Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Rošáda v krajském zastupitelstvu: Končí fotbalista Poborský

22.03.2013
Rošáda v krajském zastupitelstvu: Končí fotbalista Poborský

Autor: ods.cz

Popisek: Karel Poborský na předvolební akci v Rudolfově

Karel Poborský se přestěhoval z Hluboké nad Vltavou do Prahy. Proto se rozhodl rezignovat na svou funkci krajského zastupitele Jihočeského kraje, v které ho nahradí člen výkonné rady a ředitel ČSAD Autobusy České Budějovice Vladimír Homola z Písku.

„Chtěl bych poděkovat kolegům v zastupitelském klubu za skvělou spolupráci a popřát jim vše dobré do jejich další práce. Mrzí mě, že nemohu svůj mandát dokončit, ale osobní život někdy přináší nečekané změny,“ tak komentuje své rozhodnutí Karel Poborský (ODS). Pokud bychom chtěli spekulovat, tak se nám nabízí několik možností.

Pravda

Těsně po krajských volbách zaplnil Karel Poborský stránky bulvárních plátků díky svému odchodu od rodiny. Podle bulvárních článků chytil druhou mízu a dal přednost nové partnerce, před dvacetiletým manželstvím, ze kterého má dvě děti. Proto je možné, že opravdu vyhledal útočiště ve svém pražském bytě a hodlá se realizovat v místě svého nového bydliště.

Hlubocká spojka

Další ze spekulací by nás mohla zavést pro změnu na Hlubokou. Zde Poborský žil a vlastní rodinný dům. Je tedy jen náhoda, že odtud pochází i vlivný člen ODS, jenž je často označován za jednoho z kmotrů strany, Pavel Dlouhý? Již vyhlášené jsou audience v restauraci U Huberta, kam si chodí vlivní Jihočeši pro radu, říká se, že pokud potřebujete něco schválit, musíte nejdřív sem. Do skupiny Dlouhého blízkých se řadí jak senátor Jirsa, tak třeba ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba, bylo by tedy s podivem, kdyby se neznal i s Poborským. Není tedy možné, že Karel Poborský splnil svou roli známé tváře na předvolebním billboardu a nyní ho Pavel Dlouhý požádal, aby se opět věnoval svým aktivitám?

Vladimír Homola

Vladimír Homola se narodil v Plzni roku 1970. Po vystudování Střední zemědělské školy se stal řidičem/jeřábníkem ve společnosti Tranzitní plyn v Písku. Postupnými kroky se přes práci mechanizátora, či vedoucího autobusové dopravy dostal až do pozice generálního ředitele ČSAD Autobusy Č. Budějovice. V politice působí relativně krátce a to od roku 2008, kdy vstoupil do ODS. Mezi jeho hobby patří sport, fotografie a knihy.

Miroslav Smolák

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace