Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Užít si jako panstvo? Památkový ústav otevřel klíč k netradičním zážitkům. Ten největší putoval do Jižních Čech

29.01.2015
Užít si jako panstvo? Památkový ústav otevřel klíč k netradičním zážitkům. Ten největší putoval do Jižních Čech

Autor: NPÚ

Popisek: Zážitky pro vítězku věrnostního programu Národního památkového ústavu

Noční procházka po hradbách, uvítací salvy z děl, projížďka kočárem, přespání na zámku a další jedinečné zážitky jsou připraveny pro vítěze pátého ročníku programu Národního památkového ústavu nazvaného Klíč k památkám, který odměňuje pravidelné návštěvníky památek. Zážitky lze vyhrát i v dalším roce.

Z celkem 4800 odevzdaných a vyplněných návštěvnických pasů bylo minulý týden vylosováno 10 výherců, ovšem sbírat razítka a soutěžit o další ceny mohou držitelé pasů i nadále.

Hlavní cena putuje do Jížních Čech

Pro vítězku první ceny, Hanu Valterovou z jihočeských Trhových Svinů, je připraven „královský křivoklátský víkend na hradě i v podhradí“, který zahrnuje kromě soukromé prohlídky hradu i oběd, odpolední program pro děti s občerstvením, podvečerní projížďku kočárem do křivoklátských lesů, večeři, noční procházku po hradbách s překvapením, ubytování se snídaní a v neděli výlet do Hamousova statku ve Zbečně s pečením chleba v selské peci. Výherkyně kromě toho získá celoroční rodinnou vstupenku na památky ve správě Národního památkového ústavu.

Výherkyně druhé ceny, Simona Dvořáková, okusí středověký Svojanov, včetně ubytování na hradě, ale také uvítacích salv a večeře v hradní restauraci. Třetí cenu, chvalský zámek s pohádkou, tedy soukromou prohlídku zámku s večeří, si s celou rodinou může užít Tomáš Varmuža. Čtvrtou cenu vyhrála Radka Szedlárová, která stráví den a noc s hrabětem Haugwitzem v Náměšti nad Oslavou. Výherkyně páté ceny, Daniela Jurečková se vypraví za šlechtickým životem na zámek Nelahozeves, kde si v zámecké restauraci může dát dezert s kávou nebo čajem a ochutnat vína z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem. Pátou cenou, kterou získal Radim Klvaňa, je procházka podvečerním Karlštejnem od sklepa až po půdu se zástupcem kastelána.

Všichni výherci získají ke svým zážitkům ještě výpravné publikace vydané Národním památkovým ústavem a rodinné vstupenky na libovolné památky ve správě ústavu. Rodinnou vstupenku a knihu „Průvodce po památkách ve správě Národního památkového ústavu“ získají rovněž další čtyři vylosovaní – Jolana Beránková, Petr Fišer, Irena Maturová a Alena Vosilková.

Zážitky, které pro výherce losování Národní památkový ústav připravuje, jsou jedinečné a setkávají se s mimořádně příznivým ohlasem. „Musím říct, že takový hezký a ucelený zážitek se člověku dostane málokdy, a jsem velmi ráda, že na výherní akci mohly být i obě dvě mé dcery,“ zhodnotila svou výhru Mirka Daňková z Brna, vylosovaná z celkem 7200 odevzdaných návštěvnických pasů v loňském roce. I s dcerami byla 5. července ráno uvítána na zámku v Mníšku pod Brdy. Posnídaly na nádvoří a s průvodkyněmi v kostýmech z doby první republiky si prohlédly zámek. Mezitím byl před zámek přistaven historický automobil značky Tatra, který výherkyně vezl krásnou cestou z Mníšku pod Brdy na zámek Konopiště. Nejkrásnějšími prostorami zámku provedl nadporučík Heinrich Jenikovský, zaměstnanec vojenské kanceláře Františka Ferdinanda d´Este. Závěr odpoledne strávily výherkyně v zámecké Růžové zahradě s nově otevřeným korkovým pavilonem.

Zážitky lze vyhrát i v dalším roce

V roce 2014 se do programu Klíč k památkám zapojilo 130 hradů, zámků, klášterů a dalších památek státních, městských i soukromých. Účastníci věrnostního programu získávají za pět vstupů na zapojené památky jeden vstup zdarma. Vstupy jsou zaznamenávány pomocí razítek do návštěvnického pasu, který návštěvníci získají na pokladnách památek. Plně orazítkované pasy pak mohou odevzdat v pokladně kteréhokoli zapojeného hradu či zámku nebo je odeslat na adresu Národního památkového ústavu. Zařadí se tak do slosování o jedinečné zážitky, které pro výherce připraví kasteláni hradů a zámků. Program zahájený v roce 2014 pokračuje i nadále; pas je platný 12 měsíců od vydání, nejdéle do konce roku 2015.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace