Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Žhavá část kampaně se blíží

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Správa NP a CHKO Šumava nabízí k prodeji čtyři nemovitosti

09.04.2014
Správa NP a CHKO Šumava nabízí k prodeji čtyři nemovitosti

Autor: rodinny-dum-zdarma.cz

Popisek: Dům, ilustrační foto

Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava v současnosti nabízí čtyři nemovitosti za sníženou cenu. O nemovitosti se správa šumavského parku nechce dále starat a pro její další provoz jsou nepotřebné. Ostatní organizační složky státu o jejich převzetí a využití neprojevily zájem.

Na čtyři nemovitosti za sníženou cenu vyhlásila Správa NP a CHKO Šumava výběrové řízení. Jihoceskenovinky.cz informoval Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.

Na jejich cenu nechala Správa NP a CHKO Šumava udělat odhad dle soudního znalce

Jejich provoz je pro Správu NP a CHKO Šumava nadále zatěžující a nemůže je efektivně využívat. Ještě předtím je nabídla k dalšímu využití ostatním státním institucím. Ty o ně neměly zájem. Jedná se o služební rodinný dům ve Vimperku a ve Volarech, hájenku na Nových Hutích a ubytovací zařízení Skelná na Prášilsku.

Na jejich cenu nechala Správa NP a CHKO Šumava udělat odhad dle soudního znalce. Za odhadní cenu se však nenašel žádný zájemce. Proto referentka bytového fondu snížila cenu nemovitostí dle příslušné směrnice Ministerstva životního prostředí ČR o 10 procent. Správa NP a CHKO Šumava nabízí všechny nemovitosti ve výběrovém řízení fyzickým a právnickým osobám. Jeho účastníkem mohou být fyzické osoby nebo právnické osoby.

„Účastníkem výběrového řízení je ten, kdo předloží vyhlašovateli písemnou nabídku a to za předpokladu splnění určených podmínek bez výhrad. Každý může do výběrového řízení podat pouze jednu nabídku," uvádí Dagmar Tomanová referentka bytového fondu oddělení správy majetku a výroby, Správy NP a CHKO Šumava s tím, že zájemci o koupi hájenky na Nových Hutích a RD ve Vimperku se se musí hlásit do pondělí 28. dubna a zájemci o koupi RD ve Volarech a ubytovacího zařízení Skelná se musí přihlásit do středy 30. dubna do 14 hodin.

Nemovitosti si zájemci samozřejmě mohou předem prohlédnout

Správa parku tyto nemovitosti prodá za nejvyšší cenu, kterou zájemce nabídne obálkovou metodou ve výběrovém řízení, zisk z prodeje připadne státu.

Nemovitosti si zájemci samozřejmě mohou předem prohlédnout:
Prohlídka rodinné domu Volary 15. 4. ve 14. 00 hod
Prohlídka objektu Skelná 16. 4. ve 14.00 hod
Prohlídka rodinného domu Vimperk 17. 4. ve 14.30 hod
Prohlídka hájenky Nové Hutě 18. 4. ve 13.00 hod

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .

Vložil: Redaktor KL

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace