Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Adrenalin, či památky? Když výlet, tak na jih. Kraj mého srdce – to je titul, jehož držitelem je region rybníků a malebných vesnic

22.02.2015
Adrenalin, či památky? Když výlet, tak na jih. Kraj mého srdce – to je titul, jehož držitelem je region rybníků a malebných vesnic

Autor: incheba.cz

Popisek: Veletrh Holiday World 2015

V anketě „Kraj mého srdce“ přišlo sice nejvíc hlasů z Moravskoslezského kraje, ten ale v absolutním hodnocení skončil až třetí. Nejvíc turistům přirostly k srdci Jižní Čechy. Zajímalo to i ministryni Karlu Šlechtovou.

Výsledky ankety jsou podle organizátorů důležitým faktorem pro získání přehledu, jak je který kraj vnímán v povědomí cestovatelů. Jinak řečeno - jaký kraj si návštěvník vybaví, když přimhouří oči a představí si, který je z jeho pohledu nejvhodnějším například pro pěší turistiku.

Anketa byla rozdělena do sedmi kategorií: zimní dovolená, letní dovolená, památky a historická místa, pěší turistika, adrenalin, folklór a tradice, cykloturistika. Hned tři kategorie vyšly vítězně pro Jihočeský kraj, ve dvou dominoval kraj Liberecký a jednou se do čela dostaly Praha a Jihomoravský kraj.

Krajina Jihočeského kraje je známa především řadou rybníků a malebných vesnic ve dvou pánvích uprostřed kraje, Českobudějovické a Třeboňské. Okolo se vypínají kopce: Středočeská pahorkatina, Českomoravská vrchovina, na hranicích s Rakouskem Novohradské hory a na jihozápadní hranici druhé nejvyšší pohoří v Čechách, Šumava.

Ceny byly předány na významném veletrhu

Slavnostní vyhlášení třetího ročníku ankety Kraj mého srdce se uskutečnilo 19. února v pavilonu Pyramida na pražském výstavišti v Holešovicích, v rámci zahájení 24. středoevropského veletrhu cestovního ruchu Holiday World, který je nejvýznamnější akcí svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy.

Návštěvníci veletrhu, který pokračuje ještě tuto neděli, mohou prostřednictvím expozic téměř všech krajů České republiky procestovat celou naši zemi a získat zajímavé tipy na svou příští dovolenou nebo výlety a možnosti trávení volného času. K největším vystavovatelům se řadí Jihočeská centrála cestovního ruchu, Ústecký a Liberecký kraj. Vystavovatelé připravili na svých stáncích taneční přehlídky či ochutnávky místních specialit.

Holiday World je také přehlídkou a inspirací pro zahraniční cesty nejen do blízkých zemí, ale i velmi vzdálených. Kromě našich sousedů a blízkých evropských zemí včetně Středomoří mohou návštěvníci načerpat informace o exotických zemích, jako Thajsko, Malajsie, Indonésie, Dominikánská republika, Kuba, Tchaj-wan, Jamajka, Salvador, Etiopie či Indie.

Dorazila i ministryně Šlechtová

Anketu Kraj mého srdce vyhlašuje vydavatelství Kam po Česku a výstavní společnost Incheba Expo Praha pod záštitou Asociace krajů ČR a Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Středoevropský veletrh zahajovala v týdnu právě ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. „Jedná se o významnou akci pro průmysl cestovního ruchu zejména z mezinárodního hlediska. Jsem ráda, že zde mají svoji expozici téměř všechny kraje, což dokazuje významné propojení cestovního ruchu a regionálního rozvoje,“ uvedla Karla Šlechtová při slavnostním zahájení.

V rámci konání veletrhu Holiday World 2015 v Praze přijali pozvání paní ministryně vzácní hosté ze Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) Carlos Vogeler, výkonný tajemník pro vztahy mezi členskými státy, a ředitelka regionální Komise pro Evropu Isabel Garana.

Ministryně Karla Šlechtová na veletrhu předávala ceny HOLIDAY WORLD AWARD Osobnosti cestovního ruchu Noře Dolanské, která je ředitelkou Pražské informační služby, a zahájila novou veletržní expozici CzechTourismu, která bude Českou republiku zastupovat na domácích i zahraničních veletrzích v letech 2015 až 2017.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace