Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Do Českých Budějovic dorazí na EUROGYM 2016 čtyři tisíce sportovců z jednadvaceti zemí Evropy včetně Ruska a Izraele. Současně se organizátoři snaží přispět k posílení cestovního ruchu v regionu

11.04.2016
Do Českých Budějovic dorazí na EUROGYM 2016 čtyři tisíce sportovců z jednadvaceti zemí Evropy včetně Ruska a Izraele. Současně se organizátoři snaží přispět k posílení cestovního ruchu v regionu

Autor: c-budejovice.cz

Popisek: Odpočet byl slavnostně odstartován v Českých Budějovicích v pátek 8. dubna

VIDEO Do zahájení evropského festivalu sportující mládeže EUROGYM 2016, které proběhne v Českých Budějovicích mezi 18. a 24. červencem tohoto roku, zbývá dnes již jen posledních 98 dní, a tak byl v Českých Budějovicích v pátek slavnostně odstartován odpočet. Vedle zajímavých vystoupení byla tato akce zahájena složením loga – tzv. „panáka“ – EUROGYM 2016 za přispění zhruba tisícovky dětí ze škol z Českých Budějovic a nastartováním odpočtu 100 + 1.

EUROGYM není setkání vrcholových sportovců, ale mladých lidí, pro které je sport, zvláště pak gymnastika, tanec a podobné aktivity, nedílnou součástí jejich životů. Uskutečňuje se jednou za dva roky a letos proběhne již desátý ročník, poprvé však v zemích bývalého východního bloku. Mottem letošního setkání je „GET UP AND MOVE“, což by se dalo do češtiny volně přeložit jako „Vstaň a hýbej se“. Podle počtu přihlášek dorazí téměř 4000 sportovců, trenérů a členů vedení výprav z jednadvaceti zemí Evropy včetně Ruska a Izraele. Jejich pobyt bude zajišťovat více než 400 dobrovolníků z České republiky i zahraničí.

Na akci bude spolupracovat i více než sto instruktorů a cvičitelů, kteří povedou jednotlivé workshopy a instruktorská fóra, zapomenout nelze ani na několik desítek a možná i stovek rodičů, kteří se přijedou z různých míst Evropy podívat na vystoupení svých dětí. Největší výpravy jsou ohlášeny z Portugalska, Belgie a Norska. Dalšími zúčastněnými státy jsou Dánsko, Estonsko, Francie, Velká Británie, Finsko, Lucembursko, Německo, Itálie, Řecko, Maďarsko, Island, Nizozemsko, Slovensko, Švédsko, Švýcarsko a samozřejmě také Česká republika. Většina výprav dorazí do Českých Budějovic během 18. července a odcestuje 24. července.

Eurogym

EUROGYM 2016 se bude konat především v Českých Budějovicích. Zde budou během akce postavena na frekventovaných místech města, například na náměstí Přemysla Otakara II. a na Mariánském náměstí, čtyři pódia, na kterých každé odpoledne od středy do pátku (20. až 22.7. vždy od 14 do zhruba 18 hodin) proběhnou vystoupení jednotlivých skupin účastníků. Půjde především o gymnastické, taneční či akrobatické pódiové skladby. Tato vystoupení jsou plně přístupná zadarmo veřejnosti. „Samozřejmě srdečně zveme všechny obyvatele města i jeho návštěvníky, aby s námi strávili zajímavá odpoledne. Řada vystoupení má vysokou sportovní i estetickou úroveň a každopádně jsou autentická a zajímavá,“ vzkazuje případným divákům předseda Organizačního výboru EUROGYM 2016 Roman Slavík.

Opravdovým startem EUROGYM 2016 bude průvod městem z náměstí Přemysla Otakara II. do Budvar Arény v úterý 19. července odpoledne. V samotné hale se pak uskuteční Slavnostní zahájení, a poté pro účastníky i taneční párty. V pátek večer v Budvar Aréně proběhne GALA – přehlídka nejlepších skladeb, které jednotlivé delegace přivezou na EUROGYM 2016. A na stejném místě se také v sobotu večer účastníci rozloučí během Slavnostního ukončení. Na Slavnostní zahájení, GALA i na Slavnostní ukončení je možné zakoupit vstupenky, které budou v prodeji na různých místech Českých Budějovic, především ale v organizačním centru na Výstavišti.

Eurogym

Každé dopoledne od středy do soboty (20. až 23. července) proběhnou na více než šedesáti místech v Českých Budějovicích, Hluboké nad Vltavou a také v Doubí u Třeboně workshopy, během nichž si účastníci vyzkouší různé sporty a rozšíří si znalosti a dovednosti. Pro trenéry a vedoucí výprav jsou připravena instruktorská fóra. EUROGYM je financován především z účastnických poplatků. Za další významnou podporu včetně finanční Organizační výbor děkuje Městu České Budějovice, Jihočeskému kraji a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a dalším institucím, bez jejichž pomoci by nebylo možné tak velkou akci uspořádat.

EUROGYM bude doplněn i o různé doprovodné akce. Jednou z nich je HELP FOR FRIENDS, kdy část výtěžku z prodeje upomínkových předmětů a zároveň i dary od účastníků EUROGYM 2016 půjdou na zvláštní konto. Tyto peníze budou rozděleny mezi Dětský domov Žíchovec, mladého sportovce Tomáše Jelínka, který je kvůli rozštěpu páteře na invalidním vozíku, a naději českého rychlobruslení Jakuba Kopřivu, pro jehož rodinu je nemožné financovat pouze z vlastních zdrojů potřebný trénink a vybavení. Upomínkové předměty bude možné objednat on-line na webových stránkách akce www.eurogym2016.org nebo koupit u stánku EUROGYM 2016 v českobudějovickém IGY Centru během dubna a května vždy v pátek odpoledne a v sobotu dopoledne.

Eurogym

„EUROGYM není jenom sportovní akce, má velký přesah v tom, že se zde potkávají mladí lidé, kteří jsou dynamičtí, vnímaví, akční. V tomto smyslu se zde potkává budoucnost Evropy a my bychom byli rádi, aby součástí jejich setkání byla i pomoc těm, kteří musí překonávat zcela jiné a daleko těžší překážky,“ říká k projektu HELP FOR FRIENDS Roman Slavík.

Současně se organizátoři snaží přispět k posílení cestovního ruchu v regionu. Projekt EUROGYM FRIENDLY nabízí restauracím, hotelům a obchodům v Českých Budějovicích i okolí v rámci slevového programu jejich propagaci mezi účastníky akce. „Do regionu přijede dohromady asi 5000 lidí a je šance ukázat jim naši pohostinnost a zdejší krásy. Byla by škoda toho nevyužít,“ dodává Roman Slavík. Nastartování odpočtu sledovali také primátor Jiří Svoboda, hejtman Jiří Zimola a předseda organizačního výboru Eurogym 2016 Roman Slavík.

Na EUROGYMU 2016 bude rozhodně na co koukat. Mrkněte na spot:

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace