Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Utajená láska herce a režiséra Jiřího Císlera. Kvůli mladičké studentce se rozhodl dokonce zemřít. Opravdu krutý žert

24.08.2015
Utajená láska herce a režiséra Jiřího Císlera. Kvůli mladičké studentce se rozhodl dokonce zemřít. Opravdu krutý žert

Autor: ČT

Popisek: Nezapomenutelný Jiří Císler měl slabost pro vysoké plavovlásky

Česká televize nedávno připomněla v cyklu Příběhy slavných životní osudy populárního herce a režiséra Jiřího Císlera. Několik svědectví přátel bylo věnováno i jeho vztahu k ženám, které miloval a obdivoval. Podle nich uměl zvláštním způsobem „zblbnout“ každou. Dokazuje to i příběh jeho velké platonické lásky k mladičké studentce, kvůli níž se dokonce rozhodl zemřít.

V sedmdesátých letech minulého století se stalo Severomoravské divadlo v Šumperku scénou, na níž dostali šanci působit mnozí umělci v té době na indexu. Legendární principál Vladimír Švabík nabídl Jiřímu Císlerovi, který  měl v Praze problémy získat práci, aby zde režíroval populární komedii Charleyova teta. Výsledkem byla vynikající inscenace a stále narvané hlediště, v němž diváci řvali smíchy. Během angažmá se Císler, v té době již padesátiletý, seznámil s mladičkou elévkou Hanou, která si externím účinkováním v divadle vydělávala na vysokoškolské studium. Zářivě krásné blondýnce tehdy muži doslova leželi u nohou včetně samotného ředitele Švabíka. Říkal o ní, že má nejkrásnější úsměv na světě ,a její fotografie nechal dávat na plakáty i divadelní programy. Byla přesně Císlerův typ, měl fatální slabost pro vysoké, plavovlasé ženy. I když hrála pouze vedlejší role různých víl nebo princezen, dost jejích obdivovatelů se chodilo do divadla dívat především na ni. Po představení čekali u zadního vchodu, až půjde domů, k nelibosti zdejších primadon.

V populárním povídkovém cyklu Bakaláři

V populárním povídkovém cyklu Bakaláři

Nakonec podlehla

Jenže Hana byla plachá dívka, která si uměla držet muže od těla. A na to Císler nebyl zvyklý. Už v té době měl pověst pražské celebrity a místní herečky by daly vše za to, kdyby si vyhlédl právě je. Režisér s pověstí donchuána se tehdy skutečně zamiloval. Do snahy získat Hanu nasadil veškerý svůj osvědčený ‘sváděcí‘ arzenál, ale nic nezabralo. V divadelním klubu se ji snažil okouzlovat dlouho do noci, byl roztomilý, hrál na housle, ale Hana odolávala. Velmi dobře věděla, jak končily podobné vztahy v divadle, pár vášnivých nocí, a pak umělci vychladli. Císler se proto odhodlal k překvapivému kroku. Ačkoliv dívku znal jen pár dnů, nabídl jí manželství. To ji přesvědčilo o jeho vážných úmyslech a nakonec jeho námluvám podlehla. Dokonce jí představil své dvě dcery, dvojčata z prvního manželství, pozval ji k sobě do atraktivního pražského bytu, kde ji hostil želví polévkou. Dohodli se na malé svatbě, pouze v přítomnosti svědků, což tehdy byla móda. Krásné svatební šaty si nechala ušít od garderobiérek. Jak nám prozradila jedna z nich, režisér ji nakonec okouzlil, mimo jiné taky svou mimořádnou inteligencí: „Z Prahy se vrátila hodně zamilovaná. Románkem žilo celé divadlo, v šatně jsme se sázeli, jak to dopadne,“ vzpomíná. Ale dopadlo to nakonec tak, jak nikdo nečekal...

S Milanem Lasicou ve filmu Samorost

S Milanem Lasicou ve filmu Samorost

Krutý žert

Den před svatbou přišel do šumperského divadla telegram, oznamující, že Jiří Císler zemřel. V souboru to vyvolalo šok. Vzápětí se ale všichni dozvěděli, že se dopustil krutého kanadského žertíku, a to na svůj účet. Známým dokonce rozeslal vlastní parte! Podle nich si prý uvědomil, že vzít si o více než třicet let mladší ženu je velké riziko. I když tím vztah obou skončil, zůstali dále přáteli. Hana Císlera, kdykoliv byla na univerzitě v Praze, chodila navštěvovat do divadla. Jednou k překvapení publika vystoupil na pódium a oznámil, že dnes hraje pro svoji lásku. Nakonec oba rok nato uzavřeli manželství, jenže každý s někým jiným. Jiří i po letech ale svého krutého žertu litoval a několikrát se nechal slyšet: „Já si jí měl tehdy vzít.“ Alespoň si však vzal za ženu jinou vysokou blondýnku.

Čtěte také:

Jedinečný mistr sarkasmu si snadno dělal nepřátele, žil „tady a teď“ a dokázal být týden naložený v alkoholu. Co dramaticky změnilo jeho život a způsobilo smrt v osamění. Tajnosti slavných

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace