Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Obří vejce! Nepředstavujte si bůh ví co, vy nemravové. Jde o kraslice, po nichž můžete pátrat v Hluboké nad Vltavou. A nejen o Velikonocích

14.03.2016
Obří vejce! Nepředstavujte si bůh ví co, vy nemravové. Jde o kraslice, po nichž můžete pátrat v Hluboké nad Vltavou. A nejen o Velikonocích

Foto: ČT

Popisek: Obří kraslice znovu ozdobí Hlubokou, letos jich bude o čtyři víc

Velikonoce v Hluboké nad Vltavou znovu nabídnou obyvatelům a návštěvníkům města unikátní Stezku za obřími kraslicemi. Organizátoři pro letošek přichystali hned několik novinek. Generálním partnerem akce je od jejího zrodu Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ.

„Jde o originální myšlenku, v níž se vzájemně prolínají různé oblasti, které dlouhodobě podporujeme, ať už je to podpora handicapovaných, sport, kultura, nebo volnočasové aktivity pro všechny generace. Součástí akce je navíc sbírka, jejíž výtěžek pomůže konkrétnímu handicapovanému člověku,“ uvedl vedoucí Útvaru komunikace Jaderné elektrárny Temelín Petr Šuleř.

V loňském roce účastníci charitativního běhu darovali celkem 29 000 korun, za které pořadatelé pořídili sportovní vybavení pro handicapovaného spoluobčana, cyklistu a bývalého mistra světa v cyklotrialu Jaroslava Blažka. „Zisk z letošního závodu věnujeme na nákup elektrického skútru pro paní Jitku Fikotovou, členku hlubockého pěveckého sboru Záviš. Paní Jitce skútr usnadní nejen cesty na vystoupení, ale hlavně pohyb v osobním životě. Finančním darem mohou jednotlivci přispívat dne 26. března během konání charitativního běhu a rodinné hry s mapou také v Infocentru v Hluboké nad Vltavou,“ konstatovala Valerie Chromá, organizátorka projektu Stezky za obřími kraslicemi a vedoucí Centra volného času Poškolák v Hluboké nad Vltavou.

Obří kraslice na Hluboké

Příprava stezky v Hluboké nad Vltavou je již v plném proudu. Organizátoři nechali vyrobit čtyři nová vajíčka a začíná malování celkem 21 kraslic. „Na jejich zdobení se podílejí žáci zdejší základní a mateřské školy a oslovujeme také různé výtvarníky. Svou autorskou kraslici zde bude mít mimo jiné sedmnáctiletá talentovaná malířka z Hluboké nad Vltavou Sára Ciglbauerová,“ prozradila Valerie Chromá, podle níž by letos mohl padnout návštěvnický rekord patnácti tisíc lidí z minulého roku. O pokračování akce po jejím loňském úspěchu podle ní nikdo nepochyboval. „Naprosto zásadní pro nás byla při rozhodování také podpora Nadace ČEZ, bez jejíž pomoci bychom loni obtížně začínali a letos bychom si určitě nemohli dovolit akci rozšiřovat,“ dodala.

„Tento rok jsme přidali dvě běžecké trasy na pět a deset kilometrů a do startovní listiny se nám podařilo přilákat i několik zvučných běžeckých jmen. Součástí programu v sobotu 26. března bude na Hluboké také Velikonoční jarmark na nádvoří Hotelu Štekl,“ prozradil spoluorganizátor Petr Mach.

Obří kraslice na Hluboké

Nápad vytvořit obří kraslice, 105 centimetrů vysoké a vážící bezmála 500 kilogramů, pochází z hlavy výtvarníka a designera Matouše Holého, k jehož realizacím patří například návrhy filmových dekorací pro Letopisy Narnie, Jamese Bonda či design unikátních stavebních prvků v Dubai City.

Mapku s novým umístěním jednotlivých kraslic si výletníci budou moci od 26. března vyzvednout v hlubockém informačním centru a sami si zvolit trasu, po níž se vydají. „Projít si celou trasu a prohlédnout všechny kraslice bude možné do 15. května,“ doplnil koordinátor projektu Jan Vlasák z hlubockého infocentra.

Obří kraslice na Hluboké

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL