Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Návštěvníci multimediálního festivalu „Vltava žije" vyšlapali bezmála 106 tisíc korun pro tělesně postižené

08.09.2015
Návštěvníci multimediálního festivalu „Vltava žije vyšlapali bezmála 106 tisíc korun pro tělesně postižené

Foto: ČEZ

Popisek: Pomáhej pohybem

Celkem 105 854 korun „vyšlapali“ na speciálně upravených oranžových rotopedech Nadace ČEZ návštěvníci pátečního multimediálního festivalu „Vltava žije“ na vltavské náplavce u Dlouhého mostu v Českých Budějovicích. Peníze, získané v rámci projektu „Pomáhej pohybem“, si mezi sebe rozdělily dvě neziskové organizace, pečující o tělesně postižené, Charita Zliv a Šumava na nohou z Vimperka.

Stačilo málo. Šedesát vteřin jízdy zvládali stejně dobře děti jako dospělí. Ujetá vzdálenost byla převedena na peníze, kterými Nadace ČEZ obdarovala vybrané organizace. Na rotopedy nasedli také tři nejúspěšnější finalisté soutěže Muž roku 2015, Jakub Kraus z Liberce, Tomáš Martinka z Mostu a Jan Vurm z Poděbrad, spolu s ředitelkou bezpečnosti elektráren ČEZ Ivou Kubáňovou. I díky nim poputuje 54 356 korun do Vimperka a 51 498 korun do Zlivi.

„Jsme moc rádi, že jsme se dnešní akce v Českých Budějovicích mohli zúčastnit a přidat se tak ke všem, kteří chtěli tímto způsobem pomoci. Spojení charitativní akce a pohybových aktivit je naprosto skvělá myšlenka,“konstatoval po své jízdě, která vynesla vimperské Šumavě na nohou téměř 900 korun, ještě zadýchaný Muž roku Jakub Kraus. „Vypadalo to snadněji. Klidně bych si to ale dal znovu. Je to pro dobrou věc,“ poznamenal.

Ředitelka bezpečnosti elektráren ČEZ byla Mužům roku vyrovnaným soupeřem. I ona připsala na konto vimperské neziskovky bezmála 900 korun. „Pro mě to byla premiérová účast v projektu Pomáhej pohybem. Zájem lidí mě velmi potěšil. Na to, aby se člověk začal hýbat nebo začal s charitou, určitě není nikdy pozdě,“ poznamenala Kubáňová.

Rovnou dvě jízdy absolvoval vzhledem ke svým bezkonkurenčním výkonům sympaťák letošního roku Jan Vurm a pro zlivskou charitu vyšlapal dohromady více než dva tisíce korun. „Je to super nápad, je to pro dobrou věc. Jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ prohlásil.

V táborech obou charitativních organizací vládla báječná nálada a jejich zástupci povzbuzovali „závodníky“ bez ohledu na to, jaké barvy hájili. „Získali jsme o trochu méně, než Vimperští, ale to vůbec nevadí, všechny peníze jdou dětem a to je to hlavní. Z výsledku jsme nadšené. Moc nám to pomůže,“ reagovala ředitelka Charity Zliv Daniela Werbynská Laschová s tím, že získané prostředky použije organizace na potřebné dovybavení nízkoprahového centra a volnočasové aktivity jeho mladých klientů.

Laschová v této souvislosti připomněla, že zapojení do projektu „Pomáhej pohybem“ rozhodně není ojedinělou akcí, na níž charita s Nadací ČEZ spolupracuje. „Jsme závislí na vícezdrojovém financování a nadace nám různou formou dlouhodobě pomáhá dotovat činnosti, na něž z jiných zdrojů prostředky nezískáme. Jsme malá charita a za tak velkého partnera, jakým je Jaderná elektrárna Temelín, jsme velmi vděčni,“ zdůraznila ředitelka.

Slovy díků nešetřily ani zástupkyně Šumavy na nohou. Tato organizace využije získaných více než 54 tisíc korun na organizaci charitativního koncertu Anny K., který se uskuteční 19. září od 19 hodin ve vimperské Cihelně. Jeho výtěžek bude určen na nákup speciálních pomůcek pro Báru, Barušku, Lucinku, Jonáše, Tomáška a Pavlíka, šest dětí z Vimperska trpících vážnými nemocemi většinou po dětské obrně. „Každá získaná koruna bude směřována na podporu těchto dětí a jejich rodin,“ uvedla členka sdružení Jana Kůsová.

Charitativní akce „Pomáhej pohybem“ patří mezi nejznámější grantové projekty Nadace ČEZ. Speciálně upravené rotopedy převádí pohyb na peníze. Záleží přitom jen na účastnících, komu se rozhodnou minutou šlapání přispět. „Akce byla fantastická a jsme nadšeni, že se do projektu Pomáhej pohybem, zapojilo tolik zájemců. Znovu se potvrdilo, že lidé mají chuť pomáhat. Zejména když předem vědí, kam a za jakým účelem získané prostředky konkrétně poputují,“ dodal vedoucí oddělení komunikace Jaderné elektrárny Temelín a jihočeský zástupce Nadace ČEZ Petr Šuleř.

www.nadacecez.cz

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš