Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Jestli omarodit, tak nejlépe v Jižních Čechách. Zdejší špitály jsou prý lepší než kdejaká fakultní nemocnice

03.12.2014
Jestli omarodit, tak nejlépe v Jižních Čechách. Zdejší špitály jsou prý lepší než kdejaká fakultní nemocnice

Foto: Nemocnice České Budějovice

Popisek: Snímek z nemocnice v Českých Budějovicích

Jihočeské nemocnice zabodovaly v celostátní soutěži s názvem Nemocnice ČR 2014. V kategorii finančního zdraví se nejlépe umístila českobudějovická nemocnice, a to hned na prvním místě. V téže kategorii na druhém místě Nemocnice Český Krumlov.Do první desítky se dostala ještě Nemocnice Prachatice, která skončila na šestém místě.

Uspěla dále i Nemocnice Písek, a to v kategorii „Absolutní vítěz", kde skončila na 2. místě. V této kategorii se hodnotila všechna čtyři kritéria najednou: finanční zdraví, spokojenost hospitalizovaných pacientů, spokojenost ambulantních pacientů a spokojenost zaměstnanců. Všechna zařízení zřizuje Jihočeský kraj jako akciové společnosti.

I když ministr zdravotnictví škrtal...

„Velice mě těší, že jihočeské zdravotnictví může být vzorem pro celou republiku. Přestože jihočeské nemocnice, stejně jako další zdravotnická zařízení v České republice, ministerstvo zdravotnictví vloni připravilo kvůli škrtům v úhradové vyhlášce o stovky milionů korun, za cenu značných provozních úspor vytvářejí zisk, který dále reinvestují zpět do svého rozvoje. Za tento výsledek vděčíme i zaměstnancům, proto je za tuto snahu chceme v závěru roku finančně odměnit," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Jihočeši přeskočili i většinu fakultních nemocnic

V pořadí už devátý ročník celostátní soutěže „Nemocnice ČR 2014" byl zahájen letos v březnu. Projekt je postaven na celostátním sledování spokojenosti a bezpečnosti pacientů nemocnic a také na sledování spokojenosti a bezpečnosti zaměstnanců nemocnic.

Vloni se jej zúčastnilo 80 tisíc pacientů (ambulantních a hospitalizovaných) a téměř 7 tisíc zaměstnanců. Od roku 2006, kdy jej nezisková organizace HealthCare Institute pořádá, se dobrovolně zapojilo více než 300 tisíc respondentů - pacientů a zaměstnanců nemocnic) Součástí projektu je pravidelné sestavování žebříčku nemocnic České republiky. Průzkum je prováděn každoročně ve všech 157 nemocnicích s akutními lůžky.

„Velmi nás těší, že jsme zvítězili v soutěži, ve které jsou hodnoceny všechny tuzemské nemocnice a kterou vyhodnocují renomované agentury. Ve finančním zdraví jsme přitom přeskočili i většinu fakultních nemocnic, posuzovaných v rámci této soutěže v samostatné skupině. Fakultní nemocnice totiž mají výrazně lepší úhradové podmínky než všechny ostatní nemocnice. O to je úspěch větší a je oceněním naší práce a práce všech zaměstnanců," řekl předseda představenstva akciové společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha.

Akciové společnosti Nemocnice České Budějovice, Nemocnice Český Krumlov, Nemocnice Dačice, Nemocnice Jindřichův Hradec, Nemocnice Písek, Nemocnice Prachatice, Nemocnice Strakonice a Nemocnice Tábor mají vlastní právní subjektivitu a zabezpečují poskytování zdravotnických služeb v jihočeském regionu. Jejich jediným akcionářem je Jihočeský kraj. Tato síť jihočeských nemocnic zajišťuje základní, specializovanou a i vysoce specializovanou péči prakticky ve všech medicínských oborech. Nemocnice poskytují ambulantní i lůžkové zdravotní, diagnostické a léčebně preventivní služby v souladu se stanovenými předpisy a smlouvami s pojišťovnami.

Do svého rozvoje nemocnice investovaly přes 3,4 miliardy

V posledních šesti letech tyto nemocnice investovaly do svého rozvoje celkem více než 3,4 miliardy korun. Ročně je v nemocnicích založených Jihočeským krajem hospitalizováno více než 130 tisíc pacientů. Lékaři zde provedou více než 62 tisíc operačních zákroků a 2,03 milionu ambulantních vyšetření a léčebných výkonů. Loni se zde narodilo 6270 dětí. Nemocnice mají celkem 6074 zaměstnanců a jsou tedy největším zaměstnavatelem v Jihočeském kraji.

Jihočeské nemocnice poskytují zdravotnické služby pro 640 tisíc obyvatel Jihočeského kraje a další tisíce občanů v sousedních regionech.

Děje se u vás také něco zajímavého? Pošlete nám svůj námět  na .

Vložil: Lucie Bartoš