tomáše Jelínka, který je kvůli rozštěpu páteře na invalidním vozíku, a naději českého rychlobruslení Jakuba Kopřivu, pro jehož rodinu je nemožné financovat pouze z vlastních zdrojů potřebný trénink a vybavení. Upomínkové předměty bude možné objednat on-line na webových stránkách akce www.eurogym2016.org nebo koupit u stánku EUROGYM 2016 v českobudějovickém IGY Centru během dubna a května vždy v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne.

Eurogym

„EUROGYM není jenom sportovní akce, má velký přesah v tom, že se zde potkávají mladí lidé, kteří jsou dynamičtí, vnímaví, akční. V tomto smyslu se zde potkává budoucnost Evropy a my bychom byli rádi, aby součástí jejich setkání byla i pomoc těm, kteří musí překonávat zcela jiné a daleko těžší překážky,“ říká k projektu HELP FOR FRIENDS Roman Slavík.

Současně se organizátoři snaží přispět k posílení cestovního ruchu v regionu. Projekt EUROGYM FRIENDLY nabízí restauracím, hotelům a obchodům v Českých Budějovicích i okolí v rámci slevového programu jejich propagaci mezi účastníky akce. „Do regionu přijede dohromady asi 5000 lidí a je šance ukázat jim naši pohostinnost a zdejší krásy. Byla by škoda toho nevyužít,“ dodává Roman Slavík. Nastartování odpočtu sledovali také primátor Jiří Svoboda, hejtman Jiří Zimola a předseda organizačního výboru Eurogym 2016 Roman Slavík.

Na EUROGYMU 2016 bude rozhodně na co koukat. Mrkněte na spot:

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL