Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Mami, já mám hlad! Deset chudých školáků má předplacené obědy na celý rok. Jihočeský kraj na ně věnuje desetitisíce

31.01.2015
Mami, já mám hlad! Deset chudých školáků má předplacené obědy na celý rok. Jihočeský kraj na ně věnuje desetitisíce

Autor: repro

Popisek: Oběd ve škole je důležitý nejen proto, že pak děti nemají hlad.

Jihočeský kraj významně podpoří projekt Obědy pro děti. Cílem tohoto projektu je pomoc dětem, které se ocitly až v tak tísnivé situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit obědy ve školních jídelnách. Vše je diskrétní.

Podle zdrojů  organizátora akce, kterým je sdružení Women for Women, se jedná až o desetinu všech školáků v celé České republice.

Je opravdu smutné, že se to děje přímo uprostřed civilizované Evropy, říká hejtman

„Je opravdu smutné, že se v jednadvacátém století přímo uprostřed civilizované Evropy najdou případy, kdy se lidé nacházejí v tak tíživé situaci, že si nemohou dovolit teplé jídlo pro vlastní děti. Tento problém je často skrytý, protože se rodiče ve studu snaží své potíže před okolím tajit,“ řekl hejtman Jiří Zimola a dodal: S vědomím naléhavosti této situace jsme se rozhodli poskytnout pro tento účel pro jihočeské školáky padesát tisíc korun."

Proces pomoci je nastaven tak, že škola diskrétně vybere děti, které jsou ohroženy nedostatkem jídla, a ty jsou pak po domluvě s rodiči zařazeny do výše uvedeného programu. Více informací lze dohledat na www.obedyprodeti.cz.

Hejtman Zimola se pro projekt hodně angažoval

Za padesátitisícovou sumu od Jihočeského kraje se za celý školní rok zvládne každý školní den najíst zhruba deset takových dětí. Poskytnutí daru bylo schváleno v rámci záštity hejtmana kraje Jiřího Zimoly, kterému tímto děkujeme za přístup a podporu projektu, který pomáhá v tomto školním roce již takřka 1200 dětem po celé České republice," poděkovala panu hejtmanovi ředitelka projektu Obědy pro děti Jana Skopová.  

Projekt Obědy pro děti je jedním z projektů obecně prospěšné společnosti WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., která pomáhá ženám - popřípadě mužům - s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci, nedokáží ji vlastními silami řešit, ale aktivně přistupují k řešení svých problémů. Projekt byl zahájen paní Ivanou Tykač, ředitelkou WOMEN FOR WOMEN, o.p.s., dne 12. září 2013, a to po odvysílání reportáže v pořadu České televize "168 hod"  v neděli 8. září 2013 o hladovějících dětech.

Projekt Obědy pro děti není „pouze o jídle“

Pomoc je poskytována přímo prostřednictvím základních škol na základě darovací smlouvy tak, aby se obědy dostaly opravdu k dětem, nezkomplikovalo to ještě více situaci jejich rodičů a pomoc nemohla být zneužita. Je tedy nutná úzká a aktivní spolupráce se základními školami. Ředitelé škol, za spolupráce pedagogů, vytipovávají potřebné děti dle své dlouholeté pedagogické praxe. S každou základní školou je řešena žádost individuálně. Děti mají uhrazeny obědy až do konce školního roku. Projekt je celorepublikový a může se do něj přihlásit jakákoli základní škola z České republiky.

Projekt Obědy pro děti není „pouze o jídle“, ale pomáhá dětem ve dvou důležitých aspektech: Stravování ve školních jídelnách zajišťuje dětem pravidelnou, vyváženou a teplou stravu. Za druhé je ovšem také důležité, že pokud dítě nechodí na obědy do školní jídelny z finančních důvodů, bývá vyčleněno z kolektivu svých spolužáků. První etapa projektu, tedy školní rok 2013/2014, také přinesla zjištění o tom, že se některým dětem zapojeným do projektu zlepšila i školní docházka.

Základní školy nevyčerpané zálohy na konci školního roku nikomu nevracejí a přeplatky dále použijí pro příslušné děti na další období. Toto je také zakotveno v darovací smlouvě.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace