Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Olympiáda v Koreji

Olympiáda v Koreji

Přibývají medaile, odehrávají se tu dramata,a to nejen sportovní.

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Na jihu Čech nemocnice ještě dlouho nepočítají s tím, že povolí návštěvy. Výjimkou je Písek

13.02.2015
Na jihu Čech nemocnice ještě dlouho nepočítají s tím, že povolí návštěvy. Výjimkou je Písek

Autor: jihnem.cz

Popisek: Nemocnice Dačice byla jedna z posledních v Jihočeském kraji, která rovněž z obavy šíření chřipkového onemocnění uzavřela lůžková oddělení pro pacienty.

Na zrušení zákazu návštěv v jihočeských nemocnicích, k nimž zdravotnická zařízení přistoupila z důvodu epidemie chřipky, si veřejnost ještě pěkných pár dnů počká. Výjimkou je Písek, tam se zdravotníci zřejmě neobávají.

V některých krajích již návštěvy pacientů ze strany příbuzných pprobíhají dle standardních režimů. V Jihočeském kraji tomu tak zatím není, jak KrajséListy.cz zjistily. Hlavním důvodem zákazu návštěv je ochrana pacientů před virovým chřipkovým onemocněním, které může výrazně zkomplikovat jakékoliv onemocnění pacientů. 

Kvůli velkému počtu chřipkových onemocnění tento zákaz stále trvá ve všech nemocnicích a vedení těchto zařízení neuvažuje o jeho zrušení ani pro příští týden. Výjimkou je písecká nemocnice, která k němu vůbec nepřistoupila.

České Budějovice, to byl jen začátek

První jihočeské nemocnice vyhlásily zákaz návštěv vzhledem k nárůstu chřipkových onemocnění na Českobudějovicku od středy 28. ledna zákaz. První byla nemocnice v Českých Budějovicích, následoval Jindřichův Hradec. 

„Výjimkou návštěv budou závažné důvody. Primář příslušného oddělení, případně jeho zástupce mohou návštěvu u pacienta povolit, ale jen na nezbytně nutnou dobu," uvedl předseda představenstva českobudějovické nemocnice Břetislav Shon.

Den po prvním zákazu následovalo podobné nařízení v Táboře. V Nemocnici Prachatice zákaz platí od soboty 31. 1., v Nemocnici Český Krumlov od neděle 1. února a v Nemocnici Strakoniceod pondělí 2. února. O den více "vydržela" nemocnice v Dačicích.

Ministerstvo šíří obrázky

Opatření je platné do odvolání. Vzhledem k tomu, že onemocnění postihlo velkou část regionů v České republice, rozšiřuje ministerstvo zdravotnictví materiály, které o něm podrobně informují, byť jej mnozí považují za zcela běžnou, ne nebezpečnou chorobu. Informace o chřipce tak najdou lidé hned na úvodu internetových stránek ministerstva zdravotnictví s odkazem na barevný letáček na téma Jak chránit sebe i své okolí.

Chřipka je relativně závažná infekce, která v České republice každoročně způsobí onemocnění statisíců obyvatel, a souvisí s ní v průměru téměř dva tisíce úmrtí. Nejvyšší výskyt je u školáků a u dospívajících, maximum počtu úmrtí pak mezi seniory. Nejdůležitější metodou prevence chřipky a jejích případných závažných komplikací je očkování, jehož účinnost byla opakovaně prokázána. V některých zemích včetně České republiky však není využíváno v rozsahu, který by odpovídal doporučením Světové zdravotnické organizace.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace