Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

O odchodu populárního Pospíšila z ODS píše na Facebooku místopředseda Kuba a prozrazuje zákulisí kdysi velké strany

29.05.2014
O odchodu populárního Pospíšila z ODS píše na Facebooku místopředseda Kuba a prozrazuje zákulisí kdysi velké strany

Autor: Facebook

Popisek: Martin Kuba

Exministr průmyslu a bývalý první místopředseda ODS Martin Kuba si posteskl na svém facebookovém profilu, že Jiří Pospíšil nebyl zvolen do vedení ODS a tak ze strany odešel a v eurovolbách za TOP 09 získal nejvíce preferenčních hlasů.

„Vzpomínám si, jak jsem na kongresu některé kolegy přesvědčoval, že Jiří Pospíšil do vedení patří. Bohužel marně,“ napsal na svůj facebookový profil Kuba a linkoval k tomu článek o Pospíšilovi.

Ve volbách do Evropského parlamentu s rekordně nízkou účastí voličů se stal Pospíšil vůbec nejúspěšnějším kandidátem. Jeho jméno zakroužkovalo na 77 tisíc voličů.

Odešel jsem z ODS v době, kdy na mě půlka strany plivala

V rozhovoru pro MF Dnes Pospíšil, že z výsledku eurovoleb cítí zadostiučinění: „Odešel jsem z ODS v době, kdy na mě půlka strany plivala, bál jsem se, že to budou pravicoví voliči vnímat negativně. Nyní se však ukázalo, že mnoho z nich šlo za mnou a místo ODS podpořili TOP 09. To je pro mě skoro až dojemné. Nyní je na ODS, aby si uvědomila, zda to byla chyba, či nikoliv. Nebudu vysílat žádné signály, smát se jim. Jen říkám, že když mě delegáti vyřadili z vedení, měli by nyní posoudit, nakolik to rozhodnutí odpovídalo vůli voličů. Pokud bude ODS z vedení odstraňovat lidi, kteří mají podporu, nemůže se divit, že její podpora neroste.“

Eurovolby bral jako test, zda politiku dělal poctivě, nebo zda je správný názor kolegů z ODS a on si takové zacházení zaslouží.

Zabíjačka „sebestředného škůdce“

Jiří Pospíšil po svém nezvolení místopředsedou ODS uvedl, že jeho nezvolení je špatným signálem pro voliče a označil to za „zabijačku“. Mezi kolegy jeho vyjádření v médiích vyvolala velmi negativní reakce a myslí si, že Pospíšil neunesl svou porážku a poškodil svými výroky stranu.

„Jiří Pospíšil je neuvěřitelně sebestředný. Kongres nebyl o Jiřím Pospíšilovi, ale o budoucnosti ODS. Neuspělo mnoho jiných kandidátů a nejančí z toho jako on,“ řekl místopředseda ODS a europoslanec Evžen Tošenovský.

„Co na kandidaturu Jiřího Pospíšila za TOP 09 říci? Co to musí být za člověka, který byl po léta součástí nejužšího vedení ODS a tedy i on přivedl tuto stranu k zoufalým 7,5 procentům podpory u veřejnosti, který byl ještě před jedním měsícem místopředsedou této strany, že nyní kandiduje za konkurenční politický subjekt? Ne, nemyslím si, že jeho kandidatura nějak poškodí ODS. Jiří Pospíšil poškozoval ODS už přece celá léta,“ řekl po oznámení kandidatury Pospíšila za TOP 09 redakci tehdejší europoslanec Ivo Strejček.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace