Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Cena ČEZ zůstává na Českobudějovicku, fotbalisté Olešníku se jí „nevzdali". Sledovali je diváci z bazénu, dorazil i Sparťan Lafata

19.07.2015
Cena ČEZ zůstává na Českobudějovicku, fotbalisté Olešníku se jí „nevzdali. Sledovali je diváci z bazénu, dorazil i Sparťan Lafata

Autor: Lenka Pokorná

Popisek: Předzápasová rozcvička borců z hostujícího celku Old Boys Jirkov

Hlavní cena ČEZ, šek v hodnotě 15 tisíc korun na nákup sportovního vybavení, zůstává po sobotním 13. ročníku Memoriálu Miloslava Ježka v Olešníku na Českobudějovicku domácím fotbalistům. Ti sice ve finále podlehli na penalty Rys Dream Teamu, celku speciálně složenému pro tento turnaj, jehož tradičním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín, lídrem „týmů snů“ je ovšem Zbyněk Rys, fotbalista, který letos FK Olešník opouští. Třetí skončil celek Hluboké nad Vltavou před týmem z Dřítně.

Fotbal sledovaný z letní plovárny

„Memoriál Miloslava Ježka vznikl před třinácti lety na počest našeho tragicky zesnulého spoluhráče. Hlavním účelem celého turnaje není až tak fotbal, ale především setkání přátel a kamarádů, které mimo jiné spojuje zelený trávník,“ uvedl předseda pořádajícího fotbalového klubu FK Olešník Slavomír Vařák.

Zatímco tribuna zdejšího fotbalového stadiónu zela v tropickém vedru při teplotách, dosahujících 35 stupňů Celsia, prázdnotou, stovky diváků sledovaly souboje fotbalistů z těsného sousedství olešnické ČEZ letní plovárny. Tu totiž dělí od trávníku, jehož kvalitu by mohly fotbalistům z Olešníku závidět leckteré celky z nejvyšší soutěže, pouze drátěný plot, který brání létání míčů až do zdejších bazénů.

Dorazil i Sparťan Lafata

Název plovárny není náhodný, stejně jako zdejší fotbalový stadión či třeba zmodernizovaná a rozšířená požární zbrojnice vyrostla díky příspěvkům Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ. „Milion korun jsme získali od Skupiny ČEZ také na zateplení mateřské školy a výměnu zdroje tepla, 300 000 korun na vybudování klubovny v Nové Vsi, 200 000 korun na zateplení obecních bytů v budově základní školy, další desetitisíce korun získáváme pravidelně na pořádání sportovních, kulturních a společenských akcí v rámci Oranžového roku a tak bych mohl pokračovat. Spolupráce s elektrárnou je pro obec velmi důležitá,“ konstatoval starosta Olešníku na Českobudějovicku Jaroslav Pavlica.

Na zdejším stadionu v sobotu nechyběl ani olešnický odchovanec, fotbalový útočník a reprezentant, v současnosti hráč AC Sparta Praha a nejlepší střelec posledních čtyř prvoligových sezón David Lafata. „Jsem tady, protože z Olešníku pocházím. Začínal jsem tady s fotbalem a mám tu spoustu přátel, kamarádů a známých. Předpokládám, že až jednou budu končit svoji fotbalovou kariéru, bude to znovu tady. Tady jsem začínal a tady bych rád i skončil,“ svěřil se Lafata.

Půlka z nás jsou komedianti

Ještě před zahájením vlastního turnaje se divákům na hřišti představili „staří chlapci“. Tým Old boys Olešník sice své soupeře z Old Boys Jirkov z Vysoké Pece u Chomutova zdolal drtivě 9:0, Vysokopečtí přesto dobrou náladu neztratili. „V rámci Memoriálu Miloslava Ježka jezdíme už třetím rokem do Olešníku slavit narozeniny svého kamaráda a předsedy zdejšího klubu Slávy Vařáka. Půlka z nás jsou komedianti a muzikanti, takže živou hudbu po ukončení turnaje obstaráme sami,“ prozradil 'týmový lékař' Old Boys Jirkov Jaroslav Blaško.

Olešník má se dvěma místními částmi, Chlumcem a Novou Vsí, zhruba 760 obyvatel. Fotbal se zde začal organizovaně hrát v letech 1928-1930. Pod názvem FK Olešník působí klub od roku 2010. Jeho tým mužů je nováčkem krajského přeboru, nově zde letos vznikla také přípravka pro nejmenší fotbalisty.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace