Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Adrenalin, či památky? Když výlet, tak na jih. Kraj mého srdce – to je titul, jehož držitelem je region rybníků a malebných vesnic

22.02.2015
Adrenalin, či památky? Když výlet, tak na jih. Kraj mého srdce – to je titul, jehož držitelem je region rybníků a malebných vesnic

Autor: incheba.cz

Popisek: Veletrh Holiday World 2015

V anketě „Kraj mého srdce“ přišlo sice nejvíc hlasů z Moravskoslezského kraje, ten ale v absolutním hodnocení skončil až třetí. Nejvíc turistům přirostly k srdci Jižní Čechy. Zajímalo to i ministryni Karlu Šlechtovou.

Výsledky ankety jsou podle organizátorů důležitým faktorem pro získání přehledu, jak je který kraj vnímán v povědomí cestovatelů. Jinak řečeno - jaký kraj si návštěvník vybaví, když přimhouří oči a představí si, který je z jeho pohledu nejvhodnějším například pro pěší turistiku.

Anketa byla rozdělena do sedmi kategorií: zimní dovolená, letní dovolená, památky a historická místa, pěší turistika, adrenalin, folklór a tradice, cykloturistika. Hned tři kategorie vyšly vítězně pro Jihočeský kraj, ve dvou dominoval kraj Liberecký a jednou se do čela dostaly Praha a Jihomoravský kraj.

Krajina Jihočeského kraje je známa především řadou rybníků a malebných vesnic ve dvou pánvích uprostřed kraje, Českobudějovické a Třeboňské. Okolo se vypínají kopce: Středočeská pahorkatina, Českomoravská vrchovina, na hranicích s Rakouskem Novohradské hory a na jihozápadní hranici druhé nejvyšší pohoří v Čechách, Šumava.

Ceny byly předány na významném veletrhu

Slavnostní vyhlášení třetího ročníku ankety Kraj mého srdce se uskutečnilo 19. února v pavilonu Pyramida na pražském výstavišti v Holešovicích, v rámci zahájení 24. středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.

Návštěvníci veletrhu, který pokračuje ještě tuto neděli, mohou prostřednictvím expozic téměř všech krajů České republiky procestovat celou naši zemi a získat zajímavé tipy na svou příští dovolenou nebo výlety a možnosti trávení volného času. K největším vystavovatelům se řadí Jihočeská centrála cestovního ruchu, Ústecký a Liberecký kraj. Vystavovatelé připravili na svých stáncích taneční přehlídky či ochutnávky místních specialit.

Holiday World je také přehlídkou a inspirací pro zahraniční cesty nejen do blízkých zemí, ale i velmi vzdálených. Kromě našich sousedů a blízkých evropských zemí včetně Středomoří mohou návštěvníci načerpat informace o exotických zemích, jako Thajsko, Malajsie, Indonésie, Dominikánská republika, Kuba, Tchaj-wan, Jamajka, Salvador, Etiopie či Indie.

Dorazila i ministryně Šlechtová

Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje vydavatelství Kam po Česku a výstavní společnost Incheba Expo Praha pod záštitou Asociace krajů ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Středoevropský veletrh zahajovala v týdnu právě ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. „Jedná se o významnou akci pro průmysl cestovního ruchu zejména z mezinárodního hlediska. Jsem ráda, že zde mají svoji expozici téměř všechny kraje, což dokazuje významné propojení cestovního ruchu a regionálního rozvoje,“ uvedla Karla Šlechtová při slavnostním zahájení.

V rámci konání veletrhu Holiday World 2015 v Praze přijali pozvání paní ministryně vzácní hosté ze Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) Carlos Vogeler, výkonný tajemník pro vztahy mezi členskými státy, a ředitelka regionální Komise pro Evropu Isabel Garana.

Ministryně Karla Šlechtová na veletrhu předávala ceny HOLIDAY WORLD AWARD Osobnosti cestovního ruchu Noře Dolanské, která je ředitelkou Pražské informační služby, a zahájila novou veletržní expozici CzechTourismu, která bude Českou republiku zastupovat na domácích i zahraničních veletrzích v letech 2015 až 2017.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace