Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Plamen přivede do Olešníku tři desítky dětských hasičských týmů. Utkají se poblíž temelínské elektrárny

09.10.2015
Plamen přivede do Olešníku tři desítky dětských hasičských týmů. Utkají se poblíž temelínské elektrárny

Autor: cez.cz

Popisek: V Olešníku mají hasičské soutěže včetně dětských skvělé zázemí

Celkem třiačtyřicet dětských hasičských týmů se v sobotu 10. října utká v Olešníku na Českobudějovicku v obvodním kole celostátní soutěže mládeže v požárním sportu Plamen. Akce, kterou finančně podpořila Skupina ČEZ v rámci programu Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín, odstartuje v 9 hodin v olešnickém sportovním areálu.

Tři disciplíny s proudnicemi

„Děti čekají tři disciplíny se štafetovými nebo požárními proudnicemi. Štafeta požárních dvojic, štafeta 4x60 metrů a štafetový běh na 400 metrů s překážkami CTIF. Soutěží se ve dvou věkových kategoriích. Mladší od 6 do 11 let a starší od 11 do 15 let,“ uvedl Vladimír Zibura, vedoucí mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Olešník a člen českobudějovické Okresní odborné rady mládeže Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Soutěže se aktivně zúčastní přibližně 370 dětí. Organizačně jsou však Olešničtí i na tak velkou akci skvěle připraveni. S pořádáním podobných hasičských závodů mají totiž bohaté zkušenosti. Například desátého jubilejního Olešnického dvojboje se v polovině září zúčastnilo 34 dětských hasičských družstev z celého okresu.

„V této souvislosti je pro nás nesmírně důležitá dlouhodobá spolupráce s Jadernou elektrárnou Temelín Skupiny ČEZ, a to především po finanční stránce. Bez její podpory bychom rozhodně tyto soutěže nemohli dělat v takovémto rozsahu a rozhodně už vůbec ne na takové úrovni,“ zdůraznil Zibura.

Plamen přivede do Olešníku tři desítky dětských hasičských týmů

Olešník má se dvěma místními částmi, Chlumcem a Novou Vsí, zhruba 800 obyvatel. Její sbor dobrovolných hasičů (SDH) je přitom jedním z nejpočetnějších v okolí Jaderné elektrárny Temelín. V současné době má bezmála 160 členů. Další více než dvě desítky jich registruje SDH z Chlumce, který je olešnickou místní částí. Hasičem je tedy přibližně každý pátý obyvatel obce. Ve zdejším sboru lze nalézt celé rodiny napříč všemi věkovými skupinami a bez ohledu na pohlaví.

Moderní zbrojnice, pravidelné závody

„Díky podpoře Jihočeského kraje a Jaderné elektrárny Temelín se nám v posledních letech podařilo výrazně zkvalitnit vybavenost zásahové jednotky i celého sboru dobrovolných hasičů. Například v závěru loňského roku jsme dokončili modernizaci a rozšíření požární zbrojnice. Na její rekonstrukci a dostavbu za přibližně 3,6 milionu korun jsme získali milion od ČEZ a 250 000 korun od Jihočeského kraje. Kromě toho pravidelně čerpáme příspěvky Skupiny ČEZ v rámci Oranžového roku na podporu sportovních, kulturních a společenských aktivit v obci, tedy i na závody hasičů,“ konstatoval starosta Olešníku Jaroslav Pavlica.

Prostorná požární zbrojnice ve zbrusu novém kabátě je v podstatě součástí Olešnického sportovního centra, které obec vybudovala s pomocí příspěvků Skupiny ČEZ, Jihočeského kraje a vlastních zdrojů, a které by jí mohla závidět leckterá menší města. Požární zbrojnice leží jen pár metrů od loni vybudovaného dětského Oranžového hřiště, jež vzniklo díky finančnímu daru ve výši 750 000 korun od Nadace ČEZ. Na toto hřiště navazují letní plovárna, tenisové kurty, fotbalové a multifunkční hřiště. Vedlejší travnaté plochy využívají olešničtí dobrovolní hasiči mimo jiné k tréninku požárního útoku.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace