Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

V obcích kolem JE Temelín se rozbíhá Oranžový rok

11.04.2014
V obcích kolem JE Temelín se rozbíhá Oranžový rok

Autor: archiv

Popisek: JETE

Od dubna se s podporou Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ naplno rozjíždí kulturní, sportovní a společenské akce zařazené do programu Oranžového roku. Ten se v okolí elektrárny Temelín uskuteční už podeváté.

„Letos se akce Oranžového roku objeví ve 31 městech a obcích Zóny havarijního plánování kolem elektrárny. Do programu je nahlášeno 416 akcí, na jejichž uspořádání poskytne společnost ČEZ obcím, klubům a společenským organizacím, podporu 10,2 miliónu korun,“ rekapituluje základní údaje tiskový mluvčí JE Temelín Marek Sviták.

Díky podpoře společnosti ČEZ mohou mít všechny akce Oranžového roku vysokou úroveň

I letos do programu Oranžový rok nejvíce akcí, a to 111, přihlásilo město Týn nad Vltavou. „Do projektu se nám prakticky zapojují všechny společenské a sportovní organizace, které na území města působí. Řadu velkých akcí pořádá i město. Velký zájem veřejnosti je například o Vltavotýnské letní slavnosti, na jejichž večerní vrchol zaplní náměstí několik tisíc návštěvníků. Tyto slavnosti proběhnou i letos poslední červencový víkend a budou ve znamení výročí 140 let od vzniku dobrovolných hasičů a 95 let od vzniku Rybářského svazu. Díky podpoře společnosti ČEZ mohou mít všechny akce Oranžového roku vysokou úroveň,“ říká starosta Týna nad Vltavou Milan Šnorek.

„Pro letošní rok jsme do kalendáře zařadili 21 akcí,“ říká starostka Číčenic Renata Regálová a doplňuje: „Akce Oranžového roku jsou pro naši obec velkým přínosem. V kalendáři máme sportovní, společenské, turistické akce, ale i tvůrčí dílny. Líbí se mi, že se při nich daří dávat dohromady mladé i starší občany a to pomáhá stmelovat vztahy mezi generacemi,“ chválí si dlouholetou spolupráci s energetiky paní starostka.

Projekt Oranžový rok se zrodil v roce 2006 na Jaderné elektrárně Temelín

„Podpora společnosti ČEZ v rámci Oranžového roku nám pomohla k organizaci nových akcí v obci, ale i k zachování a zlepšení tradičních. Takovým příkladem jsou XV. Žimutické slavnosti. Ty nyní mohou probíhat celý první srpnový víkend s vystoupením dvou kapel, leteckých modelářů či vystoupení mažoretek. Díky atraktivnímu programu přijedou lidé nejen z obce, ale i ze širokého okolí. Sjedou se rodáci a setkají se tak známí, kteří by se jinak ani nepotkali. Právě v tom vidím obrovský přínos akcí Oranžového roku,“ říká starosta Žimutic Zdeněk Šálený.

Projekt Oranžový rok se zrodil v roce 2006 na Jaderné elektrárně Temelín ve spolupráci se starosty nejbližších obcí jako největší společný projekt v oblasti podpory společenského, sportovního a kulturního života. V roce 2007 mu Asociace Public Relations Agentur udělila Českou cenu PR v kategorii Community Relations. Do projektu Oranžový rok se každý rok zapojují desítky organizací v obcích a městech, které zorganizují stovky akcí pro veřejnost a návštěvníky obcí a měst. Za devět let tak pod hlavičkou Oranžového roku proběhlo téměř 5000 akcí, z nichž se řada z nich stala tradičními. Finanční podpora společnosti ČEZ dosáhla za devět let 90 miliónů korun.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace