Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Centrální pavilon českobudějovické nemocnice povyrostl o dvě patra, velké stěhování je na spadnutí. Která oddělení čekají manévry a kam se přesunou?

05.01.2016
Centrální pavilon českobudějovické nemocnice povyrostl o dvě patra, velké stěhování je na spadnutí. Která oddělení čekají manévry a kam se přesunou?

Foto: nemcb.cz

Popisek: Nástavba centrálního pavilonu českobudějovické nemocnice je hotová, díky novým dvěma podlažím se do něj vejde i chirurgie

Českobudějovická nemocnice pokračuje v modernizaci a nástavbě svého centrálního pavilonu. Stavební akce, která je součástí záměru přesunu zbývajících oddělení z dolního do horního areálu nemocnice, vyjde celkem na přibližně 155 milionů korun. Kompletně dokončena by měla být v roce 2017.

Vedle nynějších oddělení nukleární medicíny, plicního, onkologického, urologického, gastroenterologického, kardiologického a kardiochirurgického budou nově v tomto pavilonu po jeho rozšíření také interna a neurologie, které se sem přesunou z pavilónu I. „Centrální pavilon má několik částí. Jedna z nich, dosud šestipodlažní, je již v současné době nastavěna o další dvě podlaží, takže se vyrovnala původní, osmipodlažní části centrálního pavilonu. V tomto prostoru budou umístěny nové lůžkové stanice v souvislosti s plánovanou centralizací nemocnice,“ uvedl František Bostl, vedoucí Oddělení stavebních investic Nemocnice České Budějovice, a. s.

V letošním roce se investice do oprav, úprav a nástavby centrálního pavilonu pohybuje na úrovni 95 milionů korun. Z toho je zřejmé, že větší část stavebních prací na 'céčku' je již ukončena, případně končí. V současné době jsou po stavební stránce dokončena obě nová patra. „Nyní probíhá zásadní oprava bývalých lůžkových stanic ve druhém až šestém podlaží pod touto nástavbou, spočívající ve výměně elektroinstalací, vodoinstalací, koupelen, podlahových krytin a podobně, která bude dokončena příští rok v dubnu,“ dodal František Bostl.

Záběr z průběhu dostavby centrálního pavilonu

Záběr z průběhu dostavby centrálního pavilonu

V této části centrálního pavilonu vznikne od druhého do osmého nadzemního podlaží zmodernizovaný prostor pro celkem sedm lůžkových stanic nemocnice. Pavilon I se tak uvolní pro potřeby oddělení z dolního areálu, především pro oddělení následné péče a plicní léčebnu. „Do centrálního pavilonu se přesune také chirurgie, která tak uvolní prostory pro další chirurgické obory z dolního areálu, kterými jsou ortopedie a plastická chirurgie, ORL a oční oddělení,“ doplnil Bostl. Do nových prostor centrálního pavilonu by se v rámci dalších investičních záměrů měla v příštích několika letech přestěhovat také hemodialýza, aby byla i nadále v přímé návaznosti na přemístěné interní oddělení.

Vítězství v celostátní soutěži si nemocnice nejen udržela, ale přidala ještě další

Nemocnice České Budějovice, a. s., patří se svou lůžkovou kapacitou 1450 lůžek k největším zdravotnickým zařízením v republice. Poskytuje základní, specializovanou i vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech zejména pro celý jihočeský region. V nemocnici, jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, je ročně hospitalizováno okolo 53 000 pacientů. Lékaři zde provedou více než 32 000operačních zákroků a téměř 660 000 ambulantních vyšetření a léčebných výkonů. Loni se zde narodilo 2267 dětí.

Nemocnice má průměrně 2500 zaměstnanců, a je tedy jedním z největších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji. Za posledních sedm let investovala do svého rozvoje více než 1,6 miliardy korun. V loňském roce zvítězila v celostátní soutěži Nemocnice 2014 v kategorii Finanční zdraví. Letos se umístila na prvním místě v kategorii Absolutní vítěz soutěže Nemocnice 2015 a prvenství si udržela i v kategorii Finanční zdraví.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace