Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Dovolená

Dovolená

Série článků s informacemi, které je dobré vědět

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kalousek prozradil, kdy byl na Česko nejvíce hrdý a proč už není. Též o sloganu Lepší ponožky v sandálech než smradlavý nohy, zeptejte se Škromacha

25.04.2014
Kalousek prozradil, kdy byl na Česko nejvíce hrdý a proč už není. Též o sloganu Lepší ponožky v sandálech než smradlavý nohy, zeptejte se Škromacha

Autor: TOP 09

Popisek: Miroslav Kalousek

FOTO, VIDEO Česká vláda podle čtvrtečního vyjádření ministerského předsedy Bohuslava Sobotky z ČSSD zásadně mění vztahy s Čínou. Ministr zahraničí koncem týdne poletí na několikadenní úřední návštěvu Pekingu a kabinet chce výrazně zlepšit vztahy s Čínou, neboť v této zemi totiž spatřuje velké šance pro české hospodářství. Na vládním brífinku zazněla slova, že naše diplomacie nebude proto kritizovat Čínu kvůli okupaci Tibetu.

Na vládním brífinku zazněla slova, že naše diplomacie nebude proto kritizovat Čínu kvůli okupaci Tibetu. „Z mého pohledu i z pohledu TOP 09 je to šokující,“ reaguje místopředseda opoziční strany TOP 09 Miroslav Kalousek.

Podle Kalouska je to tím více nepochopitelné, když my sami jsme zažili desítky let trvající okupaci. Zmínil, že naše zem byla ve zmíněné době vždy vděčná za jakékoli zmínky o lidských právech, které zazněly ze zahraničí směrem k uzurpátorům. „Vyjádřil bych naopak vděčnost stovkám radnic, které vyvěšují tibetskou vlajku a využil příležitosti a poděkoval jim," řekl dnes poslanec Kalousek v rozhovoru Dvacet minut Radiožurnálu s Martinem Veselovským ve vysílání veřejnoprávního rozhlasu.

Zdůraznil však, že rozhodně nemá nic proti tomu, aby ministr zahraničí naší vlády navštívil Čínu. To je podle něj v pořádku. Hospodářské vazby pěstovat musíme, nesmí nám ale bránit v zastávání se lidských práv. Je sice nepochybné, že Čína je výrazným ekonomickým hráčem, ale ministr zahraničí by podle Miroslava Kalouska měl během své návštěvy upozornit na otázku lidských práv.

Zničíme si renomé, říká Kalousek

Autorita země naší velikosti podle místopředsedy Kalouska nespočívá v nerostných surovinách či silné armádě, ale v dlouhodobé odborné profilaci na konkrétním tématu. Podle Miroslava Kalouska jsme díky dědictví pánů Havla, Schwarzenberga a Dienstbiera staršího získali dobré renomé v otázce lidských práv. „Nyní však o ně snadno můžeme přijít," varoval.

„Pokud budeme s lidskými právy obchodovat, nemůžeme být v této věci autoritou a tím ztrácíme na svém mezinárodním postavení," upozornil bývalý ministr. Varoval, že u velkých států nelze získat autoritu jinak než pevným postojem, nikoliv přehnanou vstřícností. „Byl jsem na svou zemi hrdý, když se její představitelé bili za lidská práva, ať byl premiérem kdokoli,“ dodal místopředseda Kalousek.

Babiš řídí finance špatně

Miroslav Kalousek upozornil pak také na to, že vláda, ve které byl ministrem financí, snížila strukturální deficit na 0,3 %. Snížila tak deficit Fischerovy vlády z roku 2009, který dosahoval téměř 5%. Strukturální deficit je podle bývalého ministra nejjasnější důkaz odpovědnosti vlády a měl by být pod 1%. Na letošní rok koalice schválila strukturální deficit navržený Fischerovým ministerstvem v Rusnokově kabinetu ve výši 1,4%. „Na příští rok pan ministr Babiš navrhuje 1,9%,“ tvrdí Miroslav Kalousek. Podle něj se tak ministr Babiš dostává do rozporu s tím, co říká, když proklamuje nutnost šetření. „Já nevím, jestli se takhle řídí firma, ale státní finance by se takhle řídit neměly,“ dodává.

V rámci této antikampaně se po Praze projíždí vůz s billboardem hlásajícím Kašlete na Evropu. „Ten billboard je provokativní tím, kolik může mít posluchačů. Spoustu lidí si řekne, že mu v té jeho vesnici stačí pivo a vepřo knedlo zelo. Snad ještě jen kdyby mu někdo zařídil, že soused bude mít méně peněz než on,“ nechal se slyšet místopředseda TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

Antikampaň Topky proti euroskeptikům

Naše české speciality nám Brusel brát nebude! S takovým heslem se ve své antikampani proti euroskeptikům vytasila TOP 09. Ironizuje v ní názory těch, kteří členství v Evropské unii a vyšší míru integrace v ní kritizují.

Na svých webových stránkách si TOP 09 dělá legraci například z Kosteleckých uzenin společnosti Agrofert, kterou vlastní šéf hnutí ANO Andrej Babiš. „Co? Vídeňský párky? To je snad vtip, ne? Každý přece ví, že nejlepší párky jsou od řezníka Babiše z Kostelce… Jedině s poctivým Babišovým chlebem!“ stojí na webu.

Není nad ponožky v sandálech

Proti euroskeptikům brojí TOP 09 i ironizováním dalších témat, jako je české pivo, tradiční česká jídla či dokonce nošení ponožek v sandálech. „Nechápeme, co na tom komu vadí? Zeptejte se Zdeňka Škromacha, ten si sandále bez ponožek neumí představit. Lepší ponožky v sandálech než smradlavý nohy!“ vysmívá se strana.

TOP 09 je konzervativní strana, která prosazuje větší evropskou integraci. Svou antikampaní s názvem Kašlete na Evropu chce dle svých slov ukázat přízemnost a nesmyslnost některých argumentů, které naopak Evropskou unii odmítají.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

Vložil: Anička Vančová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace