Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Filmové stopy

Filmové stopy

Zajímá vás, jak teď vypadá fabrika z filmu Marečku, podejte mi pero? Každý druhý víkend nový film

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

(P)alba Thomase Landerse

(P)alba Thomase Landerse

Hodně tvrdý rock, metal, občas i o krapet měkčí rock... Příběhy, koncerty, desky

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Žen, které stojí o funkce, je v ČSSD málo, tvrdí šéf Senátu Milan Štěch s tím, že on je pro uplatnění kvót pro něžné pohlaví

05.07.2014
Žen, které stojí o funkce, je v ČSSD málo, tvrdí šéf Senátu Milan Štěch s tím, že on je pro uplatnění kvót pro něžné pohlaví

Autor: Facebook

Popisek: V roce 1996 byl Štěch zvolen senátorem za obvod Pelhřimov-Jindřichův Hradec. Znovu byl zvolen v letech 2002 a 2008. V současné době je jedním ze tří senátorů působících v Senátu již od jeho vzniku.

Na to, proč sobotkovci a haškovci spolu bojují hlavně ve sněmovně a v Senátu je v tomto směru klid, proč mají odboráři úlevy či proč by sociální demokraté měli přijmout kvóty na zastoupení žen v politických funkcích odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz předseda horní parlamentní komory Milan Štěch.

„Čím si vysvětlujete, že sobotkovci a haškovci mezi sebou bojují především ve sněmovně?“ zeptal se jeden ze čtenářů a poukázal na to, že v Senátu je poměrně klid, i když jsou v něm zastoupena obě křídla. Štěch ale dělení na sobotkovce a haškovce odmítá. „Moje základní dělení je na slušné a méně slušné a potom podle programové orientace a priorit, které ve svých vystupováních, ať už uvnitř strany nebo navenek, jednotliví představitelé a zákonodárci za ČSSD prezentují,“ uvedl Štěch s tím, že s touto filozofií se snaží ovlivňovat klub ČSSD v Senátu.

Další otázka směřovala k výroku šéfa ČSSD Sobotky, který by rád obhájil v Senátu alespoň devět mandátů. Štěch si pochválil práci horní parlamentní komory v současném složení, kdy zde mají většinu senátoři zvolení za sociální demokracii. Podle něj současný Senát pracuje zodpovědně. Dokládá to na tom, že i v době vládní krize a rozpuštění sněmovny beze zbytku splnil Ústavou dané povinnosti. „Pokud se objevují nějaké číselné odhady, pravděpodobně autoři, včetně pana premiéra, vycházejí z preferencí, které se čas od času v médiích vyskytují, ale já s pokorou konstatuji, že to je pouze právo voličů, což i v případě mé osoby nemohu než plně respektovat,“ okomentoval Sobotkův výrok s tím, že doufá, že jeho voliči přihlédnou k jeho dlouhodobé práci a i tomu, jak zvládal v posledních letech výkon funkce v Senátu.

Zvýhodnění živnostníků je dílem pravicových vlád, které si chtěly naklonit OSVČ

Jednomu ze čtenářů se nelíbí daňové výhody pro členy odborů. U živnostníků takové výhody chápe, protože nemají nemocenskou, dovolenou apod. „Pokud jsou nastoleny nějaké výhody, týkají se zpravidla všech zaměstnanců, nikoliv jen členů odborových organizací,“ argumentuje Štěch a hned se celkem zostra pustil do výhod, kterých využívají živnostníci. „Po změnách Kalouska a Nečase v daňových předpisech odvedou osoby samostatně výdělečné činné státu jen 1,3 miliardy Kč na daních a co se týče zdravotního a sociálního pojištění, tak na solidaritu se svými rodiči, dětmi nebo nemocnými prakticky vůbec nepřispívají,“ uvedl Štěch s tím, že „celý systém zdravotního a důchodového pojištění financují zaměstnavatelé a zaměstnanci“. Podle něj je to obraz „korupčního nastavení pravicovými vládami, které bylo motivováno snahou naklonit si OSVČ na svou stranu“.

Štěch je příznivcem kvót pro ženy

Jiná otázka se týkala toho, že ve vnitrostranickém referendu mají členové ČSSD stanovit kvóty pro účast žen ve stranických funkcích. „To už tu bylo a jak to dopadlo. Ve vládě máte jen jednu ženu a to jen proto, že muž, který byl osloven první, odmítl,“ namítl čtenář. „Co se týká žen na kandidátkách, je to velice složitá problematika, neboť obecně žen, které mají zájem o funkce v ČSSD, není velký počet, a to i s ohledem na jejich další vytíženost včetně péče o rodinu,“ uvedl Štěch a připustil, že i mezi členy strany jsou různé názory na to, zda vůbec nějaké kvóty ve straně uplatňovat. „Přitom v západoevropských a severských zemích jsou kvotace žen časté a obvyklé,“ naznačil Štěch svůj názor na tuto problematiku.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace