Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Cena ČEZ zůstává na Českobudějovicku, fotbalisté Olešníku se jí „nevzdali". Sledovali je diváci z bazénu, dorazil i Sparťan Lafata

19.07.2015
Cena ČEZ zůstává na Českobudějovicku, fotbalisté Olešníku se jí „nevzdali. Sledovali je diváci z bazénu, dorazil i Sparťan Lafata

Foto: Lenka Pokorná

Popisek: Předzápasová rozcvička borců z hostujícího celku Old Boys Jirkov

Hlavní cena ČEZ, šek v hodnotě 15 tisíc korun na nákup sportovního vybavení, zůstává po sobotním 13. ročníku Memoriálu Miloslava Ježka v Olešníku na Českobudějovicku domácím fotbalistům. Ti sice ve finále podlehli na penalty Rys Dream Teamu, celku speciálně složenému pro tento turnaj, jehož tradičním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín, lídrem „týmů snů“ je ovšem Zbyněk Rys, fotbalista, který letos FK Olešník opouští. Třetí skončil celek Hluboké nad Vltavou před týmem z Dřítně.

Fotbal sledovaný z letní plovárny

„Memoriál Miloslava Ježka vznikl před třinácti lety na počest našeho tragicky zesnulého spoluhráče. Hlavním účelem celého turnaje není až tak fotbal, ale především setkání přátel a kamarádů, které mimo jiné spojuje zelený trávník,“ uvedl předseda pořádajícího fotbalového klubu FK Olešník Slavomír Vařák.

Zatímco tribuna zdejšího fotbalového stadiónu zela v tropickém vedru při teplotách, dosahujících 35 stupňů Celsia, prázdnotou, stovky diváků sledovaly souboje fotbalistů z těsného sousedství olešnické ČEZ letní plovárny. Tu totiž dělí od trávníku, jehož kvalitu by mohly fotbalistům z Olešníku závidět leckteré celky z nejvyšší soutěže, pouze drátěný plot, který brání létání míčů až do zdejších bazénů.

Dorazil i Sparťan Lafata

Název plovárny není náhodný, stejně jako zdejší fotbalový stadión či třeba zmodernizovaná a rozšířená požární zbrojnice vyrostla díky příspěvkům Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ. „Milion korun jsme získali od Skupiny ČEZ také na zateplení mateřské školy a výměnu zdroje tepla, 300 000 korun na vybudování klubovny v Nové Vsi, 200 000 korun na zateplení obecních bytů v budově základní školy, další desetitisíce korun získáváme pravidelně na pořádání sportovních, kulturních a společenských akcí v rámci Oranžového roku a tak bych mohl pokračovat. Spolupráce s elektrárnou je pro obec velmi důležitá,“ konstatoval starosta Olešníku na Českobudějovicku Jaroslav Pavlica.

Na zdejším stadionu v sobotu nechyběl ani olešnický odchovanec, fotbalový útočník a reprezentant, v současnosti hráč AC Sparta Praha a nejlepší střelec posledních čtyř prvoligových sezón David Lafata. „Jsem tady, protože z Olešníku pocházím. Začínal jsem tady s fotbalem a mám tu spoustu přátel, kamarádů a známých. Předpokládám, že až jednou budu končit svoji fotbalovou kariéru, bude to znovu tady. Tady jsem začínal a tady bych rád i skončil,“ svěřil se Lafata.

Půlka z nás jsou komedianti

Ještě před zahájením vlastního turnaje se divákům na hřišti představili „staří chlapci“. Tým Old boys Olešník sice své soupeře z Old Boys Jirkov z Vysoké Pece u Chomutova zdolal drtivě 9:0, Vysokopečtí přesto dobrou náladu neztratili. „V rámci Memoriálu Miloslava Ježka jezdíme už třetím rokem do Olešníku slavit narozeniny svého kamaráda a předsedy zdejšího klubu Slávy Vařáka. Půlka z nás jsou komedianti a muzikanti, takže živou hudbu po ukončení turnaje obstaráme sami,“ prozradil 'týmový lékař' Old Boys Jirkov Jaroslav Blaško.

Olešník má se dvěma místními částmi, Chlumcem a Novou Vsí, zhruba 760 obyvatel. Fotbal se zde začal organizovaně hrát v letech 1928-1930. Pod názvem FK Olešník působí klub od roku 2010. Jeho tým mužů je nováčkem krajského přeboru, nově zde letos vznikla také přípravka pro nejmenší fotbalisty.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš