Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Vychytralý muž chtěl pomocí padělané směnky lehce přijít k penězům

24.04.2013
Vychytralý muž chtěl pomocí padělané směnky lehce přijít k penězům

Autor: profimedia.cz

Popisek: Podvodník si vytiskl směnku na 2 a půl milionu a teď půjde sedět. Ilustrační foto

KRIMI Až na dva a půl milionu korun si teoreticky mohl přijít vychytralý sedmapadesátiletý Slovák podnikající několik let v Čechách. K podvodu chtěl využít padělanou směnku. Informoval o tom jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Šlo o dobře připravený podvod, který odhalili jihočeští kriminalisté, kteří se specializují na závažné hospodářské zločiny. Muž se stal se společníkem jedné jihočeské firmy a na jejího majitele, šedesátiletého muže, při odchodu ze společnosti připravil past. V srpnu 2010 předložil u Krajského soudu v Českých Budějovicích padělanou směnku na 2,5 miliónu korun. V té se poškozený zavazuje peníze vyplatit. K žalobě předložil pachatel fotokopii směnky s tím, že originál mu byl v minulosti odcizen,“ popsal případ Matzner.

 Já nic takového nepodepsal!

 Poškozený se následně obrátil na policii s tím, že nikdy žádnou takovou směnku nikomu nepodepsal. Kriminalisté proto začali případ prověřovat a v pondělí sedmapadesátiletého Slováka obvinili ze zločinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Kriminalisté nechali pravost směnky posoudit znalcem z odboru písmoznalectví. Znalecký posudek sice potvrzoval pravost podpisu, na druhou stranu však kriminalisty navedl k myšlence prozkoumat technický stav směnky.

 Jak se na podvrh přišlo?

 „Odhalení nahrála skutečnost, že soud požadoval po pachateli, který se touto cestou domáhal vyplacení peněz ze směnky, předložit její originál. I když předtím tvrdil, že mu ji někdo ukradl, najednou se s ní u soudu objevil. Kriminalistický ústav ovšem provedl její zkoumání a došel k jednoznačnému závěru. Směnka byla na prázdný list s podpisem poškozeného dotištěna později. Jde tak zcela jistě o padělek a podvod,“ shrnul konec případu major Matzner.

 Martin Tyburec

Zaujal Vás tento článek? Posílejte nám svoje názory i podněty na . Těšíme se na ně.

Vložil: redaktor KL1

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace