Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obří vejce! Nepředstavujte si bůh ví co, vy nemravové. Jde o kraslice, po nichž můžete pátrat v Hluboké nad Vltavou. A nejen o Velikonocích

14.03.2016
Obří vejce! Nepředstavujte si bůh ví co, vy nemravové. Jde o kraslice, po nichž můžete pátrat v Hluboké nad Vltavou. A nejen o Velikonocích

Autor: ČT

Popisek: Obří kraslice znovu ozdobí Hlubokou, letos jich bude o čtyři víc

Velikonoce v Hluboké nad Vltavou znovu nabídnou obyvatelům a návštěvníkům města unikátní Stezku za obřími kraslicemi. Organizátoři pro letošek přichystali hned několik novinek. Generálním partnerem akce je od jejího zrodu Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ.

„Jde o originální myšlenku, v níž se vzájemně prolínají různé oblasti, které dlouhodobě podporujeme, ať už je to podpora handicapovaných, sport, kultura, nebo volnočasové aktivity pro všechny generace. Součástí akce je navíc sbírka, jejíž výtěžek pomůže konkrétnímu handicapovanému člověku,“ uvedl vedoucí Útvaru komunikace Jaderné elektrárny Temelín Petr Šuleř.

V loňském roce účastníci charitativního běhu darovali celkem 29 000 korun, za které pořadatelé pořídili sportovní vybavení pro handicapovaného spoluobčana, cyklistu a bývalého mistra světa v cyklotrialu Jaroslava Blažka. „Zisk z letošního závodu věnujeme na nákup elektrického skútru pro paní Jitku Fikotovou, členku hlubockého pěveckého sboru Záviš. Paní Jitce skútr usnadní nejen cesty na vystoupení, ale hlavně pohyb v osobním životě. Finančním darem mohou jednotlivci přispívat dne 26. března během konání charitativního běhu a rodinné hry s mapou také v Infocentru v Hluboké nad Vltavou,“ konstatovala Valerie Chromá, organizátorka projektu Stezky za obřími kraslicemi a vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou.

Obří kraslice na Hluboké

Příprava stezky v Hluboké nad Vltavou je již v plném proudu. Organizátoři nechali vyrobit čtyři nová vajíčka a začíná malování celkem 21 kraslic. „Na jejich zdobení se podílejí žáci zdejší základní a mateřské školy a oslovujeme také různé výtvarníky. Svou autorskou kraslici zde bude mít mimo jiné sedmnáctiletá talentovaná malířka z Hluboké nad Vltavou Sára Ciglbauerová,“ prozradila Valerie Chromá, podle níž by letos mohl padnout návštěvnický rekord patnácti tisíc lidí z minulého roku. O pokračování akce po jejím loňském úspěchu podle ní nikdo nepochyboval. „Naprosto zásadní pro nás byla při rozhodování také podpora Nadace ČEZ, bez jejíž pomoci bychom loni obtížně začínali a letos bychom si určitě nemohli dovolit akci rozšiřovat,“ dodala.

„Tento rok jsme přidali dvě běžecké trasy na pět a deset kilometrů a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen. Součástí programu v sobotu 26. března bude na Hluboké také Velikonoční jarmark na nádvoří Hotelu Štekl,“ prozradil spoluorganizátor Petr Mach.

Obří kraslice na Hluboké

Nápad vytvořit obří kraslice, 105 centimetrů vysoké a vážící bezmála 500 kilogramů, pochází z hlavy výtvarníka a designera Matouše Holého, k jehož realizacím patří například návrhy filmových dekorací pro Letopisy Narnie, Jamese Bonda či design unikátních stavebních prvků v Dubai City.

Mapku s novým umístěním jednotlivých kraslic si výletníci budou moci od 26. března vyzvednout v hlubockém informačním centru a sami si zvolit trasu, po níž se vydají. „Projít si celou trasu a prohlédnout všechny kraslice bude možné do 15. května,“ doplnil koordinátor projektu Jan Vlasák z hlubockého infocentra.

Obří kraslice na Hluboké

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace